Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Totalna Pustka. Pomocy .


Michał94

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się ze lepiej grzać stale inspokojnie niż skokami. Sam zrezygnowałem z czujnika pokojowego bo wylanczal pompki a później piec pracował mocniej i palił więcej aby dogrzać straty.
Nawet na ferie jak wyjeżdżam czy święta nie wylanczam jedynie lekko skręcamy grzejniki.
Wiadomo wyższa temp w domu wyższe straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinoK.  to sporo wyjaśnia.  Zastanawia mnie tylko, jaką zawartość popiołu ma ten węgiel, bo w popielniku jeszcze miejsca masz trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy obecnych temperaturach około +4 na dworze mam ma podłodze 25*C a temp najniższa mam ustawiana 24 za to najwyższa 30. Temp w domu około 22,5-23 stopni. Ogrzewam około 58 m2 i łazienka z 10m2 podlogowka. Reszta grzejniki w sumie około 110m2. Jak miałem tak ze pompa się włączała i wyłączała jak się w domu zrobiło ciepło i jak temp spadła pompa na ON to była tragedia. Założyłem zawór 3D z siłownik na podłogę koledzy doradzili z forum jak to ustawić i teraz jest luks.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Pawelpieklorz napisał:

Nie rozumiem tych co puszczają na podłogę 40 stopni albo więcej a potem się gotuja

Spoko. Jak zrobisz to przez 5 minut a pozniej 15 minut pauzy i powtórka to sie nie ugotujesz. Czasy przykladowe i lepiej jak to automat je dobiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeszkadza gruba. Jak raz złapie temp to trzyma i tylko się straty uzupełnia.

Spoko. Jak zrobisz to przez 5 minut a pozniej 15 minut pauzy i powtórka to sie nie ugotujesz. Czasy przykladowe i lepiej jak to automat je dobiera.

U mnie był ten problem zeprzerwę mogę regulować długo ale włączenie pomp tylko na 30s i znowu przerwa. A to bez sensu bo zanim woda zrobi obieg to staje. Dalego pale ciagle ale spokojnie bo piec i tak jest w temperaturze. Podaje 5s przerwa 65s. Wiatrak 3z 24 przysłona z 1.5cm tylko szparka osłonięte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, PioBin napisał:
24 minuty temu, Pawelpieklorz napisał:

Nie rozumiem tych co puszczają na podłogę 40 stopni albo więcej a potem się gotuja

Spoko. Jak zrobisz to przez 5 minut a pozniej 15 minut pauzy i powtórka to sie nie ugotujesz. Czasy przykladowe i lepiej jak to automat je dobiera.

Jeśli ktoś posiada ta automatyke panie Pio Bin bo znam dużo ludzi co nie posiadają. A co do ogrzewania podłogi to nie jestem fanem automatyki z czym ty nie musisz się zgadzac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PioBin masz ciepłomierz, powiedz mi co Ci wyszło z ciepłomierza po sezonie palenia (sprawność kotła).

Druga sprawa, jak się ma twój wynik z ciepłomierza do kalkulatora np cieplowlaciwe.pl ? Jeżeli oczywiście porównywałeś.

Chcę zamontować w przyszłym roku ciepłomierz, żeby określić bardziej dokładnie zapotrzebowanie na ciepło. Wiele to nie kosztuje, a podgląd jakiś jest .-)

 

Z góry dziękuję.

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cieplomierze na obiegu kaloryferow i osobny na podlogowce. CWU ciepla mierze na wodomierzu. Na wyjsciu jest zamontowany stalotemoperturowy (+/-)

Ciezko mi podac sprawnosc kotla gdyz tam nie mierze. Za kotlem jest bufor i z niego idzie na instalacje. Wiec jak potraktujemy ze kotłownia, kociol, rurki itd. to same straty to jestem gdzies w 60-70%. Czesc palone weglem, czesc prad II taryfa + podlicznik energii.

Porownywalem i cieplowlasciwe "klamie" na plus jakies 25-30%. Ale zimy tez takie sobie...

Ps. Montuj to grosze a informacja bezcenna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na plus czyli zawyża- cieplowlasciwe.pl (zapotrzebowanie większe niż faktyczne) ? 

 

Moje zapotrzebowanie wg obliczeń to ok 36-40GJ (optymistyczne i pesymistyczne) Chcę to jeszcze  porównać przed zakupem pompy .-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zawyza. Bynajmniej u mnie.

Chcialem kupic ciepłomierze z wyjsciem impulsowym i spiąć to ze sterownikiem ale mi przyslali bez, wkurzylem sie i pogodzilem z tym. Jak bedziesz chcial cos takiego robic to poszukaj z wyjsciem impulsowym na zewnatrz. Bedziesz sobie ladne wykresy mocy i zuzycia rysowal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem na wykorzystaniem m-bus i importowanie tego do domoticza albo ha. Tylko tymi rzeczami się syn zajmuje, więc nie fiksuję się na żadne konkretne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez moze byc. Ja nie ogarniam domoticza i innych. Wole PLC, ale tylko dlatego ze znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję bardzo za radę. Najbardziej zależy mi na określeniu zapotrzebowania na ciepło, bo "na oko" to już mniej więcej wiem ze spalania, z kalkulatora, termowizji i innych obserwacji. 

Pozdrawiam i życzę jak najmniejszego zużycia medium grzewczego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.