Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

W skzp przydałoby się dodatkowe wyjście na pompę kotłowa, jak ktoś nie używa cyrkulacji albo drugiego CO można wykorzystać,a jak ktoś korzysta ? Jakoś programowo to zrobić aby ochrona powrotu miała też z tym jakiś związek, gdy powrót ma odpowidnią temp pompa kotłowa nie pracuje a jak niższa to pracuje. Samo sprzęgło nie wystarczy do ochrony powrotu, musi być sprzegłorozdzielacz o odpowiedniej budowie. Niech wypowie się Klaudiusz,rozmawiałem z nim i te na ale drogo czy im podobne nie spełnia zadania.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokłądnie przydały by się jeszcze wyjścia lub możliwość zmiany cyrkulacji na np. kotłową w teori można podłączyć i włączyć na stałe pod cyrkulacjię pod warunkiem że nie jest używane innaczej tylko bezpośrednio pod 230V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz od nowa mierzyć niestety zupełnie inny opał inna gradacjia inna waga w stosunku do objętości

powinno Ci wyjść koło 11kg ale musisz zmierzyc

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje porady od kilku dni mam taki problem że przestał mi dopalac groszek to stwierdziłem że za mało powietrza miałem na 24% i zwiększyła na 30% i dalej aż do 65% dopiero jest dobrze pomyslałem że mam nieszczelną retorte rozebralem wyczyścilem i obsadzilem na nowo na nowy silikon i dalej to samo że powietrze muszę dać koło 70% i tak się zastanawiam czy zaczyna dmuchawa siadać A w zasadzie kondensator czy on ma tylko znaczenie przy rozruchu czy może sterownik daje za małe napięcie

Mam dmuchawe na gwarancji ale najpierw szukam przyczyny

Dodam że dmuchawa startuje już od 1% bez problemu

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert86 poniżej masz przykład prostego (drugi schemat) i skutecznego zabezpieczenia temperatury powrotu zaworem 3D termostatycznym montowanym na powrocie.

 

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie kondensator "sobie" zmienił pojemność i zaczyna wariować.lepiej wymień go jak najszybciej bo jak poleci izolator w kondensatorze to może odbić się to na sterowniku, a i dmuchawie może zaszkodzić.W najlepszym wypadku pujdzie bezpiecznik w sterze ale może być i gorzej.Za 5-7 zł nie warto ryzykować.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram u mię to samo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie kondensator "sobie" zmienił pojemność i zaczyna wariować.lepiej wymień go jak najszybciej bo jak poleci izolator w kondensatorze to może odbić się to na sterowniku, a i dmuchawie może zaszkodzić.W najlepszym wypadku pujdzie bezpiecznik w sterze ale może być i gorzej.Za 5-7 zł nie warto ryzykować.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam laickie pytanko bo już zgłupiałem:

jak muszę zwiększyć nawęglenie, to potencjał daję w górę czy w dół??

 

Obniżam go co dwa dni od tygodnia o 0.3kg i nadal podaje tak samo, a brakuje mi ok.2kg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dół

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft chyba 2.08 nie 2.03 czy tak

2.03 - od lipca nie zmieniane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawęglania palnika nie ustawia się potencjałem, ta wartość jest stała i zależy od obrotów motoreduktora, średnicy i uzwojenia ślimaka. Nawęglanie ustawiasz kalorycznością, i korekta dawki paliwa. Prawidłowy potencjał warto ustawić aby licznik opału pokazywał rzeczywiste zużycie opału.jednak nie jest to do końca takie jednoznaczne, gdyż nawet ilość opału w zasobniku potrafi przefalszowac te wskazania.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Napisałeś się, napisałeś a i tak nie odpowiedziałeś na pytanie...

Przecież wyraźnie napisałem że brakuje mi 2kg.

 

ktm6107 już odpowiedział -dzięki!

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam laickie pytanko bo już zgłupiałem:

jak muszę zwiększyć nawęglenie, to potencjał daję w górę czy w dół??

 

Obniżam go co dwa dni od tygodnia o 0.3kg i nadal podaje tak samo, a brakuje mi ok.2kg...

Napisałem, ano napisałem, tylko określ się dokładnie o co pytasz, chcesz zwiększyć nawęglanie to potencjał daje w górę czy dół. Jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemal, nie ważne, co kto ma u siebie.

Ważne, czy w Twojej instalacji stała praca pompy CWU przynosi zyski, czy straty i czy ma to dla Ciebie jakiekolwiek znaczenie.

Łatwo możesz się o tym przekonać. Piszesz, ze masz pompę kotłową, to włącz ją na stałe, a pompę CWU na strefy czasowe czyli wtedy, gdy będzie potrzebna Ci ciepła woda.

Sam u siebie to sprawdzisz i nikt nie będzie Cię musiał do niczego przekonywać, ani udowadniać, bo ważne jest to, jak to się będzie sprawdzać w praktyce u Ciebie w Twojej kotłowni, bo to przecież Ty jesteś jej głównym sponsorem ;)

Gdybym tego nie sprawdzil to nie zabieralbym glosu.

Dlatego pytalem o rzad oszczednosci jakie przynosi rozwiazanie Kamila.

On ma swoje sposoby i swoja kotlownie ja swoja, Ty swoja a kolega ktoremu Kamil sugeruje nieoplacalnosc rozwiazania po przez zabezpieczenie na CWU swoja kotlownie. Po za tym taniej sprawdzic pewne rozwiazania gdy ma sie na czym, zamiast od razu modernizowac cos co moze wcale nie musi byc zmieniane...

 

A to screny ze sterownika

 

post-71238-0-56193500-1514497051_thumb.jpg

post-71238-0-68831600-1514496998_thumb.jpg

post-71238-0-22013100-1514497080_thumb.jpg

 

Nie wiem czy to juz perpetum mobile, ale ja jestem z efektow bardzo zadowolony.

Ogrzewam stary dom niezbyt dobrze ocieplony, ktory jest w remoncie i ma obecnie jakies 60mkw plus dobudowana pierwsza czesc nowej czesci ok 35mkw nie ocieplone sciany, tylko dach i bez dobrego grzejnika (za maly przewidziany byl na 8mkw) w styczniu dojdzie jednak ocieplenie posaxzki plus pierwsza czesc podlogowki.

Wyniki jak widac na screnach, z tym ze ja nie utrzymuje pieca w ciaglej pracy, bo dla mnie jest to bez sensu, skoro pol dnia potrafi nikogo w domu nie byc, wiec na ten czas temp ekonomiczna na poziomie 18.5°C

Nie widze by mi sie przez to piec pozniej meczyl jak to czytam w niektorych wypowiedziach.

Wyniki te jednak osiagnalem po modernizacji kotlowni.

Przyznam ze mialem tez i 18kg/dobę spalanie w wyniku awarii sterownika, a wlasciwie to softu w sterownika, co bylo spowodowane czestymi zanikami napiecia.

Jednak po resecie i prawidlowym skonfigurowaniu spalanie powrocilo do normy.

Przyjmuje iz jest to obecnie ok 10kg/dobę.

 

Pozdrawiam i zycze powodzenia, jednak z tym zaworem 4D do ochrony powrotu ....

Ja bym sobie zntym dal spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam laickie pytanko bo już zgłupiałem:

jak muszę zwiększyć nawęglenie, to potencjał daję w górę czy w dół??

 

Obniżam go co dwa dni od tygodnia o 0.3kg i nadal podaje tak samo, a brakuje mi ok.2kg...

Potencjal wprost nie odpowiada za naweglanie, ale czas podawania juz tak.

Do 15KW od 5s w dól zwieksza czestotliwosc podawania ale podaje nadal te sama ilosc wegla. Powyzej 5s podaje jednorazowo wiecej ale rzadziej wiec nadal tyle samo poda.

Zwiekszyc naweglanie palnika najlatwiej jest zrobic po przez podniesienie mocy kotla.

Ja mam piec 12kW ale moc na sterowniku mam ustawiona na 25kW

Kosmetyke ustawien robie wowczas na kalorycznosci paliwa i korekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po okolo 2 godzinach tak wyglada moje perpetum mobile :-)

 

 

post-71238-0-90825800-1514500665_thumb.jpg

post-71238-0-35752900-1514500756_thumb.jpg

post-71238-0-05817700-1514500807_thumb.jpg

 

Do rana juz pewnie tylko bedzie czuwac wiec i na mnie pora by odpocząć

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak kolega Klaudiusz pomógł mi ogarnąć mój piec i sterownik i dzięki mu za to ;)

Posiadam piec 35KW z palnikiem ekoenergia 25-35 kw . Obecnie jadę na takich ustawieniach.

 

Moc : 20 Kw

Powietrze : 6-20

Kaloryczność: 28 ( pale wesoła)

Modulacja 7-70

 

Przy tych ustawieniach mam idealny kopczyk, wszytko ładnie się wypala . W piecu całkiem czysto . Nawet zmieniać sama moc na 15 kw nie było problemów z pracą pieca. Jedynie co trochę dłużej chodził na najwyższą modulacji.

 

 

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam laickie pytanko bo już zgłupiałem:

jak muszę zwiększyć nawęglenie, to potencjał daję w górę czy w dół??

 

Obniżam go co dwa dni od tygodnia o 0.3kg i nadal podaje tak samo, a brakuje mi ok.2kg...

 

To zależy o co dokładnie pytasz...

Jeśli chcesz zwiększyć nawęglanie palnika potencjałem, to dajesz w dół.

Natomiast, jeżeli chcesz ustawić właściwy potencjał podajnika, bo brakuje Ci z przeliczenia licznika zużycia, czyli jeśli licznik pokazał, że kocioł spalił mniej węgla niż w rzeczywistości, to trzeba dać w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.