Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro zrobię fotki palnika już dziś nie idę do kotłowni. Płomień i tak nie zmalał mocno ale trochę tak. A co powiesz na temat tego mojego zaworu termostatycznego bo mam wrażenie że nie działa prawidlowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przez cały sezon paliłem w automacie i piec po dogrzaniu wchodził w stan czuwania na kilka minut. Wczoraj założyłem czujnik temp.spalin. Dodatkowo zaktualizowałem oprogramowanie do wersji 2.10 Teraz piec chodzi praktycznie non stop. Temperatura graniczna spalin ustawiona na 170 st.C. Spalanie jest takie samo lub nawet minimalnie większe.Myślałem że ten czujnik zmniejsza spalanie bo straty nie idą w komin. Dodam że spaliny oscylują w granicach 140-160 st.C. 

Mam pytanie czy nie popełniłem gdzieś błędu że nie spalam mniej z tym czujnikiem. Może ktoś wytłumaczyć do czego faktycznie służy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyjnik spalin nie służy do zmniejszenia spalania! Daj jakieś zdjęcia palnika i wykresy to coś więcej powiemy

Do czego służy poszukaj trochę wcześniej dokładnie.jest opisane jaki ma wpływ na modulacjie i jak co z czym!

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro postaram się coś zrobić. Myślałem że jak zmniejsza się modulacja i temp.spalin to "kalorie" zostają w piecu a nie w kominie  :rolleyes:

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę miałem z trocinami. Palnik rynnowy witkowski APR Spala się dobrze nie mam spieków.  Przy temp.zadanej 45st. średnia temp. z 12 godzin wynosiła 44,8.a średnia moc kotła 36% Przed założeniem czujnika palnik średnio pracował 30-35 min. na godzinę z modulacją od 0-80%. Z czujnikiem pracuje cały czas oczywiście na niższej modulacji i praktycznie nie wchodzi w czuwanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak dobrze się wszystko wypala to się nie przejmować? I jeszcze jedno, jaką proponujesz temperaturę spalin ustawić?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec 25kw. Mam ustawione aktualnie 170 st.C Myślę że tak zostawię chyba że będą większe mrozy i nie będzie dogrzewać to podniosę. dzięki za informację

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie o to chodzi żeby ograniczać tylko trzeba zobaczyć jaką max temperaturę osiąga przy 100% mocy I dopiero w tedy działać. Przez takie ograniczanie kocioł może działać jak 2stan

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ma ktoś może taki problem jak u mnie z czujnikiem pokojowym. Czujnik ustawiony na 22.5 stopni obok jest termometr pokojowy rtęciowy dla porównania temperatur. Temperatura stanęła na 22,1 stopnia i cały czas pracuje pompa poprostu jej nie wyłacza ponieważ nie dochodzi do zadanej czyli 22.5 st. Na termometrze rtęciowym jest 23 st.. Zrobiłem korekte dla czujnika pokojowego i po dwóch dniach problem się ponowił. Znów korekta i dwa dni spokój i tak juz cały miesiąc walki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja obok czujnika pokojowego postaw termometr cyfrowy i zobacz temperaturę i wtedy zrób kalibrację czujnika ja tak zrobiłem i wszystko działa ok tylko nie trzymaj go w ręku bo to podbija temperaturę i daje zły wynik

 

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza tylko dlaczego po korekcji czujnika dwa dni jest dobrze a pózniej znów ten sam problem i czuć to nawet iż jest za ciepło w domu więc myślę że coś jest chyba z czujnikiem jednak dlatego pytam czy ktoś miał może ten sam problem i jak sobie z tym poradził. Nie chcę truć głowy panu Tomkowi takimi pierdołami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli posiadasz multimetr możesz zmierzyc rezystancję czujnika i porównać z np.od cuw warunkiem jest czujniki będą w otoczeniu takiej samej temperatury to rezystancja będzie taka sama z błędem do 10%

 

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączyłem czujnik pokojowy i do tych dwóch kabelków podłączyłem regulator pokojowy włącz/wyłącz od mojego starego sterownika zobaczę co się będzie działo jeśli wskazania temp. będą tak jak powiny być tzn że czujnik pokojowy zakłamuje odczyty. Dla pewności poczekam pare dni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego regulator pokojowy podłącza się bezpośrednio do sterownika jeśli podłączysz do kabli po czujniki pokojowym możesz uszkodzić sterownik czujnik pokojowy to rezystor ntc jeśli podłączysz w jego miejsce reg pokojowy który robi zwarcie lub przerwę to dopiero będą jaja w sterowniku

 

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Brak ci podstawowej wiedzy elektronicznej nie rób eksperymentow

Gdy styki rozwarte będzie błąd czujnika gdy zwarte będzie pokazywać temp. z kosmosu albo jakieś inne bzdury

Edytowane przez MarekDabrowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Marek masz rację ale zanim to podłączyłem odpiąłem koncówkę przy sterowniku zrobiłem redukcję do koncówki aby jej nie ucinać no i te dwa kable przy kotle są podłączone do styków CO1 chyba rozumiesz o jakim wejściu mowa  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja zrozumiałem że w miejsce czujnika pokojowego podłączyłes termostat pokojowy zewnętrzny

 

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez MarekDabrowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownaie PID właśnie o to chodzi że sterownik się nie odstawia ale wymaga prawidłowego ustawienia żeby wszstko miało ręce i nogi

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

 

Dołączam fotki. Temp.spalin ustawiona na 170, czas przekroczenia 0, powietrze min 10 max 100

post-74883-0-19582900-1520153394_thumb.jpg

post-74883-0-59147700-1520153425_thumb.jpg

post-74883-0-26548800-1520153458_thumb.jpg

post-74883-0-57151500-1520153492_thumb.jpg

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8010 zdjecie palnika zrob przez dolne drzwiczki a czas przekroczenia wydluz na 20min. Ja mam na 120 i w niczym mi to nie przeszkadza.

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede Wszstkim czas przekroczenia na minimum 45min. Powietrze max 100% jaką masz dmuchawe? Przez to masz takie wysokie spaliny!

Zdjęcia palnika z lampą rób

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.