Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ferroli Biopellet Premium


pospisz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dałem na końce przewodu przy porcelanie termokurczliwke z żywica,a dalej niewiele wieksza nakladana koszulke termo jaka stosuje sie na przewody sond lambda.wydaje mi sie,ze jakby w rurce przesunac ta kontre o 1cm dalej i dosunac tym zapalarke blizej palnika,o tyle samo wydluzyć rure to mamy dwie pieczenie na jednym ogniu,wiecej powietrza w rurze i wyzsza temp prz palenisku

Wie ktoś ile ma rura śr.po zew?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż pierścień bo ja nie mam dostępu do kotła. 

Na zdjęciu kontra jest przesunięta bo jest włożona krótsza grzałka ceramiczna. 

30mm

Tak naprawdę w koszyku powinna być wspawana większa rurka nasuwana na rurkę zapalarki wtedy ogień trafiał by do środka. 

Pozostaje kwestia chłodzenia przewodów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlodzenie to mysle,ze zalatwi podbicie wtornego jeszcze wyżej,szukam wlasnie rurki do przedłuzenia,wykorzystam zapalarke z uszkodzona porcelana,zrobie pierw test na fabrycznej kontrze,jesli nic to nie da przesune otwor blizej,zeby zapalarke zblizyc do koszyka bardziej

Nikt nie wie jak to rozwiazane jest w innych kotłach?lidia compact ma podobny palnik np.jak te odleglosci tam wygladaja???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy przedłużenie do rurki,dotre do chaty i montujemy,pierw jeszcze ukosić trzeba domodelować i może jeszcze zaokrągle zeby lepiej obejmowało koszyk

IMG_20201208_104405.jpg

@pospisz dobrym tropem poszedłeś z ta ceramika,ale gdyby to ta dłuższa ceramika powedrowała w rurke byloby cacy bo ona jest tylko chyba 1,4 cm krotsza od ori,trzeba by tylko jeszcze otwór o ta roznice do chlodzenia powiekszyc,przesunac i zdaloby to egzamin mysle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurkę trzeba od przodu wyciąć większy otwór na chłodzenie przewodów a do koszyka dospawać taki daszek żeby ogień z zapalarki trafiał do koszyka z pelletem i problem się skończy. Tylko uważam że serwis nie nie jest od robienia poprawek. Ferroli całkowicie wylewa się na problem i zostawia nas w czarnej..... Klient chce zwrotu forsy lub wymiany na wolny od wad a ferroli twierdzi że to Twój problem. Moja przygoda z tą firmą dobiega końca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mati5867

Ja bym nie robił żadnych, własnych modyfikacji, bo jak to nic nie da to pozamiatane, zostaniesz z kupą złomu z własną ingerencją w konstrukcję kotła. Jeszcze jest chyba szansa, żeby ten cały problem ruszyć prawnie - iść do doradcy prawnego i porozmawiać co można z tym zrobić. Z tego co widać to z tym kotłem się zaje.... Byś musiał zainwestować w nowy kocioł - moim zadniem najlepiej coś polskiego nawet jak ma być tym tzw. gorszym od tych cudownych zagranicznych kotłów. Z serwisem, gdzieś koło siebie max. do 100 km. Nie wiem - Biawar, HT One, itp. Przemyśl temat póki zaczniesz coś spawać, czy modyfikować w de facto nowym kotle. Widać ewidentnie, że kocioł ma jakieś błędy konstrukcyjne.

Edytowane przez emigrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszyk wkładany powinien mieć wspawana większa rurkę lub pierścień który nasuwał by się na rurkę zapalarki. 

@emigrant błąd jest typowo konstrukcyjny ale do rozwiązania bez większych ingerencji. Nasunięcie pierścienia chociaż sprawdzi czy poprawnie myślimy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie,ja nie mam zamiaru nic spawac,nawet mam zgode na test pt.dostane druga rurke i zapalarke ceramiczna do testu od ferroli,czy mi wysla to sie okaże,jesli nic to nie da to mam jakis zapas,a noz widelec,chociaz tyle sie wychylili,przerabiac nic nie bede trwale bo wiem czym to grozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka rurkę po odcięciu mocowania można samemu dorobić tylko w imię czego. Pisałem wcześniej w drugim Premium rurka jest krótsza i imbus jest przed mocowaniem. Rozmawiałem @Mati5867 faktycznie masz zgodę możesz spawać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam białe @pospisz nie mam zgody na spawanie,dostane druga rure z ceramika i bede probować z wysunieciem zapalarki dalej do palnika,powieksze otwor chlodzenia,no i konstrukcyjnie ceramiczna powinna lepiej dystrybuowac powietrze do palnika,tak na logike,zauważ,ze ta ori to raczej powietrze tylko ja oplywa chlodzac,przy ceramice idzie wiatr po zew.i w wewnatrz zapalarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pospisz a czy jak chcę podpiąć zasobnik CWU tego ogrzewanie podłogowe w całym domu jest to muszę mieć zwinny sterownik dodatkowy? Bo chcę kupić kocioł premium i myślałem że on obsłuży do tego myślałem zawór trójdrożny pewnie najlepiej z siłownikiem do podłogowego. Widzę że się orientujesz w tych kotłach czy mógłbyś coś doradzić na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.