Skocz do zawartości

grzesiu

Stały forumowicz
  • Postów

    153
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    140m średnio docieplone, okna pcv, cwu 140L
  • Kocioł
    Defro komfort eko 15kw K1pv4

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    małopolska

Ostatnie wizyty

2 243 wyświetleń profilu

Osiągnięcia grzesiu

Współtwórca

Współtwórca (7/14)

  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

5

Reputacja

  1. Czy jest jakaś aktualizacja do k1pv4, która ma jakiś licznik zużycia paliwa, albo licznik czasu pracy podajnika?
  2. Nie wiem ile kosztuje bo jeszcze nie pytałem. Widziałem tylko że jest. Pakowany jest w worki foliowe, zgrzewane, opisane podobnie jak te na sklepie pgg. Dokładnie nie pamiętam bo widziałem go tak przy okazji ale nie było na nich tej czerwonej grafiki. Teraz to mam zagwózdke, może to nie był karlik. Niedługo będą na tym składzie to obejrzę lepiej i zapytam o cenę. Ptaszniko, jakieś 25 km na południe od Tuchowa.
  3. A ja poproszę o jakieś porównanie retopala i karlika. Który ma więcej mocy, który bardziej spieka popiół, czy któryś robi spieki na palniku, który bardziej kopci i inne spostrzeżenia na temat tych dwóch ek. Retopal mogę mieć luzem, karlik workowany.
  4. Kilka dni temu dostałem od Techa w ramach gwarancji nowy sterownik K1pv4 z wersją 3.4.0P/1.6.1
  5. Mogliby dodać chociaż czas pracy ślimaka. To chyba nie jest takie skomplikowane, bo przecież sterownik i tak pewnie liczy ten czas podając info kiedy napełnić zasobnik. Wystarczyłoby dodać ikonke z czasem pracy slimaka.
  6. Dzięki. A można przy tym coś popsuć? ☺ Który soft pobrać żeby pokazywał temp spalin w pracy dwustanowej? Można powrócić do poprzedniej wersji? Jesli tak to skąd ją pobrać? Sorry za tyle pytań, ale wolę wiedzieć wcześniej niektóre rzeczy.
  7. Jak wogóle wgrać nowy soft do sterownika? Mam K1pv4. Ktoś tu wcześniej napisał, że jeden z nowszych softów wyswietla temp spalin także w pracy dwustaniwej. To jest to czego mi brakowało. Pomożecie?
  8. Witam po przerwie. Dziękuję za porady w sprawie mojej podłogówki. Działa ☺ Zamiast rozdzielacza gotowego zastosowałem swój poskładany z tego co było. Przypomnę ze jest to pod stropem pod łazienką. Zasilane jest z tego 25m pex 16 i grzejnik 600x900. Z odpowietrzeniem nie było problemu, pompa przepchała powitrze z pexa. Mam do was jeszcze pytanie. Jaka powinna być temp wody na powrocie tej pętli? Na zasilaniu bedzie róznie, może dochodzić nawet 70 a w skrajnym przypadku i więcej (ale to rzadko, nawet te 70 nie będzie często)
  9. Dzięki Sambor. Normalnie to chyba czytasz w moich myślach ☺
  10. A jak sprawdzić szczelność takiej pętli przy układzie otwartym? Zrobić dla jej sprawdzenia jakiś pomocniczy układ zamkniety a po sprawdzeniu podłączyć do reszty?
  11. Dokładnie tak było. Wiem, że tak nie może być, ale taką sytuację zastałem. Pracuję nad tym żeby to zmienić. Dobrze że ciagle zwracacie uwagę na tę rurę bezpieczeństwa. Czesto ludzie maja w kotłowni pełno zaworów i nie wiedzą który do czego służy. O wielkie bum nietrudno.
  12. Sambor, Twoje rozwiązanie mi się podoba. Zawory odcinajace miałem zamiar dać na obydwóch końcach, tak w razie W. Dlaczego sie domyślasz, że zbiornik nie jest podłączony bezpośrednio do kotła?
  13. Czyli jednak jeden koniec musi być wyżej nad podłogą żeby to odpowietrzyć. A czy odpowietrzanie powinno być na zasilaniu petli czy przy jej powrocie? W ścianie będą rury od grzejnika to może tam podłączyć zasilanie tej pętli. Rura zasilająca grzejnik wychodzi na strych jako odpowietrzenie. Jednak ciągle wolałbym mieć obydwa końce pętli pod stropem bo może kiedyś powstanie oddzielny obieg na podłogówki jeśli będzie więcej podłóg do ogrzania.
  14. Napiszę tutaj, żeby nie zakładać nowego tematu. Chcę zrobić w łazience przy okazji remontu ogrzewanie podłogowe. Powierzchnia podłogi to niecałe 5m2. Łazienka jest na piętrze, pod nią jest pomieszczenie gospodarcze w którym pod sufitem biegną rury do zasilania grzejnika w łazience. Instalacja to stary typ, grawitacyjna, otwarta, ale jest pompa na zasilaniu, która pracuje prawie cały okres grzewczy. Grzejnik zostaje tak jak jest. Pętlę podłogi zamierzam podłączyć równolegle z grzejnikiem przez zawór rtl. 1 Czy mogę to podłączyć poniżej poziomu podłogi w pomieszczeniu pod łazienką? Da sie to jakoś odpowietrzyć? 2 Czy w ogóle będzie grzała ta pętla przy systemie otwartym? Czy może lepiej zrobić oddzielny obieg z zaworem mieszającym i pompą dla tej jednej pętli? Być może kiedyś dojdą kolejne, w sumie było by wtedy jakieś 30m2 podłogi. Ale to dopiero w przyszłości i to chyba nienajbliższej.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.