Skocz do zawartości

atomfx
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez marszy,

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam od dawna ustawione 0,9 - dlatego, że u mnie dużo pracuje na mocy 10 % - nie wygasza się wtedy - nie przekracza dzięki temu temp. zadanej i pali mniej.
2,5 kW mocy minimalnej jest ustawione fabrycznie bo jak pisałem wcześniej te palniki są takie same dla mocy 16 -25 kW.
Musi być dobrze przeważony pellet aby płomień nie zanikał.
Nie zauważyłem aby było konieczne szybsze czyszczenie - palnik daje radę.

Cały czas testuję na własną odpowiedzialność.

Naśladowanie na własną odpowiedzialność.

Dotyczy to tylko RTB V16 Fumus.

Edytowane przez seles
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Nie jestem pewien w 100% że to jest akurat 0,9 kW
2.Pewien jestem że przy tym ustawieniu kocioł zużył 0,5 kg pelletu w ciągu godziny ( na wykresie np. od godz.0.00 do 1.00 )
3.Jest to w moim przypadku moc minimalna - dalsze zmniejszenie powoduje zanik płomienia - za mało podaje
4.Obawiam się że nikt na tym forum nie zna algorytmu spalania w tym kotle - tajemnica producenta i tak samo jak nie doczekałem się odpowiedzi w jaki sposób możliwa jest zdalna regulacja V16 przez serwis - jest to możliwe ? ja aby wyregulować muszę podejść do kotła
5.Jeśli dobrze rozumiem w moim przypadku : (screen) - 440g podawania na małej mocy x 250% O2 korekcja mała moc daje 1100g podawania 6min. - czyli w ciągu 6minut podaje przy mocy minimalnej 440 g pelletu rozłożone na 6 minut ? (440x250%=1100 g)

20210124_171001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może uzupełnij zasobnik na max i dosyp po tygodniu, bo te komputerki lubią mieszać w głowie... Przeliczył to @Puławiak i podał zbliżone cyfry.

A jak wygląda wymiennik po kilku dobach takiego spalania w postaci 0.5kg/h. Masz jakieś fotki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem że nie wiem czy to 0,8 kW ale wiem że to najniższe ustawienie które nie powoduje zaniku płomienia i co najważniejsze przy małym zapotrzebowaniu nie przekracza temp zadanej i się nie wygasza.

Jeśli to 2kW to jak to wygląda u użytkowników mających fabryczną moc min. 2,5 kW ?

trener40 podawanie 6min. widać na screenie (1100 g)

Edytowane przez seles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, seles napisał:

W rzeczywistości mam ustawione 0,8 kW minimum.

Dlatego też pisałem, że komputerki robią użytkownikowi bałagan  w głowie. Pompy ciepła też mają swoje liczniki zużycia energii, które zaniżają faktyczne zużycie o ok 20-25%.  Pokaż kilka fotek wymiennika gdy przez pewien czas pracuje na tych 0.5 kg. Wątpię, że tam jest jakikolwiek płomień... 

Pytałem o wydajność podajnika...ważyłeś ile przesypuje przez 15min?

Edytowane przez Trener40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, seles napisał:

To uważasz że pomimo ustawienia min. 0,8 kW mam 2,0 kW ? Jak miałem ustawioną moc fabryczną 2,5 to mi często się wygaszał bo przekroczył temp. zadaną + poprawkę powyżej.

Zastanów się skąd się bierze moc? I co ta moc daje zobacz jaka jest kaloryczność pelletu nawet średnia i sobie to przelicz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.