Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ferroli Biopellet Premium


pospisz

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.09.2021 o 18:01, Wiesław661 napisał:

Witam. Dzisiaj próbowałem uruchomić Ferroli Premium 12kW i wyskoczył błąd ER 25. Mam prośbę o podanie namiarów na serwis (nigdzie nie mogę znaleźć). Pozdrawiam wszystkich.

Podpinam sie pod temat mam taki sam problem pomimo ze piec zostal wyczyszczony dokladnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7.14.13 Silnik czyszczący ruszt
Silnik czyszczący ruszt działa tylko wtedy, gdy system jest w trybie peletu i jest aktywowany w:
Wyłączenie, powrót do stanu gotowości, wyłączenie zasilania w trybie gotowości (
A27 = 0) przed końcową
fazą czyszczenia. Wentylatory i ślimaki są wyłączone; czyszczenie jest powtarzane
P50 czasy. Aby wyłączyć
czyszczenie w tych krokach, ustaw
P50 = 0.
cyklicznie, gdy czas pracy w trybie Normal, Modulation i Standby-Maintenance (
A27 = 1) przekracza wartość
parametru
T87 . Parametry spalania nie zmieniają się; czyszczenie jest powtarzane P49 czasy. Aby wyłączyć
bieżące czyszczenie, ustaw
P49 = 0.
Zarządzanie silnikiem można przeprowadzić za pomocą wyłącznika krańcowego lub bez:
zarządzanie za pomocą wyłącznika krańcowego (zestaw P74 , P75 , P76 , P70 lub P73 do 12)

Faza Opis
System uruchamia silnik i sprawdza stan wyłącznika krańcowego: po otwarciu przechodzi do Fazy 2. Jeśli po
upływie czasu timera
T85 wyłącznik krańcowy jest nadal zamknięty, system przechodzi w blok z błędem
Er25.
Maksymalny czas trwania tej fazy to T86 sekundy: w tym czasie silnik musi zakończyć swój cykl i ustawić
się w pozycji wyjściowej (wyłącznik krańcowy musi być zamknięty). Na koniec system przechodzi do fazy
3.

Jeśli po wygaśnięciu T86 jeśli wyłącznik krańcowy jest otwarty, system przechodzi do trybu blokowania z błędem
Er25.
Jeśli ustawiona liczba cykli czyszczenia jest większa niż jeden, rozpoczyna się kolejny cykl czyszczenia, w
przeciwnym razie silnik jest wyłączany.

Jeśli podczas normalnej pracy termoregulator odczyta wyłącznik krańcowy otwarcia, silnik kotła jest aktywowany, aby
spróbować ponownie zamknąć styk; jeśli z czasem się to nie powiedzie
T86 , system przechodzi do bloku z komunikatem o
błędzie
Er25.
W trybie wyłączenia i blokady ze względów bezpieczeństwa silnik jest zawsze zatrzymany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Piec w wersji PRO. Po wznowieniu sezonu dość często wywala błąd ER02 - rozwarty presostat spalin. Jakieś pomysły co dokładnie sprawdzić, bądź co może być problemem? Poprzedni sezon z tym problemu nie było (było multum innych jak to w Ferroli ale ten mnie ominął 🙂 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W komorze spalania na lewo od koszyczka masz taki mały otwór, to jest właśnie do tego presostatu - upewnij się jest czysty i drożny

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/24/2020 at 5:39 PM, Mati5867 wrote:

But if the igniter glows, what is more to do to light it? Go out and take the matches? Hehe, I raised the fan higher and it fires now.

Hi

What parameters did you change? I have the same problem and sometimes in ignition phase it blows out the fuse at the main switch.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mati5867 napisał:

 

Teraz, dincis1 napisał:

 

 

3 minuty temu, Mati5867 napisał:

I tried f01 parameter from 145 to 180 - did not see any difference. I have this parameter on 150. 

Today it fired up and was working untill stabilisation mode and suddenly there was a spark in ignition tube and it blows out fuse at the main switch.

I also tried igniter FKK PSX-2, it was igniting pellets only every second time, but it didn't blow out the fuse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich zakupiłem Ferroli Premium 18Kw miał być bezobsługowym kotłem o pojemności zasobnika 105kg, co wiązałoby się tylko  z uzupełnianiem pelletu raz na tydzień. Rozruch pieca przebiegł prawidłowo natomiast już po kilku godzinach zaczęły się problemy a mianowicie pellet nie nadążał się spalać tak szybko był dozowany.W końcu dochodzi do zaduszenia palnika.Wyskakuje błąd i piec się wyłącza. 

2 minuty temu, Baubud napisał:

Witam wszystkich zakupiłem Ferroli Premium 18Kw miał być bezobsługowym kotłem o pojemności zasobnika 105kg, co wiązałoby się tylko  z uzupełnianiem pelletu raz na tydzień. Rozruch pieca przebiegł prawidłowo natomiast już po kilku godzinach zaczęły się problemy a mianowicie pellet nie nadążał się spalać tak szybko był dozowany.W końcu dochodzi do zaduszenia palnika.Wyskakuje błąd i piec się wyłącza. 

Następnie wizyta serwisanta zmiana ustawień pieca i ponownie kilka godzin piec funkcjonuje aż do momentu gdy wyskakuje błąd er41. To już jest piąty dzień od dnia założenia pieca i wciąż problemy.

2 minuty temu, Baubud napisał:

Witam wszystkich zakupiłem Ferroli Premium 18Kw miał być bezobsługowym kotłem o pojemności zasobnika 105kg, co wiązałoby się tylko  z uzupełnianiem pelletu raz na tydzień. Rozruch pieca przebiegł prawidłowo natomiast już po kilku godzinach zaczęły się problemy a mianowicie pellet nie nadążał się spalać tak szybko był dozowany.W końcu dochodzi do zaduszenia palnika.Wyskakuje błąd i piec się wyłącza. 

Następnie wizyta serwisanta zmiana ustawień pieca i ponownie kilka godzin piec funkcjonuje aż do momentu gdy wyskakuje błąd er41. To już jest piąty dzień od dnia założenia pieca i wciąż problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkręć wentylator od u03 do 5 kolejnych mocy łącznie z u03 o 100 każdy,zapraszam tutaj https://www.facebook.com/groups/1823234161177575/?ref=share_group_link rozwiązujemy ten problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona 17 instrukcji . Tam masz opisane korekty  co i jak a jak to nie pomoże to zmniejsz w ustawieniach moc kotła bo to nadrzędny parametr  (str 15 instrukcji ). Jaki duży ten Twój dom /m2, kubatura ?

Servisant  nawet gdyby chciał to Ci tego nie ustawi bo musiał byś go zakwaterować  na hate na przynajmniej dobę a i to by pewnie było mało . Nie napisałeś co staruje kotłem , termostat  pokojowy czy chodzi cały czas . Pobieżnie z objawów o których napisałeś to kocioł podaje więcej paliwa niż potrzebuje do pracy na określonej mocy ale jeżeli moc jest zbyt duża a kocioł pracuje cały czas bez potrzeby to błędy podawania ( wydajność podajnika ) będą się kumulować a ponadto pelet peletowi nierówny stąd potrzeba korekty podawania . Osobiście zaczął bym od korekty mocy ( w dół ) następnie po zmniejszeniu mocy kontrola paleniska co 1/2 godziny i ewentualna korekta za każdym razem o 1 w dół jeśli zajdzie taka potrzeba i peletu będzie w koszyczku więcej niż wskazane 2 cm wysokości . Nie jest to żadna filozofia ale trzeba na to czasu . Poza tym str 36 instrukcji powinna zawierać pomiary podczas pierwszego uruchomienia co w dalszej eksploatacji sie przydaje chociaż by do wprowadzenia ewentualnej korekty .

Pozdrawiam

Aby nie szukać :

http://www.ferroli.com.pl/uploads/dc2116f5eb98cbab4506d329cabf65648646018e.pdf

Edytowane przez mac65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisant kilkanaście godzin spędził na ustawieniu kotła i już nie ma pomysłu gdzie jest przyczyna.Kocioł ogrzewa dom o powierzchni 160m2, jest 10grzejnikow panelowych i 50m2 ogrzewanie podłogowe. Dom jest dobrze docieplony zarówno od zewnątrz jak i na poddaszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2021 o 19:36, Baubud napisał:

Witam wszystkich zakupiłem Ferroli Premium 18Kw miał być bezobsługowym kotłem o pojemności zasobnika 105kg, co wiązałoby się tylko  z uzupełnianiem pelletu raz na tydzień. Rozruch pieca przebiegł prawidłowo natomiast już po kilku godzinach zaczęły się problemy a mianowicie pellet nie nadążał się spalać tak szybko był dozowany.W końcu dochodzi do zaduszenia palnika.Wyskakuje błąd i piec się wyłącza. 

 

W dniu 2.11.2021 o 20:04, Mati5867 napisał:

Podkręć wentylator od u03 do 5 kolejnych mocy łącznie z u03 o 100 każdy,zapraszam tutaj https://www.facebook.com/groups/1823234161177575/?ref=share_group_link rozwiązujemy ten problem

 

Przepływ powietrza 492

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Baubud napisał:

miał być bezobsługowym kotłem

Kto Ci tak obiecał to musisz się do niego zwrócić o pomoc. Dwie osoby prosiły o zdjęcia a mimo to uparcie liczysz na wróżenie z fusów. Życzę powodzenia. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.