Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba w moim przypadku użyć dość mocnego nacisku żeby poruszać się po menu i opcjach.

Pytanie czy ster tak właśnie działa czy jednak jest u mnie coś nie tak.

 

 

Nie strasz, właśnie przez allegro kupiłem sterownik.

Może przed klikaniem trzeba palec poślinić, nie ma tego w instrukcji ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina wyświetlacza. Tam jest na obudowie jeszcze dodatkowa taka jakby folia na przodzie i trzeba ją trochę wcisnąć żeby dotknąć wyświetlacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę wiedzieć jaki model kupiłeś tego anemometru?

 

Najprostszy Uni-t UT363

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim forumowiczom.

W wyniku awarii starego kotła (przeciek do komory spalania 3 dni przed sylwestrem :)) jestem posiadaczem tego wspaniałego sterownika i nowego kotła (wynalazek z dwoma odzielnymi paleniskami palnik i komora na drzewo węgiel umieszczone w poziomie). 

Palę owsem od kilku lat i na moim starym kotle miałem inny sterownik z pseudo PID, który zmniejszał obroty dmuchawy ze względu na temp. spalin, aż do całkowitego wyłączenia (po przekroczeniu o 50C nastawionej).

Czy nie wydaje się wam, że jeżeli kocioł przechodzi w minimalny stan modulacji (u mnie 5%) to dmuchawa mogła by się całkowicie wyłączyć (jest przecież ciąg kominowy) lub po przekroczeniu temp spalin o jakąś wartość to też OFF.

Jak wrzucę trochę drzewa (bo mogę palić razem z palnikiem) do dmuchawka na 2% potrafi rozbujać spaliny do prawie 300. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Varmo.

Paliłem przez 2,5 sezonu spalał się dobrze siwo w kotle duzo pyłu w popielniku. Paliwo suche bo jak inaczej trochę czasu poświęciłem nad ustawieniem stera. Teraz pale groszkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim forumowiczom.

W wyniku awarii starego kotła (przeciek do komory spalania 3 dni przed sylwestrem :)) jestem posiadaczem tego wspaniałego sterownika i nowego kotła (wynalazek z dwoma odzielnymi paleniskami palnik i komora na drzewo węgiel umieszczone w poziomie).

Palę owsem od kilku lat i na moim starym kotle miałem inny sterownik z pseudo PID, który zmniejszał obroty dmuchawy ze względu na temp. spalin, aż do całkowitego wyłączenia (po przekroczeniu o 50C nastawionej).

Czy nie wydaje się wam, że jeżeli kocioł przechodzi w minimalny stan modulacji (u mnie 5%) to dmuchawa mogła by się całkowicie wyłączyć (jest przecież ciąg kominowy) lub po przekroczeniu temp spalin o jakąś wartość to też OFF.

Jak wrzucę trochę drzewa (bo mogę palić razem z palnikiem) do dmuchawka na 2% potrafi rozbujać spaliny do prawie 300.

Przy 300* można już czujnik uszkodzić. Najlepiej jak wiesz że będziesz palił na dodatkowym ruszcie wyciągaj czujnik spalin. Ja właśnie często tak przepalam to właśnie wyciagam czujnik jak narazie innego mądrzejszego nie wymyśliłem.

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliłem przez 2,5 sezonu spalał się dobrze siwo w kotle duzo pyłu w popielniku. Paliwo suche bo jak inaczej trochę czasu poświęciłem nad ustawieniem stera. Teraz pale groszkiem.

to groszek jednak lepszy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Timelu też jest możliwość nastawy ograniczenia temp spalin, przy * normalnym" paleniu temp spalin nie musi być wyższa do ok 150-180 st.zalezy od możliwości i potrzeby, i tyle można nastawic,jeśli ta temp zostanie przekroczona ster przejdzie w tryb czuwania niezależnie od innych nastaw np zadaną.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w czuwanie tylko zmniejszy moc na minimalną właśnie nie przechodzi w czuwanie tylko zmniejszy moc do minimalnej ustawionej

Dla tego kolega powiedział że nawet przy 2% dmuchawy osiągają spaliny koło 300*

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz rację zejdzie do minimalnej, ale przy 2% 300 spaliny, to przy normalnym paleniu niemożliwe. Kotły Barskiego mają tak że są 2 paleniska jedno z palnikiem drugie jak w zasypowcu, i to chodzi na jednej dmuchawie i jak palone jest i tu i tu to możliwe że spaliny są tak wysoko.dla czujnika taka temp jest zabójcza.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Timelu też jest możliwość nastawy ograniczenia temp spalin, przy * normalnym" paleniu temp spalin nie musi być wyższa do ok 150-180 st.zalezy od możliwości i potrzeby, i tyle można nastawic,jeśli ta temp zostanie przekroczona ster przejdzie w tryb czuwania niezależnie od innych nastaw np zadaną.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Dzisiaj to też odkryłem na paleniu interwałowym faktycznie zatrzymuje dmuchawę. Trochę słabe rozwiązanie bo po wypaleniu części zasypowej wypada zejść i przestawić na modulację, szkoda że modułu internetowego jeszcze nie posiadam (chociaż nie wiem czy tam można to przestawić).

To jeszcze jedno pytanko.

W moim poprzednim sterowniku czujnik spalin miał gwarancję jeśli dobrze pamiętam do 400*C i rozumiem że timelowski ma dużo niższą. Jeżeli tak to jaką i jakie macie w dzisiejszą pogodę ( u mnie mocno wieje i -10) temperaturę na czopuchu? Ja muszę "kotłować" i mam od 120*C do 170*C jak dam drewno w drugą komorę to 200*. Z tego co czytam na tym forum i widzę po zdjęciach to jakieś strasznie niskie temperatury u was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę owsem od kilku lat i na moim starym kotle miałem inny sterownik z pseudo PID, który zmniejszał obroty dmuchawy ze względu na temp. spalin, aż do całkowitego wyłączenia (po przekroczeniu o 50C nastawionej).

Czy nie wydaje się wam, że jeżeli kocioł przechodzi w minimalny stan modulacji (u mnie 5%) to dmuchawa mogła by się całkowicie wyłączyć (jest przecież ciąg kominowy) lub po przekroczeniu temp spalin o jakąś wartość to też OFF.

Jak wrzucę trochę drzewa (bo mogę palić razem z palnikiem) do dmuchawka na 2% potrafi rozbujać spaliny do prawie 300. 

 

 

Dzisiaj to też odkryłem na paleniu interwałowym faktycznie zatrzymuje dmuchawę. Trochę słabe rozwiązanie bo po wypaleniu części zasypowej wypada zejść i przestawić na modulację, szkoda że modułu internetowego jeszcze nie posiadam (chociaż nie wiem czy tam można to przestawić).

To jeszcze jedno pytanko.

W moim poprzednim sterowniku czujnik spalin miał gwarancję jeśli dobrze pamiętam do 400*C i rozumiem że timelowski ma dużo niższą. Jeżeli tak to jaką i jakie macie w dzisiejszą pogodę ( u mnie mocno wieje i -10) temperaturę na czopuchu? Ja muszę "kotłować" i mam od 120*C do 170*C jak dam drewno w drugą komorę to 200*. Z tego co czytam na tym forum i widzę po zdjęciach to jakieś strasznie niskie temperatury u was.

 

Proponuję poczytać ze zrozumieniem Instrukcję obsługi sterownika (póki czujnik spalin jeszcze działa...), wiele rzeczy jest tam wyjaśnione.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojan na temp spalin wpływ ma.kilka czynników. Np czy kocioł czysty czy nie czyszczony kilka tygodni. Zastosowanie zawirowywaczy, mocny ciąg kominowy,kaloryczność paliwa, moc nadmuchu itp. Generalnie temp spalin ma wpływ na osiągi kotła, im niższa tym lepiej oczywiście w granicach rozsądku, zależy z czego komin, straty kominowe, nie grzejesz sąsiadów tylko swoją chatę. Dla przykładu u mnie średnia temperatura spalin przy ok -8 do -10 za oknem to ok 150 st.7cf2cc41f73558470935efc0061a4e10.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy soft 2.10 wgrany jest ok cza się dobrze przyjrzeć wszystkiemu . Już widzę jedna poprawkę te wartości średnie upchać w górnej części ekranu między wykresy a wyloguj poświecić ramki i mamy miejsce . Znowu marudzę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy fabryczne to 250 , u mnie tyle nastawione ,najwyżej jaka była to 205 co udało mi się zauważyć przed czyszczeniem kotła, po czyszczeniu ok 170

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was serdecznie.....

Mam mega problem...próbowałem nie jednej zmiany ale to mały efekt dawało i już mi ręce opadają.

Palę w tym piecu Malina 25kW z podajnikiem uniwersalnym o potencjale wg serwisu 15kg/h.

Palę ekogroszkiem o kaloryczności 26-28MJ ale popiołu jest baaardzo dużo, co dwa dni muszę wybierać.

Spalanie...hmmm nie wiem ale patrząc po zużyciu spalam 150kg ekogroszku z podajnika w ciągu 4,5dnia tj że zużywam ok 35kg.

Za dużo.

Moje nastawy:

Temperatura kotła 49st, temperatura zaa mieszaczem 38st, temperatura spalin ok 105st

Modulacja min 16% - 90% ( serwis zalecił aby min modulacja wynosiła 30%, ale to zwiększało zużycie)

Powietrze 3-17% wszystkie korekty na 0%, dodmuch gdy podaje na 0, przesłona na wentylatorze otwarta na 1 cm,

kaloryczność na maxa i -11%

praca podajnika w auto 2s

potencjał aktualny 20,1kg (próbuje wszystkiego)

moc pieca ustawiłem 25kW.

I aktualnie praca podajnika to ok 320s, mam wrażenie, że on chodzi ciągle.

Próbowałem:

zmian nastaw z powietrzem, mocą kotła,modulacją itd.

zamykałem czopuch, przymykałem

zamykałem i otwierałem klapkę na wentylatorze

wkładałem płyty szamotowe i....................NIC

może ktoś z szanownych kolegów podpowie co przestawić, który parametr ma mega znaczenie w procesie spalania.

Czy soft 2.10 lepiej i oszczędniej prowadzi piec niż 2.08???

Proszę o opdowiedź i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.