Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jest jak się chce i wierzy się w to co robi no i dobry plan, wizja to można zrobić wiele ,powolij a do celu.

Ja palnuję pompe kotłową  tylko.Varmo tez patrzyłem ale cena jest identyczna jak eco a jak mam piwnice dosyć pojemną i luzem wolę.Ciagle ekologia ekologia a to jest tylko biznes i tyle ,fikcja ,prędzej by sie przydały DPF-y do tankowców i do lokomotyw  wtedy 

byśmy mogli powiedzieć że tu chodzi o ekologię.Ja zyczynałem z podajnikiem to eco był po 390zł tona. 

To czyli masz teraz 3 D zamist 4D na obiegu za sprzęgłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie mi gdzie ustawia się alarmy dla temp. podajnika. Ustawienie temp przekroczenia itp. bo nie mogę namierzyć, a na podajniku 57* -to chyba trochę za dużo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Klaudiusza 3 jak widze to powrot cieplejszy od zasilania co to za codo masz w piwnicy ??? :rolleyes:

U mnie też się tak zdarza,szczególnie gdy regulator pokojowy wyłączy pompkę c.o. i pracuje tylko krótki obieg.Nie ma się tym co sugerować,że tak jest naprawdę,no bo skąd ta sama woda może mieć różne temp,gdyby było odwrotnie to nie byłoby dziwne,to kwestia czujników napewno nie są idealnie takie same.Mam np. drugą pogodówkę Sieger,pracuje na dokładnie takich samych czujnikach jak SKZP a temp. pokazuje wyższe,tu chyba kwestia kalibracji,może softu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie z cieplejszym powrotem jest tak jak kolega konopka pisze jest to chwilowe zachwianie i po 3 minutach wraca wszytko do normy jesli chodzi o moje ustawienia to pompa CO działa cały czas a zamieszanie chwilowe robi zawór 3D bo on się przymknie do minimum i nadmiar gorąca jest kierowany na powrót ale i tak jest super praca nie poszła na marne efekty są już widoczne i to one mnie cieszą i mobilizują do nowych wyzwań.

pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć jakie poprawki? U mnie 1.93 pracuje bardzo dobrze.

Będzie sterowanie bezprzewodowe zaworem 4D Auratonem?

Pozdrawiam.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy sterownik umie wykryć zwiększony pobór prądu przez silnik podajnika i dmuchawy np. jezeli kondensator jest już słaby 

okropnie to zmieni się pobór prądu silników i po wykryciu takiego czegoś sterownik wyłączy piec i pokaże alarm.

Nie miąłem tak że silniki sie zatrzymały ale coś dmuchawa zaczyna dziwnie buczeć piszczeć i nie wiem kiedy trzeba będzie wymieniać

któryś z silników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety nie wykryje , ale mona by sprobowac podlaczyc termik 3 F i sie pobawic jak juz . Ja mam silnik 3F na podajniku  i spokoj z kondensatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączasz i jedziesz.Musisz podać czas otwarcia siłownika,po podłączeniu sterownik zamknie zawór i podejmie pracę

No powiem tak mam ale na dom idzie 25 st a procentowo pokazuje 85 chyba cos zle ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stety nie wykryje , ale mona by sprobowac podlaczyc termik 3 F i sie pobawic jak juz . Ja mam silnik 3F na podajniku  i spokoj z kondensatorem.

Co to za cudo ten silnik 3f ,z termikem? czy jak? , nie klatkowy? 

Tak myślałem że nie wykryje bo musiał być bocznik na obwodzie silnika w sterowniku no i softowa obsługa tego.

Trudno przeżyjemy bo to jest dłubanie znowu z termikami ,lepiej  co jakis czas pomacać silnik czy sie nie grzeje jak zawsze i po sprawie.

Co to będzie dmuchawa piszczy na wolnych obrotach tak jakby piłą ciął drewno na placu a wcześniej tego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem tak mam ale na dom idzie 25 st a procentowo pokazuje 85 chyba cos zle ??

 

A może w złą stronę się otwiera,jeśli tak to wystarczy przełożyć kabelki

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem , nowy soft zapodałem to mieszacz szedł do zera,zrobiłem reset ustawienia fabryczne według zaleceń to mieszacz się zatrzymał nie doszedł do końca ,  po resecie i ustawieniu   w menu na aktywny otwarł się do  10%+ ta pozycja z przed aktualizacji softu i tak sobie pracował  ale pozycja rzeczywista i wyświetlana się różniły czy to 20-30-40% zależy w jakiej pozycji został przed aktualizacją, dopiero po wył./zał. zasilania mieszacz się wyzerował jak być powinno.    

Jak nie wyłączyłem/załączyłem zasilania  to mieszacz pracował z błędną pozycją  i nie mógł doregulować temperatury i ciągle na full mocy a efektów brak.Na początku przy pierwszych zamianach softu tak miałem za nim się naumiałem jak to się robi.

Patrzyłem na paliwa Varmo są tutaj w Czerwionce  Suszec i Krupiński np. to robią ale cena wychodzi drożej albo  tak samo jak grochu no ale być możliwe ze jest czysto nie kurzy się można w białej koszuli chodzić do kotłowni.Słyszałem ze Varmo się nadaje bardziej do tłoka bo na podajniku się koksuje szybko sie pali i sporo popiołu ale moc kalorie ma wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za cudo ten silnik 3f ,z termikem? czy jak? , nie klatkowy? 

Tak myślałem że nie wykryje bo musiał być bocznik na obwodzie silnika w sterowniku no i softowa obsługa tego.

Trudno przeżyjemy bo to jest dłubanie znowu z termikami ,lepiej  co jakis czas pomacać silnik czy sie nie grzeje jak zawsze i po sprawie.

Co to będzie dmuchawa piszczy na wolnych obrotach tak jakby piłą ciął drewno na placu a wcześniej tego nie było.

silnik klatkowy 3 fazowy i termik do niego lub 1 fazowy co masz i termik do niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.