Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Nie.Nie.Miałem pewien czas SPPv1,tam są czujniki trzyprzewodowe,niestety u Boleckiego nie dowiedziałem się co konkretnie siedzi w środku,jedynie tyle że u nas niedostępne

Dlatego planuje zmianę stera,taka jest rozmowa Boleckim ,a szkoda ,że ma takie podejście chyba pomyliły mu się czasy,dobrze że inni nie idą tą drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledze pewnie chodzi o to ze ma puszczone w obudowie pieca te czujniki.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co wiem to właśnie te czujniki są w zestawie nawet w najubozszej wersji

"

- Sterownik SKZP-02

- Przewód zasilający

- Zapasowy bezpiecznik

- Czujnik temperatury kotła (70 cm)

- Czujnik temperatury podajnika (3 m)

- Czujnik temperatury CWU (ciepłej wody użytkowej) (3 m)

- Bezpiecznik temperaturowy STB (80 cm)

- Wtyczki do podłączenia pomp (4 sztuki)

- Instrukcja obsługi

- Pisemna gwarancja na 2 lata"

Przepraszam nie ma czujnika spalin ale nie jestem pewien czy nie podejdzie

Źródło http://costerowniki.pl/pl/p/Sterownik-kotla-SKZP-02E/11

 

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Czy czujnik temp.CWU można przedłużyć,ja muszę mieć więcej niż 3m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego planuje zmianę stera,taka jest rozmowa Boleckim ,a szkoda ,że ma takie podejście chyba pomyliły mu się czasy,dobrze że inni nie idą tą drogą.

Jeżeli masz chęci to czujniki możesz stworzyć za 1/3 ceny fabrycznej.Przedłużać można

Edytowane przez konopka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zamówieniu SKZP określ jakiej długości przewód potrzebujesz, a TomekBrz zapewne Ci taki wyśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik spalin to PT-1000 ten przełożyć idzie

Pozostałe nie da rady, sa innego rodzaju i nie będzie banglać.

Jakie nie będą działać te z Skzp -02 ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktos testował podłączenie pompy z podlogowki pod wyjście na pompę do cyrkulacji i tryb pracy impulsowej? Przy pracy 5min i 1 min przerwy wychodzi że pompa pracuje 20 godzin na dobę a 4 ma przerwy. Czy jest sens testować taki tryb pracy? Podłączyłem tak niedawno u siebie ale na razie za krótko żeby coś stwierdzić że względu na duża bezwładność podlogowki(choć widać że spalanie spada a temperatura w pomieszczeniu na razie ok).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że jakie kolwiek testy przeprowadzam w skali 24h przy podobnych warunkach na zewnątrz dopiero ma to jakie kolwiek wymierne efekty i podgląd

A przy podlogowce myślę że 48/72h dopiero można coś powiedzieć

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.Nie.Miałem pewien czas SPPv1,tam są czujniki trzyprzewodowe,niestety u Boleckiego nie dowiedziałem się co konkretnie siedzi w środku,jedynie tyle że u nas niedostępne

Kolego będą działały, musisz podłączyć dwa przewody do jednego pinu i jeden do drugiego pinu we wtyczce i będzie działało prawidłowo ale które kolory mają być razem tego tak z pamięci już Ci nie powiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie one są na wierzchu,ale potrzebuję dłuższy przewód do CWU.

To nie ma problemu dokładasz kabla i wszystko gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktos testował podłączenie pompy z podlogowki pod wyjście na pompę do cyrkulacji i tryb pracy impulsowej? Przy pracy 5min i 1 min przerwy wychodzi że pompa pracuje 20 godzin na dobę a 4 ma przerwy. Czy jest sens testować taki tryb pracy? Podłączyłem tak niedawno u siebie ale na razie za krótko żeby coś stwierdzić że względu na duża bezwładność podlogowki(choć widać że spalanie spada a temperatura w pomieszczeniu na razie ok).

w/g mnie 1 min przerwy dla podłogi to żadna przerwa. ja bym zrobił jakieś 30 min. przerwy i 10 do 15 min pracy. wtedy może będą zauważalne oszczędności. Mówimy o dobrze już wygrzanej podłogówce w domu mieszkalnym , anie na budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie czytaj ze zrozumieniem ... mam wrażenie że wprowadzasz tylko zamieszanie na tym forum od jakiegoś czasu ...

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Co nie można się pomylić w Skzp-02 są czujniki KTY 81-210 tyle po 3/5 zł w sklepach z częściami elektronicznymi tyle , wyjaśnienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zrobiłem krótki test.

Najpierw po odpięciu czujnika spalin nastąpiło większe rozchwianie modulacji, a po dwóch godzinach mała niespodzianka i wyłagodziło się.

Krótko mówiąc, końcowym wynikiem jestem zaskoczony, więc będą jeszcze wnikliwe obserwacje przy odrobinie czasu.

 

post-70418-0-04254200-1515355521_thumb.jpg post-70418-0-80652900-1515355523_thumb.jpg post-70418-0-94579800-1515355526_thumb.jpgpost-70418-0-90214900-1515354908_thumb.jpg

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.