Skocz do zawartości
IGNOROWANY

spalanie defro komfort eko lux 20kw


maly33

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Cemol napisał:

 

 

Twierdzę, że 2 x 2 = 4. Jesteś jak widzę Moderatorem tego forum, to masz lepszą wiedzę i pewnie inny wynik. Chętnie zapoznam się z tym wynikiem i obliczaniami prowadzącymi do niego.

Tak kolego, Twoje wyliczenia są wyssane z palca i wprowadzają ludzi w błąd, te odnośnie zapotrzebowania i spalania dobowego. Skoro wyliczasz mu 64kg węgla na dobę to porozmawiaj tutaj z tymi ktorzy taki metraż ogrzewają pelletem, wtedy wg Ciebie musieli by palić pewnie po 80kg na dobę. Rodzice ogrzewają 232m2, styro 5cm między pustakami, dom stoi w najwyższym punkcie miasta, owiewany z 3 stron, w zimę nie idzie więcej niż worek ekogroszku, na chatę idzie 38-40* na kaloryfery dzięki temu zaworowi co nic nie daje a kocioł 16KW średnio chodzi na połowie swojej mocy, cud jakiś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2020 o 00:25, Cemol napisał:

Jeśli masz dom nieocieplony o powierzchni 200mkw, to ogrzanie  każdego metra kwadratowy wymaga minimum 100W

 

Pod jednym warunkiem. Że na dworze będzie -20 i będzie do tego konkretnie piździło. I wtedy pójdzie mu te 65 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zrozumieć jedno... Kocioł wygaszasz, ponieważ masz w domu saunę i brak sterowania temp zasilania. Jeżeli kocioł wygasisz na kilka/naście godzin, to cała woda w ukladzie ma ok 20-23st. Pompa startuje Ci ( przykładowo przy 50st) i ta cała zimna woda zalewa kocioł. Palnik zapitala, bo palnik wiecznie nadrabia stratę do zadanej temp kotła, a przy Twoim zladzie wody ( a pewnie mały nie jest), to palnik ma co robić. 

Ja bym zakładał 4D i pompę kotłową. 

Wtedy dopiero brać się za ustawienia. 

Przecież to jest mordęga, a nie jakaś tam wygoda. Wygaszanie i podpalanie i tak w kółko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maly33 Jak tak Ci się jara większość dnia to nie dziwne że tyle Ci pali.... to jest kuźnia a nie palenisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak to w konstrukcjach tego typu, deflektor jest za nisko. Płomień powinien tylko dotykać deflektora. Inaczej rośnie strata niepełnego spalania. A w kotle tworzy się sadza. 

Na moje oko moc palnika ustawiona jest za wysoko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociol nie ma staly niski odbior ciepla,jest zalewany chlodna wode.Ciežko w pidzie mu modulowač.4d+silownik,pompka kotlowa i bedzie stabilno w kotle i domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maly33 moim zdaniem najtaniej i najlepiej będzie jak założysz ten zawór i termostaty na grzejniki to wogole podstawa a jak masz kasę to mozesz dać to  w automatyke. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyka(silownik wentyla) to podstawa.Raz wydajesz i potym do kasy powraca za jeden sezon.Raczej juž do swiatych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację a zapewne tak ale ja narazie niemam siłownika choć go zapewne założę ale z tym żyje  ustawiam na sztywno wodę na instalacje według potrzeb uznania i tyle jak chce zwiększyć to zwiększam i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PawelpieklorzMoim zdaniem najlepsze są najprostsze rozwiązania. Zawór czterodrogowy to idealne zabezpieczenie kotła ale nie mieszkania. Najlepszym rozwiązaniem w Twoim przypadku będzie dołożenie na grzejniki czy podłogówkę zaworów bimetalicznych które perfekcyjnie sterują temp. we wszystkich pomieszczeniach niezależnie od czynników zewnętrznych czy wewnętrznych. Zostawiamy na takim układzie 1-2 grzejniki bez głowic (łazienka, ganek, itd) żeby pompa miała gdzie pchać wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EdmundZa dlaczego piszesz w moim przypadku?. Ja mam zawory termos. na grzejnikach i na podłogę też to kolega niema

@HarryH czytałem i według mojej opinii jak te rury są tak ocieplone jak to pokazano to kiepsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze@HarryH czytałem i według mojej opinii jak te rury są tak ocieplone jak to pokazano to kiepsko

Koniec tematu? Tradycja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2020 o 18:17, Outsider napisał:

I jak to w konstrukcjach tego typu, deflektor jest za nisko. Płomień powinien tylko dotykać deflektora. Inaczej rośnie strata niepełnego spalania. A w kotle tworzy się sadza. 

Na moje oko moc palnika ustawiona jest za wysoko. 

Do autora wątku. Jak widzisz, dyskusja modelowo rozwija się w coraz większy bezsens. Na dodatek co jakiś czas piszący tu pepik dodaje temu kolorytu i jest jak w prawdziwym czeskim filmie. Za chwilę dowiesz się, że oprócz zbyt nisko zawieszonego deflektora masz niewłaściwy kolor kotła, lub nawet sufitu w kotłowni. Dopóki nie ocieplisz domu nie licz na mniejsze spalanie. Póki co pozakręcaj część grzejników, bo niewiele da się więcej zrobić. Tu masz bardzo prosty kalkulator zapotrzebowania na energię:

https://pec.suwalki.pl/kalkulator/kalkulator.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie jest kosmiczne nie dlatego ze dom stary a dlatego ze nie ma żadnej regulacji temperatury w domu , wystarcza zawory termostatyczne na grzejnikach a spalanie mocno spadnie i w domu będzie komfortowa temperatura np 22 stopnie a nie 40 bo grzejniki wiecznie gorące , dajcie spokój z tymi kalkulatorami bo to jest tylko teoria przy minus 20 i niewiele ma wspólnego z realnym życiem , kotłownia poza domem to już są spore straty a brak zaworu 4d lub termostatów na grzejnikach to duży błąd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż autor tematu musi coś z tym zrobić ale to już zależy od niego  czy zrobi czy nie bo w sumie nic konkret nie pisze co zamierza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam afriso 6/4, jak dotąd działa pięknie. Instalacja nadal niebezpieczna i nielegalna, chociaż jakiś zawór bazpieczeństwa tam załóż.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.