Puławiak Opublikowano 16 Lutego 2021 #502 Opublikowano 16 Lutego 2021 W dniu 15.02.2021 o 13:17, atomfx napisał: Drodzy forumowicze. Szukam szczotki do zsuwania pyłu z czopucha. Moim zdaniem z materiału podobnego do tej jaką dostajemy do kociołka, tylko o średnicy 130mm. Ma ktoś jakiś patent i dostęp? https://domtechniczny24.pl/szczotki-kominiarskie-tworzywo.html 1 Cytuj
atomfx Opublikowano 16 Lutego 2021 Autor #503 Opublikowano 16 Lutego 2021 (edytowane) Kolego ADRIAN949 dzięki. I tak co tydzień. Panowie...... A może ktoś zrobi dubbing? Puławiak dzięki. Już zamówiona. Edytowane 16 Lutego 2021 przez atomfx Poprawa Cytuj
atomfx Opublikowano 4 Maja 2021 Autor #504 Opublikowano 4 Maja 2021 Hej. Koledzy i koleżanki(być może taka jest, lub pojawi się w przyszłości) Zastanawiam się czy ustawienia startu pompy 30°C, i oczywiście zatrzymania pompy 50°C to dobrze wybrany przedział? A może ktoś coś zmieniał? Podzielcie się przemyśleniami. Cytuj
atomfx Opublikowano 31 Lipca 2021 Autor #505 Opublikowano 31 Lipca 2021 Drodzy forumowicze. Jakie zużycie macie latem. jakie ustawienia CWU? U mnie 60°C histereza 20°C. Zastanawiam się czy nie zwiększyć tych parametrów na 70°C i histereza na 31°C. Cytuj
Kroitzman Opublikowano 27 Sierpnia 2021 #506 Opublikowano 27 Sierpnia 2021 Często ostatnio mam zapytania o opłaty do dostępu do chmury Stokercloud. Ta usługa jest DARMOWAi tak zostanie. W 2018 roku owszem były takie plany aby po 3 latach dostęp do serwisu był płatny ale producent się z tego wycofał. Cytuj
atomfx Opublikowano 31 Sierpnia 2021 Autor #507 Opublikowano 31 Sierpnia 2021 Mam nadzieję, że zostanie darmowy. Bo to między innymi był jeden z powodów zakupu kociołka. Cytuj
Mogadish Opublikowano 31 Sierpnia 2021 #508 Opublikowano 31 Sierpnia 2021 Witam Wszystkich Mam jedno pytanie. Około trzy tygodnie temu zamówiłem Feniksa, czekam właśnie na dostawę. Niestety okazało się niedawno, że moja jednostka będzie pozbawiona podajnika, co prawda dotrze on do mnie, ale dopiero w październiku. Powoli przymierzam się do składania kotłowni. I tu pojawia się pytanie. Czy jest opcja palenia w tym kotle bez podajnika? Jesteśmy w dość trudnej sytuacji życiowej i zostaliśmy zmuszeni wprowadzić się do jeszcze niewykończonego domu. Buduję sam od początku, do kotłowni również zabieram się sam. To w tej chwili najważniejszy element w domu. Będę wdzięczny za pomoc. Cytuj
Outsider Opublikowano 31 Sierpnia 2021 #509 Opublikowano 31 Sierpnia 2021 Niewykonalne. Podajnik jest integralną składową systemu. Podawanie pelletu jest zarządzane przez sterownik kotła. Sterownik moduluje podajnikiem w zależności od mocy palnika, od różnicy temp zadanej a uzyskanej, od nadmiaru tlenu w spalinach itd. Nie wyobrażam sobie jakby to miało działać. Cytuj
Mogadish Opublikowano 1 Września 2021 #510 Opublikowano 1 Września 2021 Dzień dobry Odnośnie mojego wczorajszego wpisu. Na szczęście sytuacja się rozwiązała z pozytywnym skutkiem dla mnie i moich najbliższych. Kocioł przyjedzie do mnie razem z podajnikiem. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Cytuj
atomfx Opublikowano 4 Września 2021 Autor #511 Opublikowano 4 Września 2021 A tak a propos. Chyba nie realne aby kocioł przyjechał bez podajnika. Mam pytanie do użytkowników RTB. Niedługo minie rok użytkowania. Ile kosztuje przegląd kotła i czy jest obowiązkowy? Cytuj
marekm0502 Opublikowano 19 Września 2021 #512 Opublikowano 19 Września 2021 Witam, planuję zakupić w/w piec o którym myślałem ze jest bezobsługowy i ekonomiczny. Czytając forum widzę że chyba tak nie jest ( problemy z ustawieniami?) Proszę o poradę czy warto kupić ten kocioł czy może sobie darować. Jestem z Podlasia i na serwis fizyczny chyba nie mogę liczyć, w razie awarii zimą zostanę sam no i forum internetowe? Może jest ktoś z okolic Białegostoku kto posiada ten piec i byłby w stanie pomóc w razie problemów? Z góry dziękuję Cytuj
kryzio Opublikowano 19 Września 2021 #513 Opublikowano 19 Września 2021 To przeczytaj forum jeszcze raz. Ustawieniami to się bawi tylko jak ktoś chce, to jest piec typu "włącz i zapomnij". Ja dosypuje pellet raz na dwa tygodnie, jak już ścisną mrozy to co tydzień (polecam jak największy zbiornik) popiół wyrzucałem chyba 2 razy, częściej muszę rurę do komina czyścić bo mam poziomo pierwszy metr(wiem że nie powinno tak być). Mój jest w Norwegii, nie mam dostępu do serwisu, na razie się tym nie przejmuję, nie ma czym, wszystko działa jak należy. Polecam to mało powiedziane, jak będzie tak dalej to będzie to jeden z tych kilku zakupów w życiu, które potem się wspomina "kiedyś to było". Cytuj
marekm0502 Opublikowano 19 Września 2021 #514 Opublikowano 19 Września 2021 Dziękuję za odpowiedź. A możesz powiedzieć ile taki piec pali? Buduje dom szkieletowy o pow. ok 200m2. Dół podłogówka, góra 5 grzejników i bojler 100-200l. A jeszcze ważne pytanie. Komin postawiony ceramiczny 200mm a instrukcja mówi 130mm. Sprzedawca mówi że to nic nie przeszkadza ponieważ piec automatycznie reguluje ciąg kominowy??? Mam dużo obaw a nie chce ten sezon grzewczy spędzić w kotłowni tracąc nerwy. Naprawiłem się na ten piec i mam coraz więcej obaw Dzięki Cytuj
kryzio Opublikowano 20 Września 2021 #515 Opublikowano 20 Września 2021 Mój od końca listopada do teraz spalił 5ton, grzane ok 200m. Latem woda elektrycznie grzana. Dom nieocieplony z ytonga 24cm z lat 60tych, stare okna. Na sezon kupiłem 8 ton przeliczając energetycznie z zużycia oleju, który miałem poprzednio. Także już sama zmiana kotła zrobiła wynik, a zima była najzimniejsza od 10 lat. Komin też mam ceramiczny 200 i kupiłem wkład z kwasówki chyba 130 lub 120, nie pamiętam teraz. Zero problemów. Spójrz na starsze posty, tam chyba już opisywałem Cytuj
marekm0502 Opublikowano 20 Września 2021 #516 Opublikowano 20 Września 2021 19 godzin temu, kryzio napisał: To przeczytaj forum jeszcze raz. Ustawieniami to się bawi tylko jak ktoś chce, to jest piec typu "włącz i zapomnij". Ja dosypuje pellet raz na dwa tygodnie, jak już ścisną mrozy to co tydzień (polecam jak największy zbiornik) popiół wyrzucałem chyba 2 razy, częściej muszę rurę do komina czyścić bo mam poziomo pierwszy metr(wiem że nie powinno tak być). Mój jest w Norwegii, nie mam dostępu do serwisu, na razie się tym nie przejmuję, nie ma czym, wszystko działa jak należy. Polecam to mało powiedziane, jak będzie tak dalej to będzie to jeden z tych kilku zakupów w życiu, które potem się wspomina "kiedyś to było". Będę się decydował na zakup 🙂 Tylko ten komin 200mm mnie niepokoi. Niby ma dać radę ta średnica ale okaże się według instalatorów:) Cytuj
KruQ Opublikowano 20 Września 2021 #517 Opublikowano 20 Września 2021 Spokojnie da radę. Chłopaki wiedzą co mówią z dystrybucji 🙂 Ja mam blackstart + V13 16KW i też komin 200 i spokojnie wszystko daje radę. A u Ciebie gdzie będą dodatkowe "wentylatorki" jeszcze regulowały ciąg.... bierz i ciesz się z użytkownania .. 🙂 Cytuj
atomfx Opublikowano 27 Września 2021 Autor #518 Opublikowano 27 Września 2021 No właśnie. Kupuj, a na FB będziesz oglądał dziwne wpisy użytkowników, innych marek. Jak to albo co innego ustawić bo nie działa, nie chcę grzać. Albo działa bardzo źle. Tutaj takich problemów nie ma. W dniu 20.09.2021 o 17:16, marekm0502 napisał: Będę się decydował na zakup 🙂 Tylko ten komin 200mm mnie niepokoi. Niby ma dać radę ta średnica ale okaże się według instalatorów:) Spokojnie da radę czopuch w tych kotłach to 100mm Co do ustawień. To my bawimy się aby mniej szło pelletu. Było bardziej komfortowo, i jeszcze kilka innych opcji. Ale tak jak napisał kryzio. Ustawieniami bawisz się tylko jak chcesz się bawić. Kocioł do poprawnego działania, nie wymaga tych ustawień. Takie dane jak harmonogram, krzywa grzewcza, itp. podnoszą nasz komfort. Każdy ma inne przyzwyczajenia, i inne wymagania, inną instalację. Ale jak fabryczne nastawy będą dla ciebie okey, to nic nie zmieniasz W razie problemów z ustawieniami podajesz nazwę kotła i chłopaki pomogą sprawdzą, doradzą. Mamy możliwość podglądu pracy kotłów online. W dniu 19.09.2021 o 15:56, marekm0502 napisał: Witam, planuję zakupić w/w piec o którym myślałem ze jest bezobsługowy i ekonomiczny. Czytając forum widzę że chyba tak nie jest ( problemy z ustawieniami?) Proszę o poradę czy warto kupić ten kocioł czy może sobie darować. Jestem z Podlasia i na serwis fizyczny chyba nie mogę liczyć, w razie awarii zimą zostanę sam no i forum internetowe? Może jest ktoś z okolic Białegostoku kto posiada ten piec i byłby w stanie pomóc w razie problemów? Z góry dziękuję Jestem z okolic Kolna, śmiało. Mi pomogli koledzy z forum, dlaczego ja mam nie pomóc Cytuj
Feniks Opublikowano 30 Września 2021 #519 Opublikowano 30 Września 2021 Proszę mi powiedzieć Czy pompy obiegowe Wilo para powinny działać cały czas pomimo osiągniętego celu(zadana temp.)nie powinno być tak że osiągają zadana temperaturę i np zmniejszają obroty bądź też się wyłączają? Oczywiste sterownik v16 Cytuj
Mogadish Opublikowano 30 Września 2021 #520 Opublikowano 30 Września 2021 Witam. Tak jak pisałem wcześniej, składam sam kotłownie. Niestety wszystko idzie jak przysłowiowa krew z nosa. Mam kilka pytań. 1. Grupa bezpieczeństwa CO. Flamco w instrukcji do swojego produktu zaleca podłączenie jej do linii powrotu. Ja natomiast chciałem podłączyć ją do jednego z wyjść zasilania. Czy będzie to błąd? 2. Rury od pieca. Wyjścia 3/4. Początkowo myślałem o całości PEX. Wszystkie rury TECE. Podłogówka SLQ, reszta rura wielowarstwowa. Rozumiem, że 25 PEX będzie zbyt małą średnicą aby zasilić sprzęgło które obsługuje dwa rozdzielacze, każdy sterowany osobnym zaworem trójdrogowym i pompą. Całość tylko podłogówka, dół 600, góra 500m. Zapotrzebowanie dołu to 4000W, góry 4300. Zasilanie do rozdzielaczy chcę wykonać PEX średnicą 32. Rozważam też zasilenie sprzęgła i CWU rurą Cu 22. Będą to dość krótkie odcinki, więc finansowo nie będzie tragedii. Czy w przypadku grupy bezpieczeństwa dla CWU połączenie jej z zasilaniem rurą PEX 25 będzie błędem? Czy stosować w tym przypadku miedź. Naczynie to Refix DD z Flowjetem. 3. Odległość kotła od komina i zbiornika CWU. W tej chwili zbiornik stoi przy kotle. Kocioł od komina odsunięty jest 30cm. Pozwala to na dość swobodne operowanie przy samym kominie jak o kotle. Cytuj
atomfx Opublikowano 6 Października 2021 Autor #521 Opublikowano 6 Października 2021 W dniu 30.09.2021 o 08:47, Feniks napisał: Proszę mi powiedzieć Czy pompy obiegowe Wilo para powinny działać cały czas pomimo osiągniętego celu(zadana temp.)nie powinno być tak że osiągają zadana temperaturę i np zmniejszają obroty bądź też się wyłączają? Oczywiste sterownik v16 Rozumiem że pompy podłączone razem z pompą kotłową? Jeżeli tak to pompy będą działać, dopóki temperatura na kotle nie spadnie poniżej 50°C. A start pomp powyżej 30°C. Jeżeli masz podłączony moduł rozszerzania to sprawa wygląda inaczej. Cytuj
Feniks Opublikowano 6 Października 2021 #522 Opublikowano 6 Października 2021 (edytowane) Modułu nie ma, kotłowa pompa działa na wodę a podłogówka i grzejniki mają zmostkowane pompy Wilo para, zastanawia mnie czy to nie powinno być oddzielnie Edytowane 7 Października 2021 przez Ryszard Proszę nie cytować ostatniego postu Cytuj
atomfx Opublikowano 6 Października 2021 Autor #523 Opublikowano 6 Października 2021 Może i powinno. Ale do rzeczy co ci nie pasuje? Cytuj
Feniks Opublikowano 7 Października 2021 #524 Opublikowano 7 Października 2021 (edytowane) O to chodzi że działają dwie pompy naraz np w lato nie będę używał grzejników tylko podłogówkę to będą działały dwie pompy a powinna tylko z podłogówki działać a gdybym np. chciał tylko grzejniki to pompa wgl się nie załączy bo podłogówka będzie wyłączona i to mnie tak troszkę boli. Co ciekawego ma dodatkowy moduł? Edytowane 7 Października 2021 przez Ryszard Proszę nie cytować ostatniego postu Cytuj
atomfx Opublikowano 13 Października 2021 Autor #525 Opublikowano 13 Października 2021 Przepraszam, że tak długo nie odpisywałem Dodatkowy moduł jest rozszerzeniem. Można dzięki niemu podłączyć kilka dodatkowych rzeczy. Np system automatycznego napełniania pelletem, dodatkowe pompy, sterowanie solarami Jeżeli chcesz rozłączyć tylko i wyłącznie pompy, a dodatkowo jest to tylko pewien okres, to nie taniej zamontować dodatkowe włączniki? Moduł rozszerzania też da radę rozdzielić pracę pomp, od pompy kotłowej. Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.