Skocz do zawartości
IGNOROWANY

spalanie defro komfort eko lux 20kw


maly33

Rekomendowane odpowiedzi

Pepik radzi,bo w przeciwieństwie do innych malo spala.Zawor bezpieczenstwa(cisnieniowy) na wylocie z kotla,to minimum bezpieczenstwa (i tak nie legalne),lepsze niž brak.Kiedy jest 4d zatwarty,cisnienie z kotla nie idzie na obieg,odcina obieg kotla i CO,tu niebezpeczenstwo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3200,- Kč tone 17 Mj.  Czarne ciežko dostepne i w cene 6500-9000 Kč  tone..   1PLN = 6.0140

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce macie czeski MUS Most 19-22Mj(wiecej smoly-stad te Mj),u mnia SČD Komořany(Bílina)17Mj siarka,popiol ok. W podajnikowcu OK--w pracy ciaglej.W postojach czarno.Plomienny zgazowujacy,mam dorobione powietrzre ponad palnik,korona z rury i dziurki w plomieň napowietrzane jak dosuszanie zasobnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w portach bałtyckich jest rusek 24MJ po niecałe 50 USD, to czeskim bawią się już tylko hobbyści, ale kilka lat temu faktycznie Komorany były kupowane. Jednak nie wiem, czy z powodu siarki czy wilgoci, żarły stalowe wkłady kominowe ekspresowo. Teraz w Polsce i tak węgiel brunatny zakazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanko i mały problem. a mianowicie zawsze to ja pale w piecu i wszystko gra. ale dzis przed praca ustawiłem piec i kazałem rozpalić matce  wyjasniłem jej co i jak sie robi zapisała sobie i rozpaliła o 14 a gdy wróciłem po 15 poleciałem zobaczyc jak sie pali i tu problem taki na piecu ponad 100 stopni na tym małym zegarku na sterowniku 85 na pompce zamiast cyferek to migały kreski rury od pieca gorace a kaloryfery zimne otwarłem drzwi od pieca to buchnął czarny dym i tyla. co mogło byc przyczyna takiego czegos?? majster mowi ze możne drzwiczki nie domknięte i złapał powierzę i zagotował sie para poszła na pompke i sie zapowietrzyło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, maly33 napisał:

witam mam pytanko i mały problem. a mianowicie zawsze to ja pale w piecu i wszystko gra. ale dzis przed praca ustawiłem piec i kazałem rozpalić matce 

Wszystko wróci do normy, jak na mamę przestaniesz mówić matka, a zamiast jej kazać to ją poprosisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam mam kolejne pytanie mam zamontowany nareszcie zawór 4d ale mam mały problem gdy zawór jest otwarty na full ze daje ciepło na grzejniki to temperatura powrotu jest powyżej 55 stopni a gdy skręcę zawór na połowę to temperatura powrotu spada poniżej 50 stopni dlaczego tak sie dzieje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy dobrze masz ustawiony zawór

schematarv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby dobrze ale jest coś co mnie niepokoi a mianowicie powrot mam dziwnie zrobiony bo mam tak ze idze sobie powrot do pieca i do zaworu. moze tak byc?? nie mam powrotu do zaworu i zas do pieca tylko mam trójnik zrobiony  ze i moze isc do pieca i do zaworu i zas od zaworu idzie rurka do pieca

20201115_104116.jpg

20201115_104132.jpg

na drugim foto macie powrót i widać ze jest do pieca i idzie rurką jedna do zaworu i druga wraca od niego do pieca ale czy możne tak być ze niby dwa powroty??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak być nie może.

Gdzie masz obieg CWU?

Na pierwszym zdjęciu masz zawór ustawiony jako całkowicie zamknięty a nie otwarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest otwarty siłownik jest zamontowany o 90stopni w prawo moze złudne to jest. ale mi chodzi o drugie foto ze za piecem powrot idze i do pieca i do zaworu a mi sie wydaje ze ma isc tylko do zaworu bo jak wraca powrotna z grzejnikow np 40stopni to zamiast odrazu do zaworu to ona sobie wybiera czy do pieca ma czy do gory do zaworu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij siłownik i zrób zdjęcie zaworu i będzie pewność.

Tak jak już pisałem powrotu masz zrobione źle, to trzeba koniecznie przerobić.

Gdzie masz obieg CWU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak myslałem ze powrot tylko do zaworu nie ze czesc do pieca czesc do zaworu?? teraz przymknąłem  zawór na 2 to mi sie pompka zapowietrzyła na piecu zamiast 65 to 77 powrót 44 

czyli teraz majster powinien tak jak na drugim foto dac kolanko do gory i z gory jak leci kolanko do pieca a nie ze przelot jest ze albo sobie leci do pieca albo do gory do zaworu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak powrót z grzejników cały do zaworu 4d potem dopiero z 4d do kotła.

Wrzuć zdjęcie reszty instalacji i tego zaworu.

Pytam ostatni raz masz grzanie CWU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest stara instalacja piec stoi w garażu obok domu 5 metrów obok bo tam jest nowy komin bo te w domu tak popękane ze w każdym pokoju było czuć dym. wiec wstawiłem piec tam gdzie nowy komin i tylko piec jest podłączony to starych rur jak było przy starym. fakt jest założony bojler ale on jest na jednej nitce jak ogrzewanie ze powrót i z domu i bojlera leci jedna nitka pozniej do pieca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne pytanie jak ustawic czy da sie temperaturę zaworu?? bo mam siłownik ale on nie ma czujnika zaworu w sobie to dokupiłem czujnik nakleiłem na rurke za pompka montował to elektryk i takie cos pokazuje czy jakos sie kalibruje czy co?? chodzi mi o ikonke zaworu wbudowanego zadana 40 stopni a pokazuje na dole 285 to ja juz nie wiem co jest

piec.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.