Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ferroli Biopellet Premium


pospisz

Rekomendowane odpowiedzi

No to siema,wróciłem,kociołek już pali cacunio,ale mam pyt.wytłumaczy mi ktoś jakie powinno byc prawidlowe podcisnienie?zauważyłem,ze jak w okolicy 10pa to jakoś slabo sie pali.jak to dziala?jesli ciag kominowy za duzy to spada czy rosnie?jakoś łopatologicznie prosilbym o przyblizenie mi tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podciśnienie zależy od ciągu i mocy z jaką pracuje kocioł. Są takie sprzęty, które mają zadane podciśnienie na różnych progach mocy, wtedy wyciągowy i podajnik reguluje sobie obroty tak, żeby to zadane podciśnienie utrzymać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej przy pracy kotła na tych samych parametrach było ok 40pa.chodzi mi o to czy jak jest za duży ciąg to spada czy rośnie?serwisant mówił,że do prawidłowej pracy kotła wymagane jest w granicach tych 40 pa i dobrze by było gdybym miał regulator ciągu,tylko zastanawia mnie czym jest to niskie podciśnienie spowodowane???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Po dłuższym namysle postanowiłem sprzedac kocioł ferroli premium 12kw. Kociol przepracowal kolo 450 godzin, zostal zakupiony we wrzesniu. Do was prosba jezeli byscie znali jakies osoby ktore chcialyby kupic kociol uzywany to chetnie sprzedam. Cenowo miedzy 6 a 7 tys zl. Pozdrawiam. 

Edytowane przez Piotr88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można spytać, co skłoniło Cię do sprzedaży? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli produkt nieudany, z wadami konstrukcyjnymi i niskiej jakości elektroniką. W każdym razie tak można wywnioskować z tego tematu. To kompletnie nie ma znaczenia, że "przyleciało" tylko dwóch, czy 3 użytkowników  nowej wersji Premium z problemami i może tylko te egzemplarze były wadliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co dalej, pellet czy inne źródła ciepła? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co teraz kupisz, Kostrzewe?

105kg to mały zasobnik? Starcza nawet jak by cię w domu kilka dni nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12KW musiało by działać na pełnej mocy przez ponad 48h żeby zeżarło cały zbiornik pelletu. Ja mam kotłownię w piwnicy i przynajmniej raz dziennie tam schodzę, nie do kotła, ale robiąc inne rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

140m ogrzewania wszystko podloga 3 grzejniki 4 lazienka. 20cm grafit sciany strop 25cm. Kociol chodzi na pelnej mocy i nawer 2stopnie nie moze podniesc. Dalej pojde w pellet na poczatku mialbyc stalmark ekosilver. Tam przynajmniej sterownik na sterowanie zaworem 3d. Tu mam bwc310 i piec go nie widzi i odrqzu sterownik bwc odwiera zawor 3d na max. Tak samo piec nie widzi sterownika pokojowego i nie wie jaka jest temp w pomieszczeniu wiec bedzie chodzil 24h na 7 nigdy sie nie wylaczy. 

Tona pelletu poszla w 3 tyg smiech zeby piec palil 3 worki w noc jak temp. Na zew. 10st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mati5867

Chatę mam jak w opisie. W domu 23*. Aktualnie starcza mi worek pelletu na dobę. 

 

@Piotr88 ja nie będę bronił firmy Ferroli skoro sami nie potrafią się obronić, ale obarczanie winą kotła zaistniałej sytuacji to bzdura. 

 

Wcale kocioł nie jest za duży, on połowę mocy będzie wykorzystywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak za mały kocioł ja mam 12 kw na 200 metrów po podłodze i w taką pogodę jak teraz pali na dobę ok 11 kg pelletu instalacja zwykła same grzejniki kocioł włącza się od termostatu pokojowego praca włącz wyłącz 

A to zacinanie też u mnie było ale od wizyty serwisu jest ok

@Piotr88 poszukaj dobrego instalatora bo chyba coś masz nie tak z instalacją to nie jest wina kotła

Ja mam dom ocieplony 15 cm zwykły styro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wszystko cuzamen do kupy daje efekty,instalacja podstawa,ja jeszcze chciałbym wstawić jakiś sterownik zaworu 3d,coś co działa jak należy i nie kosztuje milionów,jakieś porady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, poszukaj kogoś kto Ci to ogarnie bo jeśli kocioł grzeje a to ciepło coś blokuje to coś jest nie tak. Daj zdjęcia instalacji, takie gdzie wszystko widać. Skąd jesteś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr88 u mnie jest kocioł podłączony jak na schemacie Ferroli jedna pompa ochrona powrotu plus zawór przełączający co cwu i to wszystko instalacja prosta bez zbędnych dupereli 13 grzejników na wszystkich termostaty w tym dwie drabinki w łazienkach temu zadana na kotle to 65 i narazie działa

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Piotr88 napisał:

140m ogrzewania wszystko podloga 3 grzejniki 4 lazienka. 20cm grafit sciany strop 25cm. Kociol chodzi na pelnej mocy i nawer 2stopnie nie moze podniesc. Dalej pojde w pellet na poczatku mialbyc stalmark ekosilver. Tam przynajmniej sterownik na sterowanie zaworem 3d. Tu mam bwc310 i piec go nie widzi i odrqzu sterownik bwc odwiera zawor 3d na max. Tak samo piec nie widzi sterownika pokojowego i nie wie jaka jest temp w pomieszczeniu wiec bedzie chodzil 24h na 7 nigdy sie nie wylaczy. 

Tona pelletu poszla w 3 tyg smiech zeby piec palil 3 worki w noc jak temp. Na zew. 10st.

I znów ta nieszczęsna podłogówka , próba grzania non stop takim kociołkiem z cudowną modulacją skończyła się porażką , pomyśl kolego o buforze żeby sytuacja sie nie powtórzyła z nowym nabytkiem , ja co tydzień w sobotę dosypuje pellet do pełna , ostatnie dwa tygodnie wyszło po 60 kg na tydzień , ten tydzień już tak łaskawy nie będzie bo zimno i wilgotno spodziewam się że pół zbiornika wyciągnie czyli 100 120 kg 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.