Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ferroli Biopellet Premium


pospisz

Rekomendowane odpowiedzi

Te przewody od tej zapalarki sa z dlugoscia na styk, polecam przy wpieciu na module przedluzyc je o jakies 10cm zeby nie byly tak naciagniete i nie przecieraly sie o koncowke tej rurki w ktora sie ja montuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

mam takie pytanie:
Posiadam kocioł Biopellet premium 12kW i chciałbym dowiedzieć się jak go wyregulować? by nie załączał się co 0,5 godziny albo i częściej. Mogę podać parametry jakie mam ustawione przez serwisanta tylko muszę wiedzieć dokładnie które. Z piecem wszystko jest okej oprócz tego, że trochę prądu na to rozpalanie bierze :). Czytałem wasze w/w posty i muszę powiedzieć, że chyba trafiłem na dobry egzemplarz. Jeżeli mój wątek nie pasuję tutaj to założę nowy, jeżeli jest okej to proszę o odpowiedź. 

Pozdrawiam, Olek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewany dom 60m2 nie jest ocieplony, okna plastikowe ale stare już. Instalacja nowa, układ zamknięty, rury PP wzmacniane włóknem szklanym. Ilość grzejników 6 szt. 2x 1400x600 C22, 2x 600x600, 1x drabinka ale często wyłączona, 1x 900x300 lub 400 CV22. Każdy grzejnik ma założoną głowice termostatyczną i rzadko kiedy przekraczam pozycję nr 3. Kocioł pali przy tych temperaturach w okolicy jednego worka pelletu na dzień. Posiadam dwie pompy jedna do CO druga CWU.  W tej chwili moc peletu mam na P2 na stałe. 

Moje nastawy to:

Th18: 5

Th19: 40

Th20: 40

Th21: 75

Th51: 45

Th57: 5 

Ih58: 10

Wszystkie wartości w stopniach C.

Edytowane przez Alex1334
Dodanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz spory ten kocioł na taką powierzchnię i jeszcze te skręcone głowice , to powoduje że kocioł szybko osiąga temp przegrzania i się wygasza a że jak przypuszczam bo nie znam tych parametrów histereza jest tylko 5 stopni to też szybko znów się rozpala.

Opcja , która może poprawić sytuację to termostat pokojowy , ustawienie dużej histerezy kotła i ustawienie max 50% mocy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak wyposażę dom w termostat np. 

https://sterownikitech.pl/fer-9rf-tertmostat-pokojowy-wi-fi,id1086.html?gclid=Cj0KCQiAqdP9BRDVARIsAGSZ8Al4iWcGHWQArOFic9yRNeRor3IBlBFl5i2v1Tpc7jxdzUWrbyXD64gaAhHDEALw_wcB

to będzie lepiej ? 

jeżeli chodzi o parametry to z karty katalogowej można odczytać: 

image.png.16c206a75a6068c94851e05678fdb45a.png

to jakie ustawienia proponujecie ? Mam jeszcze ustawiony termostat na kotle, tzn. na wyświetlaczu na 55 stopni co powoduję nagrzanie wody w nim do 60 / 61 stopni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja z dwiema pompami czy zaworem przelaczajacym. Pompa cwu jest wpięta w dodatkowe wyjście w kotle. Jest zawór atv. 

@Mati5867 pali kocioł dostałeś zapalarkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dostałem,pali pali

Apropos mieszacza powrotu...zamontowali mi afriso(na foto) z prawej strony kotła,górne przyłącze gorąca woda z kotła na co.,z prawej powrót i z lewej pomieszane,logiczne hehe.zabłysłem :) jak to prawidłowo ustawić?patrząc na skale na foto?

3704_1338510_OBROTOWE_ZAWORY_ARV_AFRISO_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakby ok. Dopóki nie założysz termostatu pokojowego zrobił bym moc kotła na 3. Są termostaty na grzejnikach?W okresach przejściowych jak odpala się 2 razy dziennie raz na cwu raz na popołudniowe dogrzanie może chodzić na pełnej mocy czyli włącz wyłącz teraz lepiej żeby chodził dłużej ale rzadziej się odpalał na mniejszej mocy. Mozna też sprobowac ustawić program czasowy czyli grzanie w określonych godzinach np. od 6-9 ,12-15 i 18-21.To jednak sam musisz ustalić bo nie wiemy jak długo trzyma komfort cieplny w domu po odpaleniu. 

@Mati5867 ważne są temperatury a nie ustawienie. Zmierz je. 

Edytowane przez pospisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki spec to jeszcze nie jestem,ciagle sie ucze,na tym ustawieniu długo i slabo grzeje mi 2 ostatnie,przestawilem teraz na 5 i dopiero te oba ruszyly,musze tak czy siak w przyszlym roku jakiegos fachure namierzyc i popoprawiac co nieco po pseudo znajomym instalatorze :/ nie było tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko z ustawieniami grzania w określonych godzinach. Tylko próbowałem tak i rano wstaję a kocioł nie pracuje. Błąd za niskie ciśnienie wody. Mam tak, że przy temperaturze np 45 stopni na kotle mam 0.8 bara a przy 60 stopniach coś koło 1.4 bara. Macie jakieś pomysły na to? Dom jest stary dosyć szybko się wychładza. Kupię ten termostat i zobaczę jak będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za małe naczynie przeponowe (za dużo w instalacji wody), trzeba wymienić/dołożyć naczynie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie tego naczynia przeponowego wbudowanego w kocioł to czy ono powinno mi ogarnąć moją instalację (czy nie jest za duże / za małe) ? Jego pojemność wg. instrukcji to 5l. Mogę sam to sprawdzić czy jest napompowane ? jeżeli tak to ile powinno wynosić ciśnienie w środku ? czy ewentualne napełnienie powietrzem tego naczynia dokonać na zimnej instalacji? Proszę o wskazówki, ponieważ dzisiaj jak ustawiłem że ma się wyłączyć w nocy to piec rano wyrzucił błąd o niskim ciśnieniu, które wg niego wynosiło 0 bar. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mati5867 jest pomiar ciśnienia realizowany przez kocioł i pokazuję się na wyświetlaczu dotykowym. Jak rano podszedłem bo piec w nocy zgasł to było 0 barów. Pytanie czy ja mogę teraz na zimnym kotle dopompować naczynie przeponowe ? Oprócz tego mam jeszcze manometr zainstalowany na instalacji i też pokazywał 0. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.