Skocz do zawartości
IGNOROWANY

spalanie defro komfort eko lux 20kw


maly33

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Pawelpieklorz napisał:

Powinien być przed pompka jak najbliżej zaworu niech mnie ktoś poprawi jak się myle

Niekoniecznie blisko zaworu gdy będzie zbyt blisko będziesz się nagrzewał od obiegu kotłowego co będzie skutkowało zafałszowany wynikiem temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten też działa za 1/3 ceny https://allegro.pl/oferta/czujnik-temperatury-do-sterownika-tigra-8841801921

6 minut temu, Pawelpieklorz napisał:

Być może @Darekgra być może ale przed pompa

A jaka różnica? Bo wskazania różnią się o 0.0 C, sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Pawelpieklorz napisał:

Być może @Darekgra być może ale przed pompa

To zależy jak daleko jest zamontowana pompa od zaworu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra każdy swoje ma rację ja tam wymądrzać się nie chce bo po co niech zakłada gdzie chce a i tak konkretnie nikt mu nie powiedział gdzie ma go założyć. Ja bym go założył blisko zaworu i tyle na temat z mojej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawelpieklorz napisał:

A jak jest? 

a kto to wie, kolega nie chce pokazać reszty instalacji... nic nie poradzisz na to.

W sumie to i tak miejsce montażu na razie nic mu nie pomoże, jeśłi nie zrobi przeróbek instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zły czujnik o nieodpowiedniej rezystancji.

Nie wyświetla na sterowniku bo tam niema tyłu miejsc na cyfry :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem wczoraj piec mi sie zagotował to go zagasiłem został ekogroszek w podajniku normalnie zgasł. i dzis ja chce go rozpalic to podajnik nie chce podawac do przodu i do tyłu nawet dmuchawa jak klikam włacz tez nie reaguje co to moze byc juz wyłączałem piec z prądu ustawienia fabryczne robiłem i nic bezpieczniki całe co robic??

Edytowane przez maly33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczenie STB do wciśnięcia.

Jakim cudem zagotowałeś kociołek z podajnikiem?

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI WIELKIE SZKODA ZE NIE NAPISAŁEM WCZESNIEJ BO MECZYŁEM SIE 2H Z ELEKTRYKIEM CO TO MOGŁO BYC I NA KOŃCU JAKOŚ ODKRĘCIŁ ŚRUBKĘ I WDUSIŁ

a bo majster *** mi podłaczenie zaworu 4d bo mam powrót do pieca i do zaworu takie dwa a nie jedno do zaworu i jak zawor sie zamykał to piec sie zagotował a woda nie szła nigdzie pompka dostała pare i sie zapowietrzyła i tak sie stało 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwieranie to na grzejniki.

Jeśli jest inaczej należy zmienić kierunek otwierania siłownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0% -Odciete obiegy kotla i CO Wode obiega w tych obiegoch niezaleznie i nie mieszaje sie.

Z wiekszymi % sa wiecej wmieszawa goraca z wyjscia kotlowego w obieg CO i zaraz sa wiecej wmiejszawa chlodna z powrotu CO w powrot kotla.

100% -Obiegi sa zlaczane-rowno z kotla na grzejniki i powrot CO rowno w powrot kotla.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to miałem złe bieguny bo u mnie jak szło do 100% do zawor odcinał grzejniki i szło do pieca i nawet w sterowniku maxc temperatura zadana była 50 a teraz 99 a pytanie jak ustawic min otwarcie zaworu?? bo jak mam nisko np 20 to mi zawor zamyka grzejniki a jak 90% zrobie to leci łądnie tem na grzejniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co tu wyjaśniać....

Podstawowe prawa fizyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz w obiegu wode o temp 60 i skręcisz szybko zawór, że na obieg co idzie 40 to nadmiar zostaje w kotle i musi podbić tem na kotle. Wszystko jest rozgrzane i potrzeba czasu na stabilizacje całego układu. Kręć zaworem po troszkę i co jakiś czas.  

A co do temp powrotu to obstawiam że obieg kotłowy nie działa grawitacyjnie. Jak zmniejszyłeś temp na grzejniki to automatycznie zimniejsza woda wraca i stąd taka temp powrotu. 

Jakiej średnicy zawór 4d i jakia srednica rur przy kotle?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maly33 napisał:

dziwne ze powrotna spada jak niby wiecej z pieca idzie z powrotem do niego a mniej na grzejniki

Nie masz wymuszonego obiegu kotłowego więc skąd wiesz że idzie więcej na powrót? Wiedz że nie idzie i stąd rośnie ci gwałtownie temperatura kotła. A spada powrót bo zmniejszasz temperaturę zasilania obiegu grzewczego co skutkuje również dużo niższą temperaturą powrotu.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.