Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ferroli Biopellet Premium


pospisz

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Gonzo19 napisał:

Mój kocioł sam próbuje rozpalac drugi i trzeci raz. Dopiero wtedy wywala jak mu się nie uda. Za każdym razem dodaje pellet a ja nigdy tego nie usuwam

 W większości DTRek masz że powinno się paliwo wygarnąć, w skrajnych przypadkach wiesz co się może stać, palny gaz, powietrze i bum. 

@Mati5867 to ostanie zdjęcie to z nieudanego rozpalenia? Bo niby jak ma taką ilość peletu w koszyku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ewidentna wina zapalarki tu jest. W pewnym momencie dmucha ale nie rozpala a pellet podaje dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie odpala skoro nawala Ci tyle pelletu. A weź zobacz gdyby Ci nie odpaliło, sprawdź pellet na dole koszyka. Czy on będzie nadpalony czy nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Albo grzałka słabo odpala z powodu awarii swojej lub złych ustawień,  albo ten pellet za mocno sypie i dusi resztę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego moze luftu brakowac,a mu podkrecilem.kontaktował sie ze mna forumowicz tel.bo miał to samo,tez mu żyłka już pekała.może monitoruje forum to dobrze by bylo,zeby sam opisal przypadek bo jest to istotna pomoc dla takiego np jak ja.

@eliksjak bede mial chwile to dostane sie do niej i pykne fote jak żarzy,może bardziej powinna :/ a na zapas i tak jakas kupie.rozwiazał sie @pospisztemat z wlacznikiem,jest tam bezpiecznik 5a,mam,ale kurcze 10a,musze zakupić.

A powiedzcie prosze po jakim czasie wasz Premium jak nasypie dawke startowa rozpala,chodzi mi o moment jak już słychać,ze zalapal?

@elikstyle sypie i widać że zapalarka świeci

IMG_20201010_143247.jpg

Za dużo to nie,raczej może za mało

Edytowane przez Mati5867
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie. Na tym etapie już powinno się dymić. Zobacz u mnie. Grzałka grzeje kilka minut, od pierwszego wpuszczenia pelletu. Jak pojawił się płomień to grzałka dalej działała. Cały proces jednak trochę zajmuje.

 

https://drive.google.com/file/d/1z8GTadAwomRJvU8aVkUj0-DAnIRqo2qB/view?usp=drivesdk

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proces odpalania wyglada mniej więcej tak. Grzałka start. Wiatrak start. Podajnik start. Czyli grzejemy i dmuchany i w te atmosferę wrzucamy Pellet. Jak Pellet Ok to nie ma siły żeby nie odpalił.
A co jeżeli w początkowej fazie nie podajemy pelletu tylko zaczynamy go sypać pod koniec grzania?
U mnie np alarm brak zapłonu jest po 20min od startu. A grzałka ile chodzi? Tego nie wiem ale np dużo krócej.
I w tym wszystkim poszukajcie co może mieć wspólnego pył.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, RadoRado napisał:

Nie wiem jaki masz  ten kocioł i naprawdę nie wiem w którym miejscy u mnie miałby zalegać ten pył.

Biawar pellux100, a pył zalega na dole zbiornika w podajniku pelletu. Z czasem jest go tak duzo, ze nie ma miejsca na pellet i podajnik go nie podaje. Nie w palniku.

7 godzin temu, RadoRado napisał:

Gdzie niby ten pellet moze zalegac? Jak zbiornik jest pusty to jest lej w którym już widać ślimaka który mieli pellet do koszyka, to jakim cudem pył z pelletu miałby w tym przeszkodzić ?

dokładnie tam gdzie widać tego ślimaka.

 

7 godzin temu, RadoRado napisał:

a tam cały czas winię zapalarkę ewentualnie może dołożyłbym trochę wiatru do rozpalania

a ja miałem jakiś zły pellet, musiałem mocno wydłużyć czas zapłonu, bo pellet nie chciał się rozpalić, dymił, ale ognia nie było. Po zmianie pelletu wszystko wróciło do normy, czyli odpala dość szybko. Grzałka od nowości ta sama, zresztą jeszcze nic mi się nie popsuło(2 lata) odpukać w niemalowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam 2250 zapłonów w ten sposób. 

Czy tylko ja mam takie wrażenie czy pellet Matiego wygląda jakoś dziwnie? Taka trochę mieszanka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podony problem.Ferroli Biopellt Premium nie odpala ,grzałka grzeje i po pewnym czasie przepala bezpiecznik.

Jakie macie obroty wentylatora przy rozpalaniu ? Ja mam 700 obrotów.Jakieś podpowiedzi?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki kocioł?

2 godziny temu, Bogdang napisał:

Witam

Mam podony problem.Ferroli Biopellt Premium nie odpala ,grzałka grzeje i po pewnym czasie przepala bezpiecznik.

Jakie macie obroty wentylatora przy rozpalaniu ? Ja mam 700 obrotów.Jakieś podpowiedzi?

 

 

Nie ma rady,już wszystkiego probowalem.zadzwonie jutro do nich,zeby go sobie zabrali!!!to jest jakas patola,ja zycia nie mam przez ten kociol prywatnego,ile czasu z tym walczysz?

Tak ta zapałka żarzy,no chyba dobrze czy nie?

Edytowane przez Mati5867
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.