Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

MK50. Jeśli pozostałymi parametrami nie możesz obniżyć kopczyka, to obniż moc kotła. To wpływa bezpośrednio na ilość węgla podawanego.

Potencjał ustaw taki jaki jest fizycznie, bo w przeciwnym razie nie będzie się zgadzało spalanie faktyczne ze wskazywanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponowniie wiedziałem że coś przeoczę o  czymś zapomnę.

Nie chcę zaśmiecać bo koledzy mają inne problemy.

Shenat mojej nstalacji  zapożyczony od jednego z kolegów na forum dadaję teraz.

Zauważyłem też jedną rzecz.jak ustawię  większy potencjał podajnika to powinien być mniejszy kopczyk jak na ikonkach w ustawieniach.

a jest odwrotnie czyli czym wiekszy potencjał to jest większy kopczyk  jak żar dochodzi do deflektora to wolniej piec dochodzi do wyliczonej

temp a wiecej spala.Przeczytałem forum z 3 razy i myślę że czym większy potencjał podajnika to ślimak podaje mniej paliwa w stosunku co 

do obliczonej temp. a tu było odrotnie czyli więcej i nawet na ekaranie głównym rośnie spalanie od razu jak sie ustawi większy potencjał.

Ustawiłem potencjał 13 kg/h  czyli mn iejszy jak  jest wymagany do napędu który mam 14kg/h i jest lepiej.

Może żle myślę to prosze mnkie poprawić tak sie doczytałem na forum i z logiki też mi tak wychodzi.

Pozdr. dzięki.

Witam. Napisz jakiej średnicy masz obieg kotłowy i zawór 4d . Masz na obiegu kotłowym zamontowaną pompę ?

Edytowane przez Rober528
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tutaj pisał że piec pali więcej groszku jak jest pompa cwu non stop włączona. Sprawdzałem i u mnie jest odwrotnie. W ogóle piec lepiej chodzi jak cwu jest włączone cały czas. Ale pewnie zależy to od instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też sprawdzałem i jak włączona jest pompa CWU to piec2 dużo lepiej pracuje stabilniej i nie ma spieków ale za to zeczywiscie więcej pali około 2/3kg na dobę więcej ale jest to zrozumiałe bo sporo wody ciepłej używam i siłą zeczy2 spalanie musi być większe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Napisz jakiej średnicy masz obieg kotłowy i zawór 4d . Masz na obiegu kotłowym zamontowaną pompę ?

 

Witam.

Mam instalacje standartową jak na foto pompka CO ,CWU [jaki kotłową ] 15 gzejników panelowych parter piętro dom częściowo ocieplony [wiem też spore spalanie] 

Z pieca wychodzi miedz fi 28 ciepła woda do zaworu 4D z zaworu na pompę co cal do trujnika z  pompka co dalej fi 22 idą do pionów u góry są fi 18 i do grzejników fi 15 na dole to samo zstopniowane jes.

Powrót fi 28 do zaworu 4D do CWU ida fi 18 przez pompkę cwu prosto z pieca jak na foto powrót cwu też fi 18.

myslę o zamontowaniu sprzęgła hydraulicznego ktoś tu to opisywał chyba Tomek.

Zmniejszyłem moc miałem 23 bo piec jest 23Kw teraz mam 20Kw, ustawienia palnika kalori potencjału nic nie dawały ciągle za dużo żaru.

Myślę że za godzinę już będzie widać co nie co efektów.

Z pompką CWU miałem też trochę zabawy bo nie było różnicy czy z pompą czy bez, kocioł tak samo pracował,powrót o 5-8 stopni mniej od zasialnia i poszarpane wykresy były ,okazało się że kondensator poleciał 0,8mF z 2mF się ostało.Pompa CO jeszcze miała 1,95mF jak bym tu nie zajżał  na forum to kto wie czy by nie było -15 w domu.

post-71575-0-24241600-1484155466_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zmieniłem z 23 na 20Kw , kalorie na ful ,,potencjal 14 tak jak przetestowałem na początku, jak pan sugeruje pomiary

zużycia będa prawidłowe czyli potencjału  nie zmieniam  a korekty zostawić na 0 ?? bo chyba nie zmieniają za wiele.

dziękuję za porady powoli a do celu, zmiena sie na lepsze od razu zmieniło się na 190st spaliny, to było to, .obserwuje dalej.

Jak już tu Pan jest  to mam pytanie  czy jest szansa dodać w srterowniku na zasobniku na głównym ekranie info o zużyciu paliwa

na dobę ile zostało  ,i % mocy dmuchawy ,info o 4D itp. widgety w pszyszłości przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam.

Mam instalacje standartową jak na foto pompka CO ,CWU [jaki kotłową ] 15 gzejników panelowych parter piętro dom częściowo ocieplony [wiem też spore spalanie] 

Z pieca wychodzi miedz fi 28 ciepła woda do zaworu 4D z zaworu na pompę co cal do trujnika z  pompka co dalej fi 22 idą do pionów u góry są fi 18 i do grzejników fi 15 na dole to samo zstopniowane jes.

Powrót fi 28 do zaworu 4D do CWU ida fi 18 przez pompkę cwu prosto z pieca jak na foto powrót cwu też fi 18.

myslę o zamontowaniu sprzęgła hydraulicznego ktoś tu to opisywał chyba Tomek.

Zmniejszyłem moc miałem 23 bo piec jest 23Kw teraz mam 20Kw, ustawienia palnika kalori potencjału nic nie dawały ciągle za dużo żaru.

Myślę że za godzinę już będzie widać co nie co efektów.

Z pompką CWU miałem też trochę zabawy bo nie było różnicy czy z pompą czy bez, kocioł tak samo pracował,powrót o 5-8 stopni mniej od zasialnia i poszarpane wykresy były ,okazało się że kondensator poleciał 0,8mF z 2mF się ostało.Pompa CO jeszcze miała 1,95mF jak bym tu nie zajżał  na forum to kto wie czy by nie było -15 w domu.

 

 

NA schemacie  za zaworem 4d powrót do kotła jest pompa zaznaczona. Pytam bo planuje  wymusić obieg kotłowy  . Czyj to schemat jeśli można wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MK50. Jeśli pozostałymi parametrami nie możesz obniżyć kopczyka, to obniż moc kotła. To wpływa bezpośrednio na ilość węgla podawanego.

Potencjał ustaw taki jaki jest fizycznie, bo w przeciwnym razie nie będzie się zgadzało spalanie faktyczne ze wskazywanym.

 

 

NA schemacie  za zaworem 4d powrót do kotła jest pompa zaznaczona. Pytam bo planuje  wymusić obieg kotłowy  . Czyj to schemat jeśli można wiedzieć?

 

 

O kurde wiedziałerm że coś *** ,jak to pierszy raz bywa z nowymi, złe foto wrzuciłem jest poprawione.

foto jest od jednego z forumowiczów  albo tu temat http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2647196.html moze  się ktoś tu wypowie też ja nie jestem  facmanem od tych spraw i nie chcę tu głupot pisać madrować.

Ja mam to jak na foto  CWU jako kotłowa i się to sprawdza akurat w moim układzie a czy  zużywa więcej paliwa to chyba trudno ocenić bo ciągle sie upuszcza wody i piec dogrzewa więc musi też zużyć więcej  paliwa jak nie ma efektu po załaczeniu pompki na stałe to trzeba

sprawdzić kondensator ,u mnie po latach pracy było 1/3 pojemności i pompka miała na 3 biegu taką moc jak  sprawna na 1 biegu albo gorzej.

i z tego powodu nic nie dawało załączenie pompki CWU.

Ja mam obieg CWU bezpośrednio z peca przez pompkę rzecz jasna i mogłem wykozystac ją jako kotłową  a jeżeli wtoś mo obieg CWU

za zaworem 3/4D to chyba nie bardzo ale ja nie jestem w tych klockach dobry więc niech sie inni wwypowiedzą a są tu znawcy tematu. 

Pozdrwam.

post-71575-0-32807400-1484161247_thumb.jpg

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam na piecu 67 a na powrocie było 55 bo coś nie grało i musiałem wyłączyć sprawdzić co jest otwarłem ręcznie 4D . 

Jak wszystko chodzi to mam piec 50st wylot 48st ,za zaworem 4D 41st, powrót 36st a jak wyłącze pompkę cwu to powrót  około 30st.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opanowane trzeba było zmienić moc kotła i temp. jest 180st  w spalinach.

Coś tu nie gro u mnie sie coś posypało może być coś takiego ?? temp. na kotle nagle 5,1st  i sterownik przechodzi w w czuwanie

a chwilę przed było 50 co jest ? w menu diagnostyka jest na kotle 42... a faktycznie było około 50  

reset sterownika i jest ok. pierwszy raz takie coś.

 

post-71575-0-51874200-1484168312_thumb.jpg

post-71575-0-27797000-1484168333_thumb.jpg

post-71575-0-45361600-1484168355_thumb.jpg

post-71575-0-96528800-1484168379_thumb.jpg

post-71575-0-15874000-1484168401_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie skąd takie cos jak na zdjeciu? Moc obniżona na 22KW, paliwo wysoki gatunek, ekoenergia uszczelniona.

Około 260 metrów, 2 domki. Próbowałem juz wszystkiego..

Wysoki nadmuch - w miare czysto, ale na retorcie troche rozdmuchanego groszku.

Niski nadmuch - zasmolenie pieca i kopcenie z komina.

Poradzcie.. :( Na moje oko to co spadnie do popielnika to czysty posklejany koks..

Na palinku tworzą się takie dziury pomiedzy węglem co skutkuje zapalaniem sie świeżego groszku partię niżej..

post-65953-0-89843300-1484170537_thumb.jpg

Edytowane przez topicktm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opanowane trzeba było zmienić moc kotła i temp. jest 180st  w spalinach.

Coś tu nie gro u mnie sie coś posypało może być coś takiego ?? temp. na kotle nagle 5,1st  i sterownik przechodzi w w czuwanie

a chwilę przed było 50 co jest ? w menu diagnostyka jest na kotle 42... a faktycznie było około 50  

reset sterownika i jest ok. pierwszy raz takie coś.

Zmieniałeś nastawy przez apkę na telefonie ?

Wygląda jakby wpadły złe parametry np. zadana 5.1 stopnia itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam również taki piec, ale o mocy 12 kW. 

Po tygodniu użytkowania taki sam problem jak u Ciebie i kicha z prawidłowym spalaniem. 

Wczoraj wyjąłem palnik a właściwie to dyszę bo również klej nie trzymał.

 Malina chyba gwarancji wcale nie udziela bo jego propozycja była dla mnie żenująca, no ale to już jego będzie problem, bo ja już nikomu jego kotła nie polecę.

Wszystko ładnie oczyściłem szczotką stalową, również te stalowe gniazdo w które osadzasz tę kwadratową dyszę.

Ważne by to wszystko odtłuścić przed klejeniem.

Zauważyłem u siebie, że jest duży luz po włożeniu dyszy w gniazdo obudowujące palnik, więc pociągnąłem po przekątnej całą tą żeliwną dyszę w kierunku zawiasow drzwiczek i objechałem palcem po całym obwodzie tej dyszy wciskając jak najmocniej do środka klej.

Rozpalałem już po godzinie czasu od zakończenia procesu klejenia.

Tak mi się nie paliło od nowego. 

Dosłownie jak u kowala z pod miechu wali powietrze.

Wg mnie osadzenie tego palnika/dyszy jest wadliwe, bo tam się uszczelnia na krawędzi blachy o gr. ok 2 mm i do tego jest spory luz po osadzeniu go w tym stalowym gnieździe.

Przydałby się do okoła tej ramy stalowy rant o szerokości co najmniej 5 do 10mm tak by ten palnik miał szersze oparcie a tym samym klej by to lepiej uszczelniał. 

Po sezonie sobie to przerobię bo jest to upierdliwe.

Koszt niewielki a zarazem bubel. Dziwi mnie że oni tego nie zmienią, bo napewno maja dużo sygnałów o tej przypadłości.

Po odpaleniu, w przeciągu ok 4 godzin, żadnego nie dopalonego węgla, prawie wszystko obraca się w popół i trochę w zgorzeliny, ale tak kruche, że jak spadają w popielnik to się kruszą.

Spalanie spadło o ponad 5kg.

Powietrze mam teraz na 28%, przysłona na dmuchawie otwarta na maxa, i wszystkie parametry wg tego co posiadam a węgiel na max Mj podany przez dostawcę. Na palenisku lekka góreczka i nic się nie zapada, natomiast w palenisku węgiel robi się prawie biały i węgiel trzyma mi się teraz wewnątrz tej kwadratowej ramy. Poprzednio stale się przesypywał.

Moim zdaniem, coś poszło nie tak przy klejeniu albo spieprzone jest coś w samej obudowie palnika. Ona jest od środka spawana więc trudno coś dostrzec, ja to oglądałem lusterkiem z podświetleniem. 

Często to mają mechanicy samochodowi. Jak nie ta obudowa, to obejrzyj dokładnie palnik/dyszę, może pęknięta ...

Jak będziesz wklejał to śmiało smaruj klejem co by się dobrze wycisło jak ją wsadzisz i ważne pociągnąć ją w swoim kierunku i w prawo. Łatwiej później objechać te ranty palcem  a styłu jak nie wsadzisz ręki to i tak się uszczelni dociśnięciem.

 

Uff siem zapisałem ;-)

Witam serdecznie,mam taki sam problem z niedopalonym groszkiem,piec Malina 25kW,jestem jednak zielony w tym temacie i niewiem jak sobie poradzić z tym klejeniem ,moglibyśmy się zdzwonić(podam Panu maila do mnie,proszę napisać numer telefonu to zadzwonie [email protected],)jeśli to oczywiście nie sprawi kłopotu.Walcze z tym od listopada i ma już dosc,pozdrawiam Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eryk74

 

Poszlo na email

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaden problem,ściągasz koronę palnika/kołnierz/ przy pomocy młotka i drewienka,czyścisz ,dajesz silikon,zakładasz z powrotem koronę i dobijasz przez drewno,trzeba zostawić na kilka godzin do związania silikonu.Przy okazji powinieneś wyczyścic kanały palnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałeś nastawy przez apkę na telefonie ?

Wygląda jakby wpadły złe parametry np. zadana 5.1 stopnia itd.

Witam

Tak zmieniałem z apki tego nie napisałem ale  hardreset i wszystko gra .

apka chodzi dobrze proszę nic nie zmieniać w transmisji bo mam nareszccie obsługę zdalną ,całe lata latałem do kotłowni

aż nogi wchodziły do ...y .

Co do pracy wentylatora na nowym testowym SW 1,87 to widzę poprawę w porównaniu do SW 1,86 mniej  czarnego smogu w piecu więcej szarego pyłu.jakby wentylator lepiej współpracował z sterownikiem ale mam wysoko moc na wykresie 90-100% modulacja

jest.

Na starym sofcie wentylator szybciej reagował i moc miałem niżej na wykresie ale znowu kopcenie większe i spalanie wyświetlane 

większe.Myślę nad wymianą wentylatora.Mam teraz WBS-6a     270m2/h   0,08 Kw z regulatorem ciągu [klapka] są mocniejsze ale 

który będzie najlepiej współpracował z sterownikiem ? Może to sprawa kondensatora ale mam 2,2 mF a był 2mF oryg.moze to to jest.

Pozdrawam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy jeżeli nie posiadam żadnych zaworów 3 i 4D a podłączę czujnik temp. w sterowniku do gniazda CZUJNIK MIESZACZA to wystąpi przekłamanie danych i spowoduje to dobieranie złych parametrów pracy kotła, a co za tym idzie kocioł będzie pracował źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do producenta pieca Malina co mam zrobić z tym problemem.Zapytali się jaki mam ustawiony nadmuch (miałem ustawiony 35%) Pawiedzieli mi że ma być ustawione minimum 80% ok sprawdziłem i co- po nocy zaglądam fakt nie ma już niedopalonego groszku,ale z przodu retorty dołek z tyłu górka,a spalanie masakra na dobe wkskazało 40kg.Spróbuje jeszcze raz rozebrać i skleić tak jak mi doradzacie docisnąć do siebie i w prawo może to pomoże a jak to nie zda egzaminu to zgłaszam reklamacje do producenta w końcu jest na gwarancji,bo inaczej ten piec puści mnie z torbami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.