Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź post 7134 od Tomka z Timela

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo wielki Problem nie mogę wgrać nowego programu 2.10 sterownik piszczy i nie Wiem co robić zaczołem od panela pokojowego poszło bardzo gładko Kabel kupiony w Timel i gdy zaczołem wgrywać przy kotle panel z kotła piszczy i nic nie morzna zrobić pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sterowniku w zabudowie wgrywa się do panelu LCD i oddzielnie do części wewnętrznej.w trakcie wgrywania zawsze piszczy, co wyskoczyło Ci w aktualizatorze na kompie? Czy soft wszedł czy wyskoczył błąd?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkość transferu masz ustawiony prawidłowo? Są chyba 2 szybkości, o ile dobrze pamiętam.port tez musi być ustawiony taki pod jaki masz wpięty kabel, próbuj jeszcze raz

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziołem panel do domu i wgrywałem tak jak panel domowy i tak samo piszczy i nic sie nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś źle robisz, nie za bardzo jestem w temacie stera w zabudowie bo mam wolnostojący, ale coś musisz robić nie tak , co instrukcja mówi ? Może tam znajdziesz jakąś wskazówkę.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ostatnio z innym forumowiczem mieliśmy problem taki sam zmiana kabla micro pomogła ale co najciekawsze dopiero 3kabel poszedl od strzała

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już ktoś ostrzegał przed wgrywaniem nowym kablem pierwszy raz w weekend, właśnie aby nie było takich niespodzianek.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacje i schematy poprawiaj w dziale Instalacje CO i CWU.

Załóż tam swój temat i nie wrzucaj wszystkiego do tego wątku, bo to nie ten temat.

Widzę że tutaj naprawdę trzeba się zastanowić 5 razy zanim się zada pytanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziołem panel do domu i wgrywałem tak jak panel domowy i tak samo piszczy i nic sie nie dziejeAle

Aby zaktualizować panel musi być podpięty pod sterownik inaczej nie zaktualizujesz. 

Jeżeli panel daje się aktualizować w graj z powrotem tą samą wersje co masz w sterowniku. Może być jeszcze taki przypadek że usunąłeś oprogramowanie i nie możesz wgrać nowego. Raczej to wina kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel pokojowy bez problemu przyją program problem w tym rze sterownik przy kotle nie morzna uruchomić a panelem pokojowym nie mrzna sterowć kotłem

 

Sterownik powinien mieć jkieś zbespieczenie lub program ratujący w razie takiej awarji bo niestety wtej sytuacji jestem bezradny Panel domowy działa ale nie wspułpracuje z kotłem morzna co nieco poprzestawiać ale nie wrzystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel pokojowy bez problemu przyją program problem w tym rze sterownik przy kotle nie morzna uruchomić a panelem pokojowym nie mrzna sterowć kotłem

 

Jaki plik wgrywasz do panelu magnetycznego przy kotle ?

Czy nie możesz zaktualizować panelu przy kotle czy też samej zabudowy (z tyłu kotła) ?

Z Twojego opisu wygląda tak, jakbyś wgrywał plik zabudowy do panelu przy kotle.

Wszędzie tam, gdzie jest wyświetlacz wgraj plik PANEL LCD, do zabudowy w kotle (tam gdzie są wszystkie podłączenia) wgraj plik SKZP-02 ZABUDOWA.

Edytowane przez TomekBrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia po zakupie sterownika.

Sterownik przyszedł w czwartek, zainstalowałem wczoraj, dużo kombinowania nie było, bo sobota i rodzinny obiad do godz. 23

1. Szybka dostawa po wpłacie

2. Oprogramowanie niezgodne z opisem na stronie, dostałem wersję 2.08 (data listopad 2017) a nie aktualna 2.10

3. Uboga (chociaż kolorowa i błyszcząca)  instrukcja obsługi. Żadnych przykładów programowania sterownika

4. Podczas pierwszych ustawień , „podglądania” i zaprzyjaźniania się ze sterownikiem, on się zawiesił kilka razy.

Sterownik pracował, ale ekran był biały w kolorowe paski, przycisk włącz/wyłącz nie reagował.

Wyłączenie z sieci przywracało poprawną pracę sterownika.

 

I po pierwszych ustawach sterownika  wykresy jak na photo.

Temperatura na kotle jak sinusoida prądu przemiennego (+4 °C, -4 °C) Po niedzielnym spacerze będę kombinował żeby się wyprostowała.

Nie mam pojęcie po co jest korekta dawki paliwa, ani precyzyjne powietrze dla wybranych  mocy palnika. Może jak dam w palnik coś się rozjaśni.

Dużo serdeczności dla wszystkich babć, które są na tym forum i nie tylko.

post-73893-0-43776600-1516527443_thumb.jpg

post-73893-0-11592400-1516527455_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekcja dawki paliwa, jak nazwa wskazuje, pozwala wprowadzić korekty podawanego paliwa, czyli możesz zwiększyć lub zmniejszyć dawkę podawanego paliwa tym parametrem, czyli podnieść lub obniżyć kopczyk.

Korekcja powietrza na poszczególnych zakresach mocy, pozwala precyzyjnie dostroić powietrze w stosunku do nawęglania palnika dla wybranych wartości mocy.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia po zakupie sterownika.

Sterownik przyszedł w czwartek, zainstalowałem wczoraj, dużo kombinowania nie było, bo sobota i rodzinny obiad do godz. 23

1. Szybka dostawa po wpłacie

2. Oprogramowanie niezgodne z opisem na stronie, dostałem wersję 2.08 (data listopad 2017) a nie aktualna 2.10

3. Uboga (chociaż kolorowa i błyszcząca) instrukcja obsługi. Żadnych przykładów programowania sterownika

4. Podczas pierwszych ustawień , „podglądania” i zaprzyjaźniania się ze sterownikiem, on się zawiesił kilka razy.

Sterownik pracował, ale ekran był biały w kolorowe paski, przycisk włącz/wyłącz nie reagował.

Wyłączenie z sieci przywracało poprawną pracę sterownika.

 

I po pierwszych ustawach sterownika wykresy jak na photo.

Temperatura na kotle jak sinusoida prądu przemiennego (+4 °C, -4 °C) Po niedzielnym spacerze będę kombinował żeby się wyprostowała.

Nie mam pojęcie po co jest korekta dawki paliwa, ani precyzyjne powietrze dla wybranych mocy palnika. Może jak dam w palnik coś się rozjaśni.

Dużo serdeczności dla wszystkich babć, które są na tym forum i nie tylko.

Czytając opis na stronie to nie ma nigdzie wzmianki że jest zainstalowany najnowszy Soft Tylko że możliwość aktualizacji. Przykładowe nastawy ale tak to nie działa nie da się podać przykładowych!! Korekta dawki paliwa jak wół pisze w instrukcji na stroniec00461b6a008a31a300c95b28fd11001.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

820092cdb58af1d163582f4ac3b86d06.jpg

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekcja dawki paliwa, jak nazwa wskazuje, pozwala wprowadzić korekty podawanego paliwa, czyli możesz zwiększyć lub zmniejszyć dawkę podawanego paliwa tym parametrem, czyli podnieść lub obniżyć kopczyk.

Korekcja powietrza na poszczególnych zakresach mocy, pozwala precyzyjnie dostroić powietrze w stosunku do nawęglania palnika dla wybranych wartości mocy.

 

Aż tak pod górkę nie miałem żeby nie wiedzieć co to korekta, ale jeśli korekta to w jakiejś chwili w jakimś momencie pracy kotła.

Bo w innym wypadku mogę to ustawić w 'czas podawania w auto',

A o tym powietrzu jeszcze pomyślę jak mi głowa przewietrzeje  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem podawania w auto nie ustawisz korekty.

Może faktycznie musisz jeszcze trochę "odparować" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.