Moltest Opublikowano 9 Kwietnia 2022 #26 Opublikowano 9 Kwietnia 2022 Na obudowie od góry jest nazwa Rolux 4G https://www.bu-shop.be/a-54391357/dakdoorvoeren/ubbink-rolux-4g-hr-dakdoorvoer-60-100/ i faktycznie chyba już nie do dostania. dzieki za podpowiedz z obudowa. Sprawdze Cytuj
vps1 Opublikowano 9 Kwietnia 2022 #27 Opublikowano 9 Kwietnia 2022 (edytowane) Pomiędzy rurą spalinową 60 a powietrzną 100 nie powinno być żadnych kołnierzyków itp. Osobiście zdemontowałbym tą nasadę zamontował inną i podwyższyłbym o ok 50cm w górę. W poście #22 podałeś wysokość od dachu do góry nasady to 50cm. Do czerpni powietrza patrząc na zdjęcia będzie ok 30cm a to jest nisko. Co będzie jak napada dużo śniegu ? Tak wygląda oryginalne pionowe wyprowadzenie Saaunier Duval 60/100 Wygląda podobnie. Na Twoim zdjęciu widzę, że rura jest czymś owinięta może za bardzo i ogranicza zasysanie powietrza Edytowane 9 Kwietnia 2022 przez vps1 Cytuj
sambor Opublikowano 9 Kwietnia 2022 #28 Opublikowano 9 Kwietnia 2022 Dziwne, że serwisant nie wpadł na pomysł sprawdzenia drogi spalin i zasilania powietrzem Cytuj
Moltest Opublikowano 10 Kwietnia 2022 #29 Opublikowano 10 Kwietnia 2022 Serwisantów do kotła przyjeżdżało 3 różnych + monterzy. Wszyscy autoryzowani przez SD/V. Monterzy nawet rozbierali ten przewód kominowy, bo nie mogli spasować, wyszliśmy na dach itd. Wszyscy dość stanowczo odrzucali winę komina. A widziało go w sumie z 6 osób. Obudowę zdejmowali wszyscy, którzy u mnie byli, ale nie było jasne skąd wybuchy, więc szły do wymiany poszczególne elementy na zasadzie „jeszcze to może wpływać, więc damy nowe”. Sam podsuwałem im komin, ale nikt się specjalnie tym nie przejął Cytuj
Pawelkac84 Opublikowano 22 Kwietnia 2022 #30 Opublikowano 22 Kwietnia 2022 (edytowane) Sprawdź średnicę rur doprowadzających gaz do pieca. Musi być minimum 3/4 jeżeli to kocioł dwufunkcyjny. Miałem podobny problem przy isotwin condens. Wymiana wężyka z 1/2 na 3/4 cala rozwiązało problem. Niskie ciśnienie gazu było i zdmuchiwało płomień w palniku. Edytowane 22 Kwietnia 2022 przez Pawelkac84 Cytuj
Krzsztof Opublikowano 20 Listopada 2022 #31 Opublikowano 20 Listopada 2022 Gaz może nie zapalać się łagodnie, a wybuchać podczas uruchamiania z powodu niedostatecznej ilości tlenu w mieszaninie gazu i powietrza spowodowanym bardzo intensywnym wypływem gazu podczas uruchamiania. Również kinetyka strumienia gazu przepływającego pod bardzo dużym ciśnieniem może utrudniać zapłon, a gdy ostatecznie do niego dojdzie, to gazu jest już tak dużo, że następuje wybuch. Również czyściłem elektrody, ale problem powtarzających się wybuchowych zapłonów wyeliminowałem zmniejszając doświadczalnie zaworem dopływ gazu do kotła. Pozdrawiam Krzysztof Cytuj
Animus Opublikowano 20 Listopada 2022 #32 Opublikowano 20 Listopada 2022 W dniu 22.04.2022 o 17:52, Pawelkac84 napisał(a): Wymiana wężyka z 1/2 na 3/4 cala rozwiązało problem. Niskie ciśnienie gazu było i zdmuchiwało płomień w palniku. Jak zwiększasz średnicę to ciśnienie spada. 1 Cytuj
sambor Opublikowano 20 Listopada 2022 #33 Opublikowano 20 Listopada 2022 28 minut temu, Animus napisał(a): Jak zwiększasz średnicę to ciśnienie spada. Chyba odwrotnie, spadają opory przepływu, więc ciśnienie i ilość gazu dopływającego gazu na wylocie palnika rośnie. 1 Cytuj
szakallo Opublikowano 21 Listopada 2022 #34 Opublikowano 21 Listopada 2022 Ach te paradoksy https://pl.wikipedia.org/wiki/Paradoks_hydrodynamiczny 1 Cytuj
Animus Opublikowano 21 Listopada 2022 #35 Opublikowano 21 Listopada 2022 (edytowane) Przeczytać jeszcze raz co napisałem. W rurce z gazem 1/2" ma mniejsze ciśnienie niż w wężyku 3/4". Edytowane 21 Listopada 2022 przez Animus Cytuj
PioBin Opublikowano 21 Listopada 2022 #36 Opublikowano 21 Listopada 2022 (edytowane) 12 minut temu, Animus napisał(a): Przeczytać jeszcze raz co napisałem. 16 godzin temu, Animus napisał(a): Jak zwiększasz średnicę to ciśnienie spada Edytowane 21 Listopada 2022 przez PioBin Cytuj
Animus Opublikowano 21 Listopada 2022 #37 Opublikowano 21 Listopada 2022 Ja się odniosłem do niego. A co on napisał ? Cytat Niskie ciśnienie gazu było. Cytuj
PPodolak Opublikowano 4 Stycznia 2023 #38 Opublikowano 4 Stycznia 2023 Dzień dobry, czy udało się rozwiązać problem wybuchowego odpalania ? Mam ten sam problem dłuższy czas, większość części już chyba w piecu wymieniona i problem pozostaje. Wszelkie naprawy pomagają na ok 1.5tygodnia i problem powraca. Dziękuje za odpowiedź. Cytuj
iwanhusarz Opublikowano 17 Lutego 2023 #39 Opublikowano 17 Lutego 2023 W dniu 30.11.2021 o 20:39, Alex2006 napisał(a): Witam. Czy udało się rozwiązać problem wybuchów? U mnie podobna sytuacja. Co jakiś czas walnie mocno po odkręceniu ciepłej wody. Witam, odsunięcie przewodu zapłony od mi miedziane rurki pomogło w 100%. Przyczepiłem przewód trykotką do plastikowej rurki po lewej stronie. Czyszczenie elektrody u mnie było zbędne bo 1 roczny piec mam, chociaż to zrobiłem wcześniej. Dziękuję za pomoc forumowiczom Witam, odsunięcie przewodu zapłony od mi miedziane rurki pomogło w 100%. Przyczepiłem przewód trykotką do plastikowej rurki po lewej stronie. Czyszczenie elektrody u mnie było zbędne bo 1 roczny piec mam, chociaż to zrobiłem wcześniej. Dziękuję za pomoc forumowiczom Cytuj
Loczeek Opublikowano 19 Listopada 2023 #40 Opublikowano 19 Listopada 2023 (edytowane) W dniu 17.02.2023 o 16:09, iwanhusarz napisał(a): Witam, odsunięcie przewodu zapłony od mi miedziane rurki pomogło w 100%. Przyczepiłem przewód trykotką do plastikowej rurki po lewej stronie. Czyszczenie elektrody u mnie było zbędne bo 1 roczny piec mam, chociaż to zrobiłem wcześniej. Dziękuję za pomoc forumowiczom Witam, odsunięcie przewodu zapłony od mi miedziane rurki pomogło w 100%. Przyczepiłem przewód trykotką do plastikowej rurki po lewej stronie. Czyszczenie elektrody u mnie było zbędne bo 1 roczny piec mam, chociaż to zrobiłem wcześniej. Dziękuję za pomoc forumowiczom Witam można prosić o zdjęcie mam ten sam problem z góry dziękuję Edytowane 20 Listopada 2023 przez Ryszard Proszę nie cytować ostatniego postu Cytuj
Jasar Opublikowano 2 Lutego 2025 #41 Opublikowano 2 Lutego 2025 Czy ktoś rozwiązał ten problem. Wiem że jest to efekt zbyt niskiej zawartości tlenu w doprowadzonym do pieca powietrzu. Zawartość tlenu spada do 17% , były robione pomiary. Gdy podczas "wybuchów " otworzy się rewizję w kominie i piec dodatkowo zasysa powietrze z pomieszczenia to wszystko wraca do normy. Ale co robić? Przewód kominowy murowany , ma srednicę 15 cm , rura spalinowa to 8 cm , długość komina to 11 m . W tej przykrywce komina na górze wyciołem większe szczeliny by piec zasysał więcej powietrza , poprawa jest ale niestety zdarza się , przy intesywnym grzaniu że wybucha. Strach zostawić piec jak nikogo nie ma w domu. Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.