Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ostatni sezon podajnikowca ,szlus


Gość berthold61

Rekomendowane odpowiedzi

Gość berthold61

Po dzisiejszym czyszczeniu mam dosyć palenia , rura spalinowa od kotła cała zasyfiona sadzami że prześwitu nie było ,wybrałem łacznie z wyczystki i kotła dwa wiadra sadzy uwalony byłem jak górnik po szychcie piwnica zasrana na całego i doszedłem do wniosku po co mi to ?? a że zakupiony ekogroszek na następny sezon mam do byle do wiosny a w tym czasie pewnie zimą kupię sobie PC typu monoblok oraz jakiś zasobnik duży z nierdzewki i sam sobie to zmontuję , po policzeniu wychodzi że to w cenie sensownego kotła na ekogroszek ,dosyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, berthold61 napisał:

Po dzisiejszym czyszczeniu mam dosyć palenia , rura spalinowa od kotła cała zasyfiona sadzami że prześwitu nie było ,wybrałem łacznie z wyczystki i kotła dwa wiadra sadzy uwalony byłem jak górnik po szychcieć .

Heh. No proszę. Węgiel jest jak natkotyk. Ciężko przestać.

A dlaczego Monoblok akurat? Bedziesz się bawił w wymienniki i glikole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tego co kojarzę to kolega tak zachwalał swój palnik, kocioł i ekogroszek

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszym czyszczeniu mam dosyć palenia , rura spalinowa od kotła cała zasyfiona sadzami że prześwitu nie było ,wybrałem łacznie z wyczystki i kotła dwa wiadra sadzy uwalony byłem jak górnik po szychcie piwnica zasrana na całego i doszedłem do wniosku po co mi to ?? a że zakupiony ekogroszek na następny sezon mam do byle do wiosny a w tym czasie pewnie zimą kupię sobie PC typu monoblok oraz jakiś zasobnik duży z nierdzewki i sam sobie to zmontuję , po policzeniu wychodzi że to w cenie sensownego kotła na ekogroszek ,dosyć .
Do mnie masz nie daleko może przyjechać i zobaczyć jak mi się pali na sv200,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem idzie sie wk... dla tego też odkladam przeglad   oraz serwis swojego kociolka . Na szczęście już nie mam rynny więc to zrobie z lekkim luzikiem :) bo przy niej tak się wyglądało co tydzień jak na foto wyżej :)

 

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Kijasr napisał:

Do mnie masz nie daleko może przyjechać i zobaczyć jak mi się pali ,,,

Kustoszu i etnografie, miej nadal pieczę nad się swoim zabytkiem, by w niedalekiej przyszłości, młodzież przyjezdną, godnie oprowadzić po Swoim Skansenie.

Edytowane przez Witek-z-Ulicy
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
16 godzin temu, HarryH napisał:

Ale dobrą opinię o groszku z Chwałowic podtrzymujesz? 

Podtrzymuję ale kotła nie czyściłem od lutego .

15 godzin temu, Outsider napisał:

Heh. No proszę. Węgiel jest jak natkotyk. Ciężko przestać.

A dlaczego Monoblok akurat? Bedziesz się bawił w wymienniki i glikole?

Bo cena o co najmniej połowę mniejsza .

14 godzin temu, Popcorn1 napisał:

A z tego co kojarzę to kolega tak zachwalał swój palnik, kocioł i ekogroszek emoji16.png

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Bo jest dobry palnik oraz sam kocioł ale wnerwia mnie już powoli obsługa do tego stopnia że raz na tydzień zasypanie 60kg robi mi pod górkę .

14 godzin temu, Outsider napisał:

Kiedyś każdy dojdzie do wniosku, że syfu ma dość. 

Właśnie i ja już też do tego etapu dorosłem.

11 godzin temu, Kijasr napisał:

Do mnie masz nie daleko może przyjechać i zobaczyć jak mi się pali na sv200, emoji16.png

Pewnie podobnie jak u mnie ale dalej trzeba zasypywać ładować zsypywać itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po drugim sezonie i nie narzekam. Zasypuję raz na tydzień 160kg. W lecie mam solary ale gdybym ich nie miał to wolałbym grzać grzałką niż węglem. Palę ekogrochem bo wychodzi najtaniej. Gdyby nie to, to też pewnie bym kupił inne źródło ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę ciepła może byś bardziej lubił .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może, jeśli sytuacja pozwoli kiedyś na zmianę kaloryferów i rur, pójdę w gaz. U mnie pompa to niepewność mieszkając obok Pani z aktualnego obozu władzy, której przeszkadza dźwięk siłowników od bramy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech a u mnie gaz w kotłowni a ja na pelecie  jadę , chyba jeszcze dla tego że pelet nie drogo kupuje a od bidy jakieś własne drewienko wrzucę , poza tym mam wrażenie że mój stary dom i instalacja grzejnikowa to jednak gazem by było drożej , a może się mylę . Nie mniej jednak jak kiedy to był bym za pompą i kociołkiem dodatkowym na drewno z buforem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie brama jej przeszkadza. Przeszkadzasz jej ty i fakt że taka bramę posiadasz. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kordjano napisał:

Ech a u mnie gaz w kotłowni a ja na pelecie  jadę , chyba jeszcze dla tego że pelet nie drogo kupuje a od bidy jakieś własne drewienko wrzucę , poza tym mam wrażenie że mój stary dom i instalacja grzejnikowa to jednak gazem by było drożej , a może się mylę . Nie mniej jednak jak kiedy to był bym za pompą i kociołkiem dodatkowym na drewno z buforem .

Też mam gaz, grzeję nim CWU. Próbowałem tym palić, ale wychodzi drogo, jednak przyklad moich teściów pokazuje że może wyjść taniej niż węgiel z drewnem, trzeba tylko poprawnie dostosować instalację.

@Outsider owa Pani wygrała sprawę w sądzie z poprzednim właścicielem, że pies nie może szczekać w nocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Psów szczekających czy to w dzień czy nocy chyba ikt nie lubi , wiem coś na ten temat od czasu jak sąsiad sobie psa kupił to na ogródek już nie wychodzę bo do łba można dostać , gadzina dre ryja jak opętana bez 5 sekundowych przerw nawet a właściciel niewzruszony luzik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sposób na takie szczekające cóś Tylko nie podam tu na forum bo admin znowu da mi ostrzeżenie i bana na tydzień

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek4321
W dniu 16.07.2020 o 14:42, berthold61 napisał:

Po dzisiejszym czyszczeniu mam dosyć palenia , rura spalinowa od kotła cała zasyfiona sadzami że prześwitu nie było ,wybrałem łacznie z wyczystki i kotła dwa wiadra sadzy uwalony byłem jak górnik po szychcie piwnica zasrana na całego i doszedłem do wniosku po co mi to ?? a że zakupiony ekogroszek na następny sezon mam do byle do wiosny a w tym czasie pewnie zimą kupię sobie PC typu monoblok oraz jakiś zasobnik duży z nierdzewki i sam sobie to zmontuję , po policzeniu wychodzi że to w cenie sensownego kotła na ekogroszek ,dosyć .

Bercik, a ja myślę że ta sadza to pozostałość po węglu kalorycznym. Owszem, opanowałes spalanie tego cuda jak mało kto, ale sadza i tak jest:)

Ja wolę słabsze węgle , sadzy zero. Ale więcej popiołu. Co do kosztów, Ty płacisz więcej ale spalasz mniej a ja płacę mniej ale spalam z pół tony więcej. Wg mnie koszty porównywalne.

Jednak więcej popiołu i robota przy usuwaniu go nie jest tak syfiasta jak grzebanie się w sadzy.

Poza tym , jak zmienisz na PC to co my tutaj będziemy czytać?

Proszę, nie rób tego, zostań przy podajniku:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będziemy czytać w temacie pomp ciepła , użytkowników pomp coraz więcej to będzie kogo pytać o wrażenia .Czy kolega @berthold61 może się podzielić jaką tą pompe  i za ile pln ma w planie ? piszesz że monoblok o połowę tańszy a patrząc na ceny monobloka kołtona  to cena trochu zaporowa  i tak trochu mam mętlik w tym temacie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo miałem napisać . Jakie koszty? . Jakie utrzymanie tj wrazie "w" serwis ?.ile może wyjsc koszt miesieczny I jaka różnica w porównaniu do "piecyka?".

Czy to nie będzie tak że złość raz do roku lub dwa kosztować będzie stanowczo za dużo . Rozumiem wygodę brak :czysczyszczen, targania opalu I nazat popiołu . Tylko jak będę musial w robocie orac na moja wygode to dochodzę do wniosku że aż tak nerwowy nie jestem :)

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FAFAŁ napisał:

Jakie koszty? . Jakie utrzymanie tj wrazie "w" serwis ?.ile może wyjsc koszt miesieczny I jaka różnica w porównaniu do "piecyka?".

Dla porównania

W moim podajnikowcu, którego już nie mam. Wymiana sterownika chyba 450 zł, 3x slimak coś po 150 zł . Przegmity na wylot zasobnik. Wymiana razem z rura podajnika 2000 zł po 12 latach wyżarta fajka do grubości żyletki. Kocioł poszedł na złom. Kosztował 7500 zł. Razem 10400 zł. Gdybym zatrzymałbym ten generator sadzy to musiałbym kupić nowy zespół podający. Koszt pewnie jakieś 2 do 3 tyś. Wątpie żeby tyle kosztowała obsługa pompy w takim czasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyszło by około 866 zł na rok . Za samo posiadanie kotla to troszkę dużo . Oczywiście można by coś obciąć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.