Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ferroli Biopellet Premium


pospisz

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Jata napisał:

Witam kocioł naprawiony przyjechał serwisant i uruchomił nie powiedział co było przyczyną awari

.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
00:03 / 01:00
LIVE
 
An error occurred. Please try again later
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tap to unmute
Learn more
 
 
Advertisement
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Szkoda, że nie powiedział bo u mnie przy odpalaniu tak samo zaczęły obroty wentylatora falować od 0 do 2400. Gorzej albo wcale sie przez to nie odpala. Ale jak juz odpali i przechodzi na stabilizację to zaczyna normalnie pracować

Edytowane przez Kliper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobna sytuacja ma miejsce w ferroli biopellet. Na rurze doprowadzającej powietrze do komory spalania jest przepływomierz powietrza który mierzy ilość zasysanego powietrza. Jak się skaszani, to serwisant go blokuje programowo a co najlepsze, ta częsć nie podlega wymianie i robią to po cichu żeby klient nie wiedział...

Czyli kocioł wywala alarm, podjezdża serwisant który wie o co chodzi, wył ten czujnik i jest gitara a użytkownik niekumaty  nawet nie wie, że ma zepsutą część w kotle :)

Tak mam ja, mój wujek i znajomy z grupy fb który pisał do mnie w pażdzierniku, że mu kocioł po zimie nie wysartował z alarmem "AL9" dałem mu instrukcję jak to dezaktywować. 

Wczoraj jeszcze raz próbowałem go aktywować, ale niestety od razu obroty lecą do zera, prestostat pyka, podajnik przestaje podawać  i następuje  wygaszanie...

I co ma powiedzieć wtedy serwisant klientowi?  :)

Screenshot_20210122_132333.jpg

Edytowane przez RadoRado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mamferroli12 napisał:

Do wyboru są 0.6mm,08mm,1mm. Który wybrać ten 1mm? 

najlepiej 1mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Po raz kolejny piszę w temacie zapalarki. Mam problem - mianowicie zapalarka cały czas jest czerwona (nagrzana) i nie gaśnie. Problem występuje zarówno na oryginalnej zapalarce jak i na PSX-2. Zwarcia nie ma nigdzie (sprawdzone). Czy w ustawieniach pieca jest jakaś opcja odpowiadająca za gaśnięcie zapalarki ? Nie mam już siły do tego tematu ?

Edytowane przez Kokon89
Problem dotyczy pieca w wersji PRO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Kokon89 napisał:

Witam,

Po raz kolejny piszę w temacie zapalarki. Mam problem - mianowicie zapalarka cały czas jest czerwona (nagrzana) i nie gaśnie. Problem występuje zarówno na oryginalnej zapalarce jak i na PSX-2. Zwarcia nie ma nigdzie (sprawdzone). Czy w ustawieniach pieca jest jakaś opcja odpowiadająca za gaśnięcie zapalarki ? Nie mam już siły do tego tematu ?

Padła płyta główna zgłoś usterkę u najbliższego serwisanta. 

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pospisz napisał:

Padła płyta główna zgłoś usterkę u najbliższego serwisanta. 

Jesteś pewien ?  Może jednak reset do fabryki by pomógł ? Serwisant nie zrobi problemu, że sam wymieniałem grzałkę ? Z pewnych powodów wolałbym dociągnąć do końca sezonu grzewczego bez pomocy serwisanta ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpal kocioł ustaw 1-2-3 bieg żeby nie mógł dojść do zadanej i rozłącz zapalarkę w plycie. Będziesz chociaż miał ciepło w domu. Jeżeli masz pokojowke to też zwiększ temperaturę. 

Ps. W 100% jestem pewien. 

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pospisz napisał:

Rozpal kocioł ustaw 1-2-3 bieg żeby nie mógł dojść do zadanej i rozłącz zapalarkę w plycie. Będziesz chociaż miał ciepło w domu. Jeżeli masz pokojowke to też zwiększ temperaturę. 

Ps. W 100% jestem pewien. 

Ciepło w domu mam bo piec pracuje tylko zastanawiam się ile prądu bierze taka grzałka ? Druga sprawa  - co z gwarancją przy grzałce wymienionej na PSX-2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.