Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Tomku czy da się te wartości uruchomić poprawnie w nowym sofcie mam teraz 2.08post-1379-0-60144300-1515127727_thumb.jpg by można było dokładnie ustawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiodor 58 , jak chcesz kont. Temp.na podłogowe masz wyprowadzony przewód dla czujnika temp. Na ścianie czy zastosowanie termostatu ?

Szacuje schemat kotłowni.

Tak jak mam teraz st 480 czujnik na zasilaniu i widzę jaka temperatura idzie na podłogę podczas regulacji zaworem oraz w razie zbyt dużej sterownik sam wyłączy pompę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tomku czy da się te wartości uruchomić poprawnie w nowym sofcie mam teraz 2.08attachicon.gifIMG_1713.JPG by można było dokładnie ustawić ?

A co jest nie tak ? Próbuję na tych parametrach i jest OK. Czy jakiś czas się nie zgadza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarm jest na 70stopni jak pamiętam ja bym się przejmował dopiero powyżej 55stopni do tej wartości to normalne

Ja mam bardzo często 45stopni jak nie cały czas jak mamy okres przejściowy A latem to nawet 50 mam cały czas

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wczoraj rano 50 no ale kopczyi trochę się zapadł to podniosłem przedwczoraj trochę wiało w nocy też a co myślisz cofnąć trochę czujnik?? Dalej nie mierzyłem ale jak dotkne to jest o wiele chlodniejszy

Edytowane przez Robert86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie ma potrzeby zostaw jak jest i obserwuj jak podniesie się powyżej 55/60 stopni to dopiero alarm jest na 70 i zacznie wypychac żar dopiero

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O oooo widzę ze się dało zrobić jaki to soft ?

2.08

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Histeryza regulatora pokojowego 0.1 st ? A czy może o to chodzi : db3ae41686468efa4af38c70b0a735c4.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Ustawione w sterowniku bezpośrednio czy poprzez aplikację Wojtka?

 

Carlo i co jeszcze , czy tak trudno to było zrobić od razu każda instalacja jest inna , wiec jak się da zrobić to cza było odrazu tak jak juuuuuz jest nie wiem w którym sofcie bo tu co niektórzy piszą zagadkami.

Podałem Ci rozwiązanie tymczasowe. Piszesz tak jakbyś miał pretensję, że udzieliłem Ci porady.

Edytowane przez carlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyznaje zasadę, używając jakiegoś sprzętu to muszę poznać zasadę jego działania, i jeśli coś mi nie pasuje to szukam, aby działało jak jak chce i spełniało moje oczekiwania. Fakt że możliwość nastawy histeryzy co 0.5 mi już dawno nie pasowala, więc znalazłem sposób na to. Apka od Wojtka umożliwia to. Jest masę rzeczy w sterze które bym zmienił, ale jest tak jak jest i tak musi być. I nie krusze kopii o to, przestałem już "bawić" się sterownikiem i doszedłem do optymalnych nastaw które mi pasują i jak dla mnie ster jest jednym z najbardziej funkcjonalnych z jakimi miałem styczność, a miałem z kilkoma. Pan Tomek z Timela zrobił i robi kawał dobrej roboty.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to delikatnie skomentuję że jak by P. Tomek każde zachcianki nas spełniał to by sterownik był idealny dla naszej kotłowni i tylko naszej a nie uniwersalny dla każdego.

I tak dość często dostajemy aktualizacjie w których niektóre nasze postulaty są wprowadzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża część postów i pytań wynika z prostej przyczyny...

Ludzie nie czytają instrukcji obsługi sterownika, tylko zadają pytanie i oczekują gotowej odpowiedzi, odpowiedzi, która była udzielana już dziesiątki razy w tym temacie, a przyczyna jest dość prozaiczna.... zwyczajnie nie chce się poszukać w poprzednich postach.

Łatwiej przecież dostać gotową odpowiedź na zawołanie, niż samemu poświęcić trochę czasu, poczytać i poznać sterownik lepiej.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Tak że jest już ponad 300stron i 6717postów rzeczywiście poła postów jest nie na temat ale jak by ktoś przeczytał od chociaż 100strony posty w połowie znał by sterownik i jego możliwości i Tak jak piszesz to nazywa się lenistwo i łatwiej jest zapytać niz trochę poczytać i 90% postów jest to powielanie informacji które były juz napisane czy rozwiązane problemy.

"TAK WIĘC BARDZO PROSZĘ ZANIM NAPISZESZ DOŁÓŻ TROCHĘ WYSIŁKU I POCZYTAJ BO TAK NAPRAWDĘ WIĘKSZOŚĆ BYŁA JUŻ OPISANA"

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest nie tak ? Próbuję na tych parametrach i jest OK. Czy jakiś czas się nie zgadza ?

Ja testowałem czuwanie ostawiając czas przerwy na 5 minut bo miałem podejrzenie że coś z tym czuwaniem jest nie tak (mocno zapadał się kopiec)... odczekałem przy piecu i moja obserwacja jest taka: po 5 minutach sterownik włączył na chwilkę nadmuch po około 10 czy 11 minutach zaczął podawać przez czas jaki ustawiłem mu w czuwaniu. Dlaczego nie zaczął podawać po 5 minutach tak jak miałem ustawione jako czas przerwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj wersje softu, sterownika i podajnika (zabudowany lub wolnostojący, tłok, czy ślimak).

Może po aktualizacji nie przywróciłeś ustawień fabrycznych ?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomekBrz, czy w przyszłości są brane pod uwagę komórki pamięci?

Byłoby to wielkie udogodnienie, wystarczyły by ze 3 komórki opisane np.:1,2,3. Nawet nazwy ich nie muszą być edytowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest nie tak ? Próbuję na tych parametrach i jest OK. Czy jakiś czas się nie zgadza ?

Witam chodzi konkretnie o czasy w tym oknie .Nie chce na dzień dzisiejszy sprawdzać który jest nie tak bo piec ustawiony w miarę , pośle zdjęcie do ocenypost-1379-0-12164600-1515163710_thumb.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to jedna z rzeczy na które już dawno temu wpadłem a przydałoby się,jednak taka opcja istnieje i również wprowadzona przez Wojtka do apki. Korzystam z tego gdy potrzebuje przestawić nastawy na mroźniejsze czasy, i spowrotem na cieplejsze gdyż mam je inne. Co do nie " umania" obsługi stera i jak się ma palić ? To rzeczywiście 90% odp. jest już na forum, trzeba chcieć, a nie dostać gotowca. Moich pytań jak ustawić nie ma na forum bo nigdy takich nie zadałem, sam walczyłem i zdaje sobie sprawę że są ludzie dla których to "ustrojstwo" to czarna magia i chcą włączyć i ma działać -koniec. Ale za dużo rzeczy ma wpływ na kocioł aby tak to działało. Ster jest rozwojowy i oczywistym jest że producent chce aby jego produkt spełniał oczekiwania użytkowników, bo w końcu bierze za to pieniądze ale nie oczekujmy cudów. I tak mamy jeden z najlepszych sterów na rynku a że nie ma czujnika żaru, zapalarki, obsługi iluś zaworów mieszających, czy sterowania dwoma źródłami ciepla np kominkiem czy gazowcem. Co z tego, pewnie masę użytkowników tego nie potrzebuje, a jeszcze większą część po prostu nie byłoby stać na taki ster. Powtórzę za kolegami z postów wyżej uczyć się ,poznawać ,samemu dążyć do perfekcji.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chodzi konkretnie o czasy w tym oknie .Nie chce na dzień dzisiejszy sprawdzać który jest nie tak bo piec ustawiony w miarę , pośle zdjęcie do ocenyattachicon.gifIMG_1710.JPG

A co z czasami w tym oknie Ci nie pasują? Tu masz tylko wykres z 2 godzin możesz przestawić na 6 lub 12 i nic po za tym więcej nie potrzena.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszko 125 poczytaj pare postów wyżej zadałem pytanie Tomkowi, Czuwanie to okno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.