Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

@DarekDaro76 co tak zapytowywujesz ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś miałem wcześniej zacytować i nie mogłem tego wykasować sorry. 

Skzp02 i palnik. Jaki palnik Waszym zdaniem najlepiej współpracuje z tym sterownikiem. Ja swoją rynnę stalkota odstawię w zapomnienie bo nikomu nie mam sumienia jej sprzedawać.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, DarekDaro76 napisał:

Skzp02 i palnik. Jaki palnik Waszym zdaniem najlepiej współpracuje z tym sterownikiem.

Na tak postawione pytanie, mógłby odpowiedzieć tylko ktoś kto ich kilka przerobił...

Odpowiedzi będą na zasadzie, kazda sójka swoj ogonek chwali ?

Ja mam stały palnik kwadrat od maliny, ale jestem ciekaw jak sprawowalby się palnik obrotowy ?

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, DarekDaro76 napisał:

Skzp02 i palnik. Jaki palnik Waszym zdaniem najlepiej współpracuje z tym sterownikiem

Jeśli masz zamiar kupic nowy to sv bez dwóch zdań . Jeśli ma być to używany to zwykła fajka . Byle by nie ekoenergie . Tak bym proponował zrobić .

  • Przydało się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DarekDaro76 napisał:

Ja swoją rynnę stalkota odstawię w zapomnienie bo nikomu nie mam sumienia jej sprzedawać.. 

Złom w cenie !

Ale chcesz zostać przy węglu, czy może w pellet iść ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DarekDaro76 napisał:

Jaki palnik Waszym zdaniem najlepiej współpracuje z tym sterownikiem.

W twoim przypadku z każdym, który ma podajnik ślimakowy. Musi być dopasowany mocą do wielkości twojego kotła. Powinien być łatwy w czyszczeniu i nie sprawiać problemów serwisowych.

2 godziny temu, PrzeMal napisał:

Na tak postawione pytanie, mógłby odpowiedzieć tylko ktoś kto ich kilka przerobił...

Odpowiedzi będą na zasadzie, kazda sójka swoj ogonek chwali

Wyboru musisz dokonać sam, bo ty będziesz go obsługiwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DarekDaro76

Poszukaj ogarniętego instalatora, ktory ma pojecie o kotłach, sterowniku i najlepiej gdyby miał jeszcze doświadczenie w paleniu grochem, a nie doświadczenie tylko teoretyczne.

Ocena instalacji CO całość rozwiązań, jak i ocena wydajnościowo jakościowa od kotla po wylot komina, dopiero da odpowiedź co tak naprawdę przybliży Cię do złotego grala.

Niestety wiem jakie to trudne, bo dopiero po trzecim instalatorze trafiłem na dwóch takich co maja pojęcie o procesie palenia cholernych grochem w kotle z podajnikiem.

Reszta to teoretycy ktorzy tylko umieli praktycznie to samo co ja, choć moja wiedza dzisiaj to i doświadczenie ktore silą rzeczy w koncu nabyłem. Ja dzisiaj do CO podcjodzę jak do urządzeń powszechnego użytku. Zasada ON/OFF i wiecej użytkownika nie powinno nic obchodzić. Do tego jednak jest potrzebna poprawna instalacja, którą zbudujesz, ale sam na zasadzie błędów i doświadczeń które niestety kosztują...

Powodzenia

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DarekDaro76, pytanie jest, jak długo będziesz mógł palić kotłem bez obowiązujących norm. Nawet jak wpakujesz do swojego SV200, to nie będziesz miał kwitów na piątą klasę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł który ma @DarekDaro76 jak i ja ma ten sam, ma klasę ekośmieciucha z pięknymi gniazdami do gromaczenia sadzy w drzwiach i rusztem wodnym znajdujacym się w położeniu około 12 cm nad palnikiem.

Nie wiem na ile pomoże zmiana palnika, jak generator sadzy, zwany dla zmylenia przeciwnika rusztem wodnym dalej będzie ją produkował. No ale sam jestem ciekaw, i czekam na rozwój projektu ze strony kolegi co ma bliźniaczą konstrukcję kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik pochodził sobie dobę na wersji 2.46. Amplituda modulacji trochę wzrosła względem 2.35. Ale dzisiaj sterownik dostał towarzystwo w postaci bragera i zobaczymy co się będzie dziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Szymek00 napisał:

Witam wszystkich mam pytanko ..chodzi o ustawienie dmuchawy ..  można ustawić min i max nadmuchu ... Ale jest coś takiego jak skała.. jak ja prawidłowo ustawić..?o do tu chodzi ?

Skala to efektywny zakres mocy dmuchawy.

Ze zdjęć które zamieściłeś widzę, że dmuchawa osiąga 14% mocy przy 10% modulacji i 24% mocy przy 100% modulacji.

Na początek należy ustawić prawidłowy proces spalania w pełnym zakresie modulacji bez użycia skali, czyli 1% dla 1 i 100% dla 100. Następnie wybrać użyteczny zakres i tak ustawić skalę.

Proponuję obejrzeć na YT kanał Timela lub przeczytać posty 22819, 22826

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek wyłącz skale czyli ustaw 1-100. W powietrzu ustaw 8 do 24 . Chociaż zdaje mi się że górą on za mocno dmucha . Na jakim biegu lata pompa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoki bieg . Co sprawiło lub czym jest spowodowany ten wybór . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.