Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

.... ale pojawił się problem że piec trochę zaczął mi szaleć, potrafi się odstawić w nocy mimo czasu przekroczenia 60 min .

 Jaką masz ustawioną temp. max. kotła?

 

Po osiągnięciu temp. max. kocioł automatycznie przechodzi w podtrzymanie nie patrząc na czas przekroczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł przechodzi w podtrzymanie bez względu na czas przekroczenia temperatury zadanej, jeśli temperatura wzrośnie o 5 stopni powyżej zadanej. Nie musi dochodzić do maksymalnej.

Chyba, że maksymalna jest niższa niż zadana + 5.

Z wykresu wynika, że Gaizka ma temperaturę zadaną około 54 - 55, więc gdy głowice się zamkną, temperatura mu dojdzie do 59 - 60, to kocioł się odstawi.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żądaną temperaturę mam 55 stopni . Pofalowanego wykresu się nie boję tylko chciałbym wyeliminować te duże skoki mocy kotła i odstawianie, żeby piec nie musiał gonić tak mocno . Wrócę z pracy to sprawdzę jak czystość kotła bo w sumie nie zwróciłem na to uwag i.

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto pomyśleć o zawirowywaczach, u mnie skutkowało mniejszą temp spalin, i nieco mniejszym zużyciem opału, mniej ciepła uciekało do nieba,faktem jest że trzeba częściej czyścić kocioł,ale za to mam satysfakcję że mniej zatruwam środowisko

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak w piecu jest tak samo czysto jak wcześniej. Podłogowka chodzi u mnie cały czas czy ona by tak słabo oddawał ciepło że po wyłączeniu 3 grzejników tak mocno rośnie temperatura pieca? Podłogowka jest na zaworach RTL. W który parametr uderzyć żeby zlikwidować tak duży przyrost temperatury i późniejszy jej nagły spadek ?

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witqm zmieniłem modulacja 16 70 i jest poprawa czasy pidawania ponad 100 s mniejsze na godzinę. Cz da się coś jeszcze poprawić może ciąg kominowy teraz spalanie wychodzi tak 24 a było 34

post-76289-0-71898300-1512127472_thumb.jpg

post-76289-0-33662200-1512127552_thumb.jpg

post-76289-0-48394000-1512127569_thumb.jpg

post-76289-0-92377800-1512127600_thumb.jpg

post-76289-0-78242600-1512127695_thumb.jpg

post-76289-0-85364600-1512127711_thumb.jpg

post-76289-0-02699500-1512127725_thumb.jpg

post-76289-0-59507200-1512127735_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak w piecu jest tak samo czysto jak wcześniej. Podłogowka chodzi u mnie cały czas czy ona by tak słabo oddawał ciepło że po wyłączeniu 3 grzejników tak mocno rośnie temperatura pieca? Podłogowka jest na zaworach RTL. W który parametr uderzyć żeby zlikwidować tak duży przyrost temperatury i późniejszy jej nagły spadek ?

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

 

Przy takim wykresie jak Twój spróbowałbym ograniczyć modulację do 50% (skoro przeszkadza Ci odstawianie się kotła i takie wykresy) i obserwowałbym jak to wpłynie na zachowanie temperatury. Sterownik będzie łagodniej operował mocą

Jak masz spalanie dobre i w kotle czysto, to nic bym w innych parametrach na razie nie zmieniał.

 

Ze swojej strony dopowiem, że mi takie wykresy zupełnie nie przeszkadzają. Korzyści ekonomiczne chyba sam dostrzegasz.

Ty ze swojej strony nie robisz nic dodatkowego w stosunku do tego, gdy miałeś proste kreski, bo całą robotę odwala sterownik.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekogroszek spała się pięknie tyle że sądzą się pojawiła. Co teraz mi to w sumie nie przeszkadza ale w tym tempie raz na tydzień trzeba będzie czyścić piec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto pomyśleć o zawirowywaczach, u mnie skutkowało mniejszą temp spalin, i nieco mniejszym zużyciem opału, mniej ciepła uciekało do nieba,faktem jest że trzeba częściej czyścić kocioł,ale za to mam satysfakcję że mniej zatruwam środowisko

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Witam wszystkich ja w swoim piecu mam coś takiego własna koncepcja i wykonanie chyba zdaje egzamin ,oczywiście te blaszki są wyjmowane 

post-75631-0-63522900-1512146943_thumb.jpg

post-75631-0-60352400-1512146989_thumb.jpg

post-75631-0-98946900-1512147058_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witqm zmieniłem modulacja 16 70 i jest poprawa czasy pidawania ponad 100 s mniejsze na godzinę. Cz da się coś jeszcze poprawić może ciąg kominowy teraz spalanie wychodzi tak 24 a było

 

Ja bym u Ciebie jeszcze trochę powietrze zdjął z 39 na 37/35% i obserwował co się dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile zaoszczędziłem to jeszcze nie wiem pale od dwóch tygodni w nowym domu 85 metrów kwadratowych jak na razie ,temperatura ustawiona w domu 20 stopni bo wiecej nie potrzebuje bo jeszcze tam nie mieszkam dom na wykończeniu spalam poniżaj 10 kg przy tej pogodzie dokładnie bede wiedział jak wypale 50kg czyli za jakieś 3 dni ,

wymiary jak nie zapomnę to podam jutro

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie o korekte pogodowa. Czy jak ustawie za mieszaczem zadana np. 36st. Mam korekte 4 i przy 0 mam 40st to czy jesli temperatura bedzie wyzsza niz 10st na zewnatrz to sterownik bedzie korygowal tez w druga strone i bedzie dawal nizsza o 4 st przy np. 20st na dworzu?

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy korekcji na kotle, nie ma wpływu, jeśli temperatura na zewnątrz jest wyższa niż 10 stopni, to utrzymuje pierwotnie zadaną.

Przy mieszaczu będzie analogicznie.

Obrazuje to wykres w instrukcji w punkcie Regulator pogodowy, str.25

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie do końca jest tak w tym sterowniku zadana pierwotna np. 35 to przy temperaturze 10 będzie 35 ale tez przy temperaturze 20 na zewnątrz tez będzie 35 działa to tylko w jedną strone w tym sterowniku jak temperatura sie obniża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale korekta pogodowa przy 18 nie działa.

Działa poniżej 10 stopni.

 

post-70418-0-15394400-1512207673_thumb.jpg

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok ale mowimy o sutuacji gdzie powiedzmy przez 2h jest powiedzmy te 18st i auto lato wylacza co jednak srednia dobowa moze byc juz 12st bo w nocy jest np. okolo 6. Uwazam ze w okresach przejsciowych lepiej by bylo zeby korekta dzialala w dwie strony bo przy 15st na dworze 36st na co to za duzo. Fajnie by bylo gdyby byla taka opcja bo wtedy faktycznie bezobslugowo sterujemy temperatura.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sytuacji te 36 stopni skoryguje regulator pokojowy,jeśli osiągnie temp,zadaną w pomieszczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uzywam ze wzgledu ze z ogrzewania korzystaja 2 rodziny i przy regulatorze twierdzili ze im zimno. po drugie piec lagodniej chodzi jesli sterowanie jest tylko pogodowe.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mieszaczu jest funkcja wzmocnienie,jeśli ustawisz wyższe to sterownik więcej doliczy do zadanej,lub więcej odliczy

od zadanej temperatury .

 

Ale chyba bez pokojówki nie działa,nie pamiętam dokładnie.

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie daje. Wykonałem takie jakiś czas temu z blachy aluminiowej na trzy półki i poza zasyfieniem nic więcej sie nie polepszyło. Blaszki zatrzymują cały pył na wymienniki co przekłada się z czasmna mniejszy odbiór ciepła ze spalin. Oszczędności w opale żadne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.