Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tak. Jeśli ustawisz większy niż jest rzeczywiście, to sterownik będzie podawał mniej węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie

może doradzicie coś bo walczę już kilka dni i "dup..." blada

kocioł dalej chodzi jak w dwutakt.

Kociołek ma dużą bezwładność - 12 kW Stalkot palnik ekopal  /powierzchnia  użytkowa 86 m2 - dom ocieplony

trzy  obiegi

Co 1  zawór czterodrogowy z siłownikiem  - cztery grzejniki ( sypialnia 1 grzej. ,salon -trzy grzej.)

Co 2 - dwie łazienki  , pokój dziecięcy -  trzy grzejniki bezpośrednio z kotła

CWU - zasobnik 240 litrów

 pompy  wilo stratos  - chodzą cały czas

 

 

 

 

 

post-46781-0-73498100-1518039420_thumb.jpg

post-46781-0-60687600-1518039434_thumb.jpg

post-46781-0-17629200-1518039463_thumb.jpg

post-46781-0-78517400-1518039478_thumb.jpg

post-46781-0-00243100-1518039490_thumb.jpg

post-46781-0-75260700-1518039514_thumb.jpg

post-46781-0-55704600-1518039530_thumb.jpg

post-46781-0-97512400-1518039544_thumb.jpg

post-46781-0-16439200-1518039568_thumb.jpg

post-46781-0-44521000-1518039582_thumb.jpg

post-46781-0-01609600-1518039595_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się tym trochę bawiłem bo ustawiłem trochę zawysoki i kopczyk się zaczął zapadać stąd było moje pytanie zmniejszyłem potencjał i się podniusl zasypiałem 25 kg zbyt jeszcze raz dokładnie zmierzyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strazak, jeśli pali się dobrze, to podnieś na początek moc minimalną na 20% skoro średnią masz 32%.

Może się uspokoi, a potem będziemy walczyć dalej ;)

Korekty powietrza, to potrzeba aż tyle dodatkowych wartości na 50%?

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie

może doradzicie coś bo walczę już kilka dni i "dup..." blada

kocioł dalej chodzi jak w dwutakt.

Kociołek ma dużą bezwładność - 12 kW Stalkot palnik ekopal /powierzchnia użytkowa 86 m2 - dom ocieplony

trzy obiegi

Co 1 zawór czterodrogowy z siłownikiem - cztery grzejniki ( sypialnia 1 grzej. ,salon -trzy grzej.)

Co 2 - dwie łazienki , pokój dziecięcy - trzy grzejniki bezpośrednio z kotła

CWU - zasobnik 240 litrów

pompy wilo stratos - chodzą cały czas

Na ostatnim zdjęciu kiepsko widać ale wygląda że mało powietrza. W kotle Masz siwo czy czarno. I masz siłownik do zaworu tak to czy on pracuję żeby utrzymać żądaną temperaturę za mieszczem Czy startuje temperaturą w domu? I czy zgarniasz popiół z retorty czy jak bo Masz bo bardzo mało?

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strazak- podstawowe pytania:

- zmierzyłeś potencjał, czy wpisałeś na "oko"

- jaka dmuchawa

 

Wg mnie podajesz za dużo węgla, bo moc ustawiona 12kW, ograniczona do 57% czyli 6,9kW, a płomień widać masz jak z mocy grubo powyżej 10kW

Sądzę, że u Ciebie, to jest jedną z przyczyn huśtawki modulacji.

 

Tak mniej więcej wygląda płomień przy mocy 7 kW (oczywiście dużo też zależy od rodzaju węgla, ale potraktuj to jako punkt odniesienia)

 

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawór z siłownikiem kontroluje  temperaturę w domu, dodatkowo głowice termostatyczne,

ekogroszek to jeszcze stary zapas z byłej kWK Kazimierz Juliusz prawdziwy węgiel płomieniowy klasy 3.1  moc 26  spiekalność  0 

popiół 3% ( została ostatnia paleta)

potencjał podajnika mierzony kilkukrotnie

w kotle jest sucho i w miarę czysto - kolor siwy  w 85% 15% taka kawa z mlekiem.

dmuchawa wpa 06 klapka zwrotna otwarta na max

Jockey jak dam minimalna moc  na 20 to kociołek się odstawia

  Edytowane przez strazak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydłuż czas przekroczenia zadanej, zmniejsz korektę paliwa na 0 i ujmij powietrze, dopasuj do podanego węgla.

Zmniejszą się fale modulacji i nie będzie się odstawiał, nawet gdy minimum będzie 20%

Analizując Twoje wykresy, ja bym tak zrobił.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze jedno pytanie czy u Was modulacja tez tak działa

Kocioł pracuje, dochodzi do zadanej powiedzmy 55 - osiąga temp. zadaną  a modulacja bardzo wolno opada co skutkuje dużym wzrostem temperatury powyżej zadanej plus jeszcze bezwładność kotła i mam odstawienie kociołka.

Czas przekraczania ustawiam nawet na 80 , próbowałem różne ustawienia ze wzmocnieniem modulacji na maxa i na min.

temp. powrotu prawie zawsze mam stałą.

Wydaje mi się ze modulacja powinna spadać  już na krótko  przed  osiągnięciem temperatury powiedzmy zadana 55 , modulacja powinna spadać już przy 54,8 / 54,9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest palnik gazowy, że od razu Ci palenisko wyhamuje. Podany węgiel na palnik musi się wypalić.

Wydłuż czas przekroczenia nawet do 120 minut. Przeszkadza Ci to w czymś?

Z wykresów nie wynika, aby Ci się odstawiał przy czasie 80 minut

To co opisujesz, to typowe dla dużej mocy na palniku.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że to nie gazówka  dlatego piszę i wysuwam wnioski iż algorytm nie bierze chyba pod uwagę prędkości przyrostu i wartości przyrostu temperatury w stosunku do zadanej . Chyba że mam jeszcze coś nie tak ustawione lub zboczenie pozostałe po poprzednik sterowniku który przez przepięcie został spalony a znany producent (T.... sterowniki  ) nie prowadzi sprzedażny dla indywidualnych klientów a tylko dla producentów kotłów,  i tak nasze drogi się rozeszły.   

Edytowane przez strazak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak jockey napisał zmniejsz paliwo ustaw powietrze odpowiednio bo jak widać masz bardzo mocny płomień dużo większy niż te 7KW i dla tego Ci przebija temperature

Na zdjęciu niżej masz u mnie palnik przy mocy około 8KWf003a448bd7c5be9deb5222b0e1137d9.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci Marek masakra...

Tutaj tylko reanimacja łącza może pobudzić pacjenta :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No defiblyrator mam już dla siebie i pieca bo widać ze kiepsko to się skończy

Powiem Ci Marek masakra...

Tutaj tylko reanimacja łącza może pobudzić pacjenta :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No defiblyrator mam już dla siebie i pieca bo widać ze kiepsko to się skończy

Cześć panowie co tu napisać ,masakra takie proste kreski a takie wysokie spalanie jak u mnie spalanie przekracza 20 KG to żona mi karze spać w kotłowni i baty po garbie więc Marek szykuj się do zejścia piętro niżej i nie pokazuj wykresów bo będę Ci musiał powiedzieć ,że coś masz źle podłączone pozdrawiam  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

testuje soft  2.11 i moduł internetowy od p. Tomka i dzisiaj spotkała mnie niespodzianka.

 

sterownik po zmianie korekty pogodowej z 6 na 5 temp zadana kotła (55st) osiągnięta i sterownik zaczął podnosić modulacje do max

i nie schodził z mocą nawet po przebiciu 3 st od zadanej , zmniejszyłem moc ręcznie ster zjechał z mocą przebił temp o 9 st i co

najdziwniejsze nie wszedł w czuwanie.

 

Pierwszy raz zrobił mi taki numer , o patrzę w apkę i temp 62,6 st i modulację podniusł na 40% czy to normalne , może

się zaraził od właściciela grypą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A obiekt korekcji to kocioł?

Jeśli tak, a masz zadaną 55, wartość korekty ustawioną na 5, to przy około 5 stopniach mrozu będziesz miał zadaną podniesioną do 62,5.

Chyba, że zadana z doliczoną już korektą to 55, to wtedy faktycznie jakiś błąd.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Mój błąd w gorączce :wub: przy zmianie korekty pogodowej - ciachneło mi zmianę z mieszacza na kocioł.

A swoją drogą  apka bardzo słaba mało przejrzysta i intuicyjna jak z atari  :P i zx , patrzę z zazdrością na stronę skzp.novitech.pl

czy jest w planach (nieodległych) cosik podobnego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy czyściłeś czujnik?

Jest bezpośrednio w czopuchu, czy w tulejce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.