Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Robert a masz obieg kotlowy wspomagany pompa np pompa cwu włączona na stałe?

 

Tak wygląda dzisiaj u mnie.

post-13345-0-33871400-1483729717_thumb.png

post-13345-0-91969800-1483729740_thumb.png

Edytowane przez AdamMa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo wiatru, ja przy mocy 18kw mam 34℅ max i min 7%, modulacja 10-100% i pompa cwu na stałe, wykresy z tych ustawień w poprzednim moim poście. Bez włączonej pompy cwu miałem jak u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert zejdź z mocą dmuchawy tak na początek min-8  max-50 wtedy sprawdź jak będzie. Generalnie palnik może osiągać większe moce niż podaje producent i tak naprawdę brakuje w sterowniku pewnej funkcji. Pisałem o tym wcześniej, możliwość ustawienia ściśle określonej mocy i dostosowywanie do tego mocy dmuchawy. Na ten przykład ustawiamy 10% i puszczamy piec obserwując przez powiedzmy 15-20 minut regulując moc dmuchawy dla takiej mocy aby kopiec się nie zapadał ani nie wznosił. Później ustawiamy np 50% i powtarzamy ustawianie. Po takich testach łatwo określić ustawy dla min 10% i 100%. Jeśli oczywiście mamy węgiel o takiej kaloryczności jaką deklaruje sprzedawca i mamy odpowiednio ustawiony potencjał podajnika oraz jego moc.

U mnie jak kupiłem ster zanim go ogarnąłem miałem podobnie.

 

Jak możesz zrób zdjęcia palnika, jaki kopiec i płomień.

Edytowane przez hamerg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiatr musi tak zostać bo na mniejszych obrotach gaśnie na palniku

nie koniecznie jeśli się okaże tak jak u mnie że masz rozszczelniony palnik.

Obejrzyj go czy nie jest "okopcony" na czarno lub czy nie wywala niespalonego węgla.

 Obecnie mam wykres całkiem inny, modulacja się wyprostowała jest ciągła.

Sterownik jest zarąbisty, oglądałem inne i nie ten mi np. bardziej odpowiada ze wzgl na to iż ma się tu właściwie pełną kontrolę nad pracy kotła.

Najlepszą funkcją jest wygres graficzny, jeden rzut oka i wiadomo ze coś jest nie tak lub wszystko OK.

 

PS

Przeanalizuj moich kilka ostatnich postów. Miałem takie same wykresy jak Ty. Masz w nich moje ustawienia sterownika.

Może to Ci jakoś pomoże.

Edytowane przez PrzeMal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeszcze wczoraj wykres wyglądał tak

597c996fbb14ae59med.jpg

A po zmianach delikatnych jest tak

5ba04e08a968f743med.png

Tak wiec jestem przykładem ze można ustawic zeby było dobrze

Wszystko fajnie wygląda tylko jak to przełożyć na mój sterownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Jestem nowy i zielony w ustawieniach stera skzp .

Do tej pory spalam na sterze st 37 .

We wtorek jak kurier się postara odbiorę przesyłkę , proszę o info jak mam na początek wystartować z tym sterownikiem ??

Kocioł eko tech 17 kw, eko groszek czarna perła ,

powierzchnia do ogrzania 180 m , zawór 4 d , ocieplenie sciany 10 cm styro ,poddasze 30 cm wełna , podłoga 10 cm styro , okna plastiki. 

Brak siłownika na zawór 4 d i bez panela pokojowego ,.

Edytowane przez icemen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert kluczem jest ustawienie odpowiednie dmuchawy do podajnika. W sterze ustawiasz dane odnośnie podajnika i paliwa bo to znasz, ale dmuchać trzeba odpowiednio do palnika i opału. Jedne paliwa potrzebują sporego przeciągu np.  czeski, a niektóre mniej tak jak np wesoła. Dodatkowo dmuchawy nie mają prostego wykresu wydajności w funkcji podanej mocy, dlatego idealne zgranie pracy dla zakresu 5-100% jest raczej niewykonalne. No chyba że zamontuje się odpowiedni przepływomierz powietrza.

Edytowane przez hamerg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy pompy CO CWU CYRKULACJI zawór 4D bez siłownika instalacja cała w miedzi grzejniki aluminiowe  podłogówka 6m2. Temat dmuchawy jest ustawiona na granicy dymienia palnika.i tak jest sporo sadzy w kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Jestem nowy i zielony w ustawieniach stera skzp .

Do tej pory spalam na sterze st 37 .

We wtorek jak kurier się postara odbiorę przesyłkę , proszę o info jak mam na początek wystartować z tym sterownikiem ??

Kocioł eko tech 17 kw, eko groszek czarna perła ,

powierzchnia do ogrzania 180 m , zawór 4 d , ocieplenie sciany 10 cm styro ,poddasze 30 cm wełna , podłoga 10 cm styro , okna plastiki. 

Brak siłownika na zawór 4 d i bez panela pokojowego ,.

Też zaczynałem na perle zabawę z tym sterem rok temu. Najważniejsze to poustawiać moc palnika, potencjał, kaloryczność ( pewnie będzie ok 18-20MJ i pobawić się dmuchawą. Prawdę mówiąc parę dni zejdzie zanim rozkminisz, ale później dokładać i wyciągać popiół. Korekty będą co jakiś czas. Co do perły to po obliczeniach na to samo wychodzi w rozrachunku jak weźmiesz normalny ecogroszek. Perła nadaje się ale na lato i strasznie zanieczyszcza piec.

A i ważna sprawa na perle staraj się tak to poustawiać, aby palnik był z takim większym kopczykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy pompy CO CWU CYRKULACJI zawór 4D bez siłownika instalacja cała w miedzi grzejniki aluminiowe  podłogówka 6m2. Temat dmuchawy jest ustawiona na granicy dymienia palnika.i tak jest sporo sadzy w kotle.

Ale kopcenie masz na minimum czy maksimum pracy dmuchawy? Pokaż zdjęcie palnika i ilości paliwa na nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zaczynałem na perle zabawę z tym sterem rok temu. Najważniejsze to poustawiać moc palnika, potencjał, kaloryczność ( pewnie będzie ok 18-20MJ i pobawić się dmuchawą. Prawdę mówiąc parę dni zejdzie zanim rozkminisz, ale później dokładać i wyciągać popiół. Korekty będą co jakiś czas. Co do perły to po obliczeniach na to samo wychodzi w rozrachunku jak weźmiesz normalny ecogroszek. Perła nadaje się ale na lato i strasznie zanieczyszcza piec.

A i ważna sprawa na perle staraj się tak to poustawiać, aby palnik był z takim większym kopczykiem.

Dziękuję za szybką odpowiedz , mam nadzieję że opanuję z czasem te ster ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wszystkim za zainteresowanie i podpowiedzi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo jestem ciekawy kwestii czy będę zadowolony z wyboru , ponieważ zastanawiałem się także nad ognikiem , cobrą lub talosem .

Mam nadziej że będę mile zaskoczony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Palę od 15.09.2016 pow.65m2 ocieplenie 12cm 

piec witkowski KMB-RP 12kW

spalanie przy +5- -10 od 11 do 12.8 kg

palnik rynnowy apr

 

 

 

post-68627-0-75296200-1483735974_thumb.jpg

post-68627-0-54855500-1483735985_thumb.jpg

post-68627-0-10784700-1483735998_thumb.jpg

post-68627-0-49433000-1483736004_thumb.jpg

post-68627-0-44040500-1483736011_thumb.jpg

post-68627-0-31939900-1483736027_thumb.jpg

post-68627-0-78333700-1483736034_thumb.jpg

post-68627-0-83519700-1483736041_thumb.jpg

post-68627-0-72180600-1483736050_thumb.jpg

post-68627-0-09681900-1483736061_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś się orientuje jak uruchomić na wykresie temp. odczyt powrotu, tę zieloną linię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.