Skocz do zawartości

grzesiu

Stały forumowicz
  • Postów

    153
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez grzesiu

  1. Czy jest jakaś aktualizacja do k1pv4, która ma jakiś licznik zużycia paliwa, albo licznik czasu pracy podajnika?
  2. No tyle pokazuje, to pewnie jest coś koło tego.
  3. Pod RS było właczone. Wyłączyłem. Dzięki za pomoc ☺ Została jesze ikonka wykrzyknika.
  4. Gdyby te kotły były automatyczne to nie byłoby tu na forum tylu pytań o ustawienia.
  5. Dopytaj o czas gwarancji. Podobno tech na sterowniki do defro daje 3 lata.
  6. Tam mam zazaczone sterowanie bez pokojówki.
  7. Jeśli wyrzuca tyle niespalonego grochu to najbardziej prawdopodona przyczyna to zawysoka temp. podajnika. Nie wiem jak u Ciebie, ale mój ster ( defro ) zapisuje taką informacje w zakładce alarmy albo komunikaty, nie pamiętam dokładnie w tej chwili.
  8. Pobawiłem się troszkę ustawieniami sterownika i w: -ustawienia zworu wbudowanego - regulator pokojowy zaznaczyłem regulator RS a potem regulator standard, na koniec wybrałem opcje: sterowanie bez pokojówki. Nie posiadam sterownika pokojowego. Problem w tym że teraz na wyświetlaczu co kilkadziesiąt sekund pojawia sie komunikat o braku transmisji z reg. pokojowego, pomimo że zanaczona jest opcja bez pokojówki. Da się jakoś pozbyć tego komunikatu? Wył. i wł. sterownika nie pomogło.
  9. Aby kocioł nie brał dużo węgla trzeba ustawić czas podawania najmniejszy na jaki pozwala sterownik i czas przerwy max na jaki pozwala sterownik. Ale wtedy jest obawa że nie zagrzejesz domu. Przepraszam, ale jakoś nie mogłem się powstrzymać. A tak na poważnie to spalanie jest proporcjonalne do zapotrzebowania na ciepło. Tego się nie da oszukać.
  10. Teraz to juz wiem ☺ A Karlik? Nie chodziło o polecanie retopala tylko o zmianę paliwa na próbę. Ale swoją drogą to łatwo się go spalło tylko ta siarka i mało mocy jak dla mnie.
  11. Miałem podobnie z wypalaniem takiej dziury a z drugiej strony przesypywał. Jak zacząłem palić retopalem problem zniknął prawie całkiem.
  12. Mafik, czy w każdy rok masz ten sam węgiel? Masz jakieś parametry tego węgla? Workowany czy luzem?
  13. Iwmar, jeśli możesz to zapodaj zdjęcia palnika podczas pracy i popiołu w popielniku. Są tutaj koledzy, ktorzy po ocenie tego co się tam dzieje mogą Cie nakierować w którym kierunku zmieniać jakie parametry.
  14. U mnie 15 kw ma przesyp 500g/min.
  15. maly33, a gdzie masz czujnik temp powrotu, bo na zdjęciu za kotłem nie widać. Chyba że jest na płaszczu pod obudową.
  16. Jeśli masz w obiegu wode o temp 60 i skręcisz szybko zawór, że na obieg co idzie 40 to nadmiar zostaje w kotle i musi podbić tem na kotle. Wszystko jest rozgrzane i potrzeba czasu na stabilizacje całego układu. Kręć zaworem po troszkę i co jakiś czas. A co do temp powrotu to obstawiam że obieg kotłowy nie działa grawitacyjnie. Jak zmniejszyłeś temp na grzejniki to automatycznie zimniejsza woda wraca i stąd taka temp powrotu. Jakiej średnicy zawór 4d i jakia srednica rur przy kotle?
  17. Nie wiem ile kosztuje bo jeszcze nie pytałem. Widziałem tylko że jest. Pakowany jest w worki foliowe, zgrzewane, opisane podobnie jak te na sklepie pgg. Dokładnie nie pamiętam bo widziałem go tak przy okazji ale nie było na nich tej czerwonej grafiki. Teraz to mam zagwózdke, może to nie był karlik. Niedługo będą na tym składzie to obejrzę lepiej i zapytam o cenę. Ptaszniko, jakieś 25 km na południe od Tuchowa.
  18. A ja poproszę o jakieś porównanie retopala i karlika. Który ma więcej mocy, który bardziej spieka popiół, czy któryś robi spieki na palniku, który bardziej kopci i inne spostrzeżenia na temat tych dwóch ek. Retopal mogę mieć luzem, karlik workowany.
  19. Kilka dni temu dostałem od Techa w ramach gwarancji nowy sterownik K1pv4 z wersją 3.4.0P/1.6.1
  20. Mogliby dodać chociaż czas pracy ślimaka. To chyba nie jest takie skomplikowane, bo przecież sterownik i tak pewnie liczy ten czas podając info kiedy napełnić zasobnik. Wystarczyłoby dodać ikonke z czasem pracy slimaka.
  21. I tu jest pies pogrzebany. Ilość spalonego paliwa zależy od tych właśnie kilowtów dostarczonych do pomieszczenia, a ilość tych kilowatów potrzebnych do ogrzania pomieszczenia zależy od zapotrzebowania na ciepło. Natomiast sposób ich dostarczenia ma tutaj drugorzędne znaczenie. Mam starą instalacje na grubych rurach po zamontowaniu podajnika spalam mniej kg w ciągu sezonu a w domu mam cieplej. Ludzie, kocioł z podajnikiem to nie jest jakaś kosmiczna technologia. Normalny kocioł tylko że sobie sam podaje paliwo. Po zamontowaniu w ukladzie bedzie grzał tak samo jak stary.
  22. Wracajac do pierwszego pytania w tym temacie to parametrem moc kotła zmienia się moc kotła ale w zakresie jaki jest ustawiony w menu serwisowym. Jeśli w Pid często wchodzi w nadzór to można zmniejszyć moc . Jednak czasem nie obejdzie sie bez zmiany parametrów w menu serwserwis Dla jakiej mocy producent ustawia parametry pracy pid to tylko on wie. Nawet jeśli byśmy to wiedzieli to i tak mamy inny węgiel niż producent na testach i już "po ptokach". Wydaje mi sie że nie raz trzeba dostrajać parametry w menu serwis dla pida, a producent chroni dostęp do tego menu zamiast dokładnie opisać w instrukcji jak to dograć. Widziałem te kociołki w casto, ale nie zaglądałem do środka. Ciekawe jaki tam jest palnik. Jak szklanka?☺
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.