Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

A czym palisz? Miałem czy eko? Zresztą są różne palniki/dmuchawy i to co pasuje u jednego u innego nie będzie pasiło.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

https://drive.google.com/open?id=0B0qwCs6j6Kr0cy1lVEtZeTJFUXc

 

Program na android do sterowania sterownika SKZP. Wersja jest działająca w niepełnym zakresie ale oczywiście do pracy wymaga modułu lan<->rs485. Bazuje ona na protokole do panela pokojowego. Bez tego modułu można tylko obejrzeć z "grubsza" ekrany. Nie namawiam do zakupu modułu lan<->485 bo prawdopodobnie soft sterownika idzie w innym bardziej uniwersalnym kierunku. 

Ja osobiście użyłem wersji dobrze wyposarzonej bez wifi ale są wersje tańsze za 20$ (moja kosztowała 40$) .

Niżej opis oferty aliexpress:

Q00220 USR-TCP232-410 RS232 Rs485 do Konwertera TCP/IP-DHCP/DDNS/Modbus + FreePost

 

---edit

zapomniałem dopisać, że działa z softem 1.83

Edytowane przez wojszym2244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzysta ktoś obecnie z pieca w trybie auto do ogrzewania samej CWU? Jakie macie ustawienia podtrzymania? Nie mogę sobie poradzić bo stale mi gaśnie i przesypuje opał w podtrzymaniu. Wiadomo, że obecnie jest znikome zapotrzebowanie na ciepło i kocioł stale stoi. Podpowiedzcie jakieś parametry podtrzymania. W tej chwili mam w podtrzymaniu podawanie 5s co 15 minut i powietrze 45%. Może zmienić tryb auto na interwał?

 

Oczywiście paliwo to ekogroszek a kocioł 25kw.

Edytowane przez clip2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

A jaki masz czas nadmuchu w oknie "CZUWANIE" ? Niektóre dmuchawy mają sporą bezwładność i przy zbyt krótkim czasie nie zdążą się rozkręcić. 

pozdrawiam Tomek

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż 25 sekund bo właśnie wydaje mi się, że wolno rusza. Dmuchawę mam jakąś 75w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie mała. A jaki masz palnik? Otwory nadmuchowe są drożne?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchawa "buczy" przy ruszaniu?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez energotop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie buczy. Ostatnio ją rozbierałem i czyściłem bo już miała trochę brudu. Ładnie lekko ręką można ją ruszyć. Trocę się znam na elektryce i wiem, że z nią wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwory mam drożne w palniku bo jak już rozpali to ladnie chodzi. Nie wiem jaki to palnik. Piec to Ling Duo Klimosza ale starsza wersja bez obrotowego palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodzi o kondensator że mógł już stracić swoją pojemność

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro przesypuje To spróbuj mu zmniejszyć ilość podawanego paliwa w podtrzymaniu na 3 s.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez energotop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o tym nie pomyślałem. Spróbuję go podmienić na nowy i zobaczę różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się zapanować nad piecem. Okazało się, że za dużo powietrza było podawane na palnik. Zmniejszyłem do 50% i jest prawie dobrze. Tzn. piec już nie gaśnie i utrzymuje kopczyk, ale przy spalaniu zaczęły się tworzyć spieki. Czeka mnie więc kombinowanie z ustawieniami żeby pozbyć się spieków. Przy tak znikomym zapotrzebowaniu na ciepło może to być jednak ciężki temat. W tej chwili chodzi w automacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli spieka(spieki żużlowe) tzn że jeszcze za dużo powietrza.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem. Jednak przy obecnym spalaniu około 3kg na dobę to ciężko testować ustawienia. spróbuję delikatnie zmniejszyć powietrze i poczekam dobę na efekty. Jak nie wyjdzie to podciągnę na + i zobaczę co się stanie. Z obserwacji mojego pieca wynika, że najlepsze spalanie ma przy dużej ilości powietrza tylko nie można przesadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wiecie to jak z premiera Wiedzmina :) czasami warto poczekac aby cos bylo dopracowane, a nie wypuszczone z bugami

 

Poza tym mysle, ze tu moze wchodzic tez w gre troche motyw ekonomiczny :)  kto kupi panel pokojowy jezeli bedzie mogl miec sterowanie z komorki/laptopa/tableta?

 

Ja poczekam... widzialem na zywo testowa wersje i wiem, ze czekac warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Jestem posiadaczem Skzp-02 od lipca tego roku. Jeśli chodzi o parametry pracy wszystko u mnie jest ok. Mój problem polega na tym że z poprzedniego sterownika pozostał mi Termostat programowalny radiowy Radio Tybox 810 i chciał bym go podłączyć do nowego sterownika.  Prosiłbym o pomoc w jaki sposób to zrobić i czy w ogóle jest taka techniczna możliwość. Na poprzednim sterowniku chodziło mi to bardzo dobrze na dobę kocioł pracował 11 godzin a reszta w podtrzymaniu wiadomo ekonomia :) proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Możesz go podłączyć do SKZP. Wyjście (styk zwierny beznapięciowy) podłącz zamiast zworki do wybranego obwodu CO1 lub CO2. (zielone złacze z tyłu SKZP)  W tym termostacie jest to styk nr 3 i 4 na listwie.

pozdrawiam Tomek

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.