Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ferroli Biopellet Premium


pospisz

Rekomendowane odpowiedzi

@pospisz

Juz ostatnio chciałem do Ciebie podbić w sprawie zapasowych części, bo kocioł po gwarancji a zakupiłbym np wentylator wyciągowy  i motoreduktor, bo różnie to bywa a niech sobie leży na półce w razie czego. 

I teraz widzisz jak sytuacja się ma. Dzwonię do nich, nikt nie odbiera. Nie ma szans zupełnie, kilka dni z rzędu. Messenger odczytany nie raczą odpisać. Screena nie będę tu pokazywał, bo nie wypada, chociaż jakby ktoś bardzo chciał potwierdzić mogę pokazać. To gdzie ja mam zakupić takie klamoty?

Poważnie jest to problem i to nie na żarty...

11 minut temu, pospisz napisał:

 Problemem nie jest serwis tylko zły montaż kotła i dopiero z tego rodzą się problemy.

Ale w tym wypadku ewidentnie jest problem ze skruszoną zapalarką która może robić zwarcie i żeby to stwierdzić ktoś musiałyby podjechać i ewentualnie ją wymienić, ale z tego co kolega pisze nie ma komu i nie ma z czym?

Żeby części nie było?

Edytowane przez RadoRado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mati5867Zły montaż ,gdyby instalator poczekał i sprawdził czy pompa włącza się i wyłącza od sygnału cwu było by wiadomo co robić dalej ,ale jak zwykle trzymaj Pan mur ja lecę po forsę , nasze motto.

@RadoRado sprzedaż ich przerosła i trzeba to uporządkować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RadoRadoNo jak o to chodzi to instalacja mi hula,ja mam tylko problemy z uruchamianiem sie kotla i zdetonowany guzik włącz/wyłącz,na prace kotła nie narzekam bo nie moge,ale wolałbym sie skupić na ekonomi i ekologii jego pracy i pod czujnym okiem go dobrze poustawiac,zeby grzal tak jak grzeje,a nic nie musiałbym dosypywać hehe

@pospiszjak nam da sie spotkac i pogadac to sobie wyklarujemy co nie co

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pospisz napisał:

 

@RadoRado sprzedaż ich przerosła i trzeba to uporządkować .

To tylko pogratulować i trzymać kciuki. 

Heh,  pomyśleć, że jak ponad 2 lata temu interesowałem się kotłem konkurencji Selectą wpadłem na nich przez przypadek w bezsenną noc na nad morzem,  coś mnie natchnęło i wpisałem w google frazę "pellet compact" i mi wyskoczył ten kocioł :)

Nie było łatwo, śmiali się z mnie i odradzali, posty są na forach do dnia dzisiejszego a jednak zadowolenie wciąż jest.

Ilu dzięki niemu mam znajomków w PL którym poleciłem go na grupach facebook-owych  ich kotły i śmigają jak złoto :)

Dołożyłem im sporą cegiełkę do popularnosci :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek i przy okazji poprawiłeś fabrykę montując tą zapalarke w tuleji od klucza :D

Zapakarki to zawsze można zamówić na Allegro, w serwisie wszystko 2 razy drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś wiedział że odpala kocioł jako pierwsze uruchomienie i zgadza się na widoczne błędy bo to kolega instalował ,przecież sam go poleciłem to nie będę robił wstrętów a póżniej miał problem z kotłem , to na pewno by tego nie zrobił .Jest zle poprawiamy.Szkoda przytaczać przykłady ,18 mieszkań i bufor 800l chodziło na 1 biegu i potrzebował 5 dni bez wygaszania  żeby zagrzać instalację i kocioł do zadanej .Nazbierał tyle syfu w palniku że całe automatyczne czyszczenie zablokowało się w sekundzie.

Edytowane przez pospisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RadoRadoja z kotłem w tej chwili spedzam wiecej czasu niz z córka i kobieta heh.no niech zrobia porzadek z tym co trzeba i po temacie.

@eliksz checia zamowilbym na zapas tylko nie wiedzieć jaką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, eliks napisał:

Radek i przy okazji poprawiłeś fabrykę montując tą zapalarke w tuleji od klucza :D

Zapakarki to zawsze można zamówić na Allegro, w serwisie wszystko 2 razy drożej.

Druga wersja ostateczna jest już lepsza od oryginału :)

A co do zapalark, to  weż taką kup na Allegro. Kupić kupisz, ale co dalej? Gdzie i jak ją włożysz?

Nie kazdy ma ochotę grzebać w garaz i kombinować :) 

Ludzie się teraz tacy wygodni porobili, że jak czytam niektóre posty, to ręce mi opadają. Nagle każdy panioch się robi i w kotłowni wsypanie worka pelletu raz na kilka dni jest nielada wyzwaniem...

Na tym bazują właśnie między innymi firmy z dobrym marketingiem, ponawijają makaron na uszy, że jest bezobsługowo, piękny serwis a w większości wypadku wszędzie wygląda to podobnie tylko trzeba zapłacić X2

5 minut temu, Mati5867 napisał:

@RadoRadoja z kotłem w tej chwili spedzam wiecej czasu niz z córka i kobieta heh.no niech zrobia porzadek z tym co trzeba i po temacie.

@eliksz checia zamowilbym na zapas tylko nie wiedzieć jaką

Juz dawno bym temat załatwił.

Przecież jak serwis nawet przyjedzie to skąd będą wiedzieli, że wyciągałeś grzałkę i zdjęcie robiłeś? A jak nie przyjedzie jeszcze miesiąc, dwa bo tak było u mnie i co?

Do niczego nie namawiam, ale jak masz odrobinę zdolności techniczno-manualnych, to nikt by nawet nie wiedział :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, mój serwisant jest na tyle uczciwy że pokazał mi która zapalarka pasuje do mojego kotła, no i wyszło że jest dokładnie taka sama jak 2 razy droższy oryginał (PSX-2 FKK)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eliks wszystko się zgadza, ale do ferroli po prostu nic nie pasuje tylko ori. który jest niedostępny. Dlatego zrobiłem sobie "przejściówkę" i teraz wszsytkim odpalę kocioł . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RadoRadodla mnie coś przerobić czy dorobić to nie problem.potrzebuje tylko wymiary tej zapalarki i moc,swojej już nie chce wyciągać bo chodzi,a kolejnej próby może już nieprzetrwać i umarł w butach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pospisz jesteś w stanie podać symbol grzałki z katalogu części? Bo to niemożliwe żeby nic nie pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz znajdę w historii jak z Wojtkiem pisałem. Nie ma na pewno. Jest to stalowa grzałka zespolona z rurką, nieorozbieralna. Nie spotkałem się z taką nigdzie w ofertach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiacie mnie panowie , czytając was to byłby to ostatni kocioł jaki bym brał pod uwagę , co kto ma tam grzebać w palniku przecież to nie używka , kupujesz  kocioł skręcasz śrubunki ,podłączasz do komina ,sypiesz paliwo , odpalasz i ma chodzić , nie wiem czy bym wytrzymał nerwowo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RadoRado napisał:

Zaraz znajdę w historii jak z Wojtkiem pisałem. Nie ma na pewno. Jest to stalowa grzałka zespolona z rurką, nieorozbieralna. Nie spotkałem się z taką nigdzie w ofertach. 

Ty masz jeszcze inny typ zapalarki bo masz kocioł innego producenta ( twój to cola ) a biopellet pro i chyba premium to Mareli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kordjano nie wiem od czego to zależy, ale ostatnio z Puławiakiem długo rozmawialiśmy na ten temat, i on nie ma takich prorblemów z Ferroli, a trochę już tego popełnił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam z moimi odpalonymi to są kotły po innych instalatorach. Gdzie trzeba kogoś na siłę zmobilizować do poprawki bo klient średnio ma ochotę drugi raz płacić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś sprzedaje jakieś urządzenie ,to powinien zapewnić dostęp do części które mogą się najzwyczajniej popsuć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, eliks napisał:

@Kordjano nie wiem od czego to zależy, ale ostatnio z Puławiakiem długo rozmawialiśmy na ten temat, i on nie ma takich prorblemów z Ferroli, a trochę już tego popełnił.

Ja też złego słowa nie mogę powiedzieć. 3 sezon leci bez zająknięcia i lata na ori zapalarcd nawet do dzisiaj. 

Tu masz numer i wygląd zapalarki. 

Screenshot_20201022_203131_com.facebook.orca.jpg

Screenshot_20201022_203135_com.facebook.orca.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.