Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ferroli Biopellet Premium


pospisz

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Mati5867 napisał:

@fidomyca naprawiłeś kocioł?

Jestem w rozterce.....wzywać serwis czy samemu działać. Pewne jest, że ciągle grzałka grzeje, dzisiaj sprawdziłem elektronikę i wydaję się, że jeden triak jest walnięty , akurat ten od grzałki. Zamówie zobacze, poki mrozównie ma. Po prawie 2 miesiącach palenia jestem w **** zadowolony mimo tej obecnej awarii. Dzisiaj robiłem pierwsze czyszczennie popielnka, uzbierał się ledwo pojemnik spod palnika. 

@Alex1334

 

IMG_20201119_232258.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fidomyca widze że kumasz czaczę a ten triak to jak dobrze widzę 8 A i 1,5V napięcie bramki , jak zamawiasz to zamów 12A , napięcie bramki ma identyczne, a grzałka niby 350W ale przy rozruchu pewnie łyka znacznie więcej i to sprawia, że te triaki klękają .

Mam grzałkę ceramiczną 300W , która na starcie łyka 1000 W i dopiero po 15 sek spada ten pobór do 300 -400 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, mam psx-2 i tutaj też strzał jest ponad 1KW na starcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo. Widać po UPS -sie przy rozpalaniu. Start jest spory i szybko spada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pospisz na wyciagowym pierwszy parametr 700,na wtornym 165,wylacz tez podajnik pierwszy parametr na 0,a ewentualnie chyba 3 pozniej to stabilizacja tam nawet do 2,0 podbilem zeby uzupelnic to co przy rozpalaniu zabrałem

Nawet wtorny jeszcze wyzej troszke mozesz

Na wtornym tez to jest pierwszy parametr ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmuchowy obniżamy, wtórny zwiększamy. Tak powinno być moim zdaniem. Podawanie do rozpalania można zmniejszyć o 50-70 %, wyzerować to dziwne. Stabilizacja też grubo nie bardzo żeby zasypywalo ale to drugi parametr nie trzeci. 700 to nadmuchowy 165-170 to wyciągowy. Na normalnych dawkach też dobrze się pali praktycznie do zera po wygaszeniu i czyszczeniu palnika. 

IMG_20201120_190458.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to hula jak podałem,narazie na tym jade i jest ok,moze cos jeszcze poeksperymentuje,poki co nie ruszam nic.

@pospisz tak jak napisałeś tam mialo byc,w pracy siedze i przez pospiech zbyt niedokladnie napisalem.chodziło mi o nadmuch niżej,wyciag wyzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie smoła to było by ok. Kurczę, u mnie płomieniówki ostatnio czyściłem po 4 tonach i fakt, wymiennik zawalony ale tam czysto i szaro-biało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie halo... Smoła w wymienniku. Kocioł pewnie chodził często na małej mocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że dla bezpieczeństwa 2 razy w sezonie. Po pierwszym czyszczeniu będzie widać ile się tam uzbierało. Większość powinna spaść do tej komory pod palnikiem. 

@eliks tego nie zauważyłem. Tu już napewno się temperatura na kotle kłania albo zimny powrót. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ma realizowaną ochronę powrotu? Wiesz, wystarczy że będzie dłużej działał na mocy minimalnej, różnie konstrukcje różnie "lubią" pracę minimalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Gonzo19 napisał:

Eeee no co Ty, przecież kotły na pellet pięknie modulują od małej mocy........

Na małej mocy to sobie może pracować kocioł gazowy, olejowy, albo pompa ciepła... 

 

3 minuty temu, Jata napisał:

Ochrona powrotu Zawór vtc 311 45

Trochę za "zimny" ten powrót. Ja bym dał wkładkę minimum 55 stopni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, emigrant napisał:

Na małej mocy to sobie może pracować kocioł gazowy, olejowy, albo pompa ciepła... 

tyle to ja wiem, ale tu i nie tylko tu ludziska uparcie twierdzą, że moduluje od małej mocy. To tak przy okazji.

 

wracajac do tematu, tyle popiołu to i u mnie jest i to nawet po mniejszej ilości spalonego pelletu. Wszystko zależy od pelletu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a niektórzy uparcie traktują rzeczy zero jedynkowo. Nie można generalizować, są różne kotły i różne konstrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.