Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeróbki pieców miałowych na podajnikowe


8010

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć @Ranid piec przerabiałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2019 o 08:26, Ranid napisał:

Nie przerabiałem,zostawiłem go na czarną godzinę , kupiłem od sąsiada Defro 15KW [5 lat] na ekogroszek.To wszystko co na zdięciu kosztowało 4 tyś,montaż mój.Używany był tylko do CO bo miał pompę ciepła.

20190918_194418.jpg

Prośba do moderatora żeby skasował te 3 zdiecia moje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam Was Panowie.

Mam do Was takie pytanie czy często czyscicie palnik od dołu z popiołu? Bo mi ostatnio zaczęło się źle palić i nie wiedziałem od czego, dostałem dobrą radę żebym przetkal otwory nadmuchowe zrobiłem to paliło się super przez jakieś 6 dni i później to samo mały ogień temp. podajnika podskoczyła z 23°c do 40°c czy u was też się tak szybko otwory zatykają i tak często czyscicie. Dodam że pale groszkiem a nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was Panowie.

Mam do Was takie pytanie czy często czyscicie palnik od dołu z popiołu? Bo mi ostatnio zaczęło się źle palić i nie wiedziałem od czego, dostałem dobrą radę żebym przetkal otwory nadmuchowe zrobiłem to paliło się super przez jakieś 6 dni i później to samo mały ogień temp. podajnika podskoczyła z 23°c do 40°c czy u was też się tak szybko otwory zatykają i tak często czyscicie. Dodam że pale groszkiem a nie miałem.

1581798677220.jpg

1581622226817.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy filmik jest z przeczyszczonym palnikiem a drugi z przytkanym na drugim od razu widać ile jest więcej złoża na rynnie i wtedy odrazy wzrasta temp. podajnika. Czy może mam jakieś złe ustawienia na sterowniku? Sterownik skzp2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak paliłem miałem to czyściłam w połowie i na końcu sezonu. Na groszku od początku sezonu jeszcze nie czyściłem.

Czyściłem tylko wyczystkę. Nigdy nie przetykałem otworów. 

Mam identyczny piec też u rodziców i czyszczę u nich tak jak u siebie.

Dużo zależy od opału ale co kilka dni to dużo za szybko. Sprawdź czy nie ucieka powietrze wyczystką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2019 o 19:25, szelest napisał:

Nie wiem czy opłaca się przerabiać 10 letni kocioł lada chwila może dokonać żywota.

To pryszcz jest, takie przeróbki są tej chwili nielegalne!

Dopóki nie zepsujesz kotła, nic w nim nie przerobisz, kocioł możesz eksploatować, aż padnie.

Jak grzebiesz to już tylko na złom i palisz w kotle nielegalnym.

Liczy się data zakupu kotła, data jego modernizacji, przerobienia.

Nawet używki nie możesz już odkupić od kogoś i używać poniżej  5 klasy, tylko trzeba oddać na złom, nie wolno odsprzedawać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2019 o 08:26, Ranid napisał:

 kupiłem od sąsiada Defro 15KW [5 lat] na ekogroszek.To wszystko co na zdięciu kosztowało 4 tyś,montaż mój.Używany był tylko do CO bo miał pompę ciepła.

 

Jak kupiłeś od sąsiada  po dacie   11.03.2019 roku  ten kociołek (11 marca zaczął obowiązywać absolutny zakaz handlu kotłami, które nie spełniają norm emisyjnych), to forsa poszła błoto, chyba że ma on  5 klasę.

Ma? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Animus napisał:

 

Jeszcze powiedz że zakablujesz....

Owszem jest zakaz produkcji pozaklasowych pieców ale kup 5 klasę z marketu to zobaczysz że dobra przeróbka jest wydajniejsza u bezdymna. 

Zresztą jeżeli nie odpowiada Tobie temat przeróbek kotłów, to dlaczegi jesteś na tym temacie forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że podajnik mam 4 lata i wyczystki jeszcze nie czyściłem!!! W jakim celu się ją czyści? I jak ją czyscicie? Żeby wyczyścić zasobnik musi być pusty mam rozumieć? A tam nie ma żadnej uszczelki co piszecie żeby zasylikonowac? Dziękuję z góry za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie kombinujemy z zasobnikiem. Albo wciśnij pauza albi wygaś. Zakeży id Ciebie. Następnie odkręć 2 motylki od dołu wynny. Wysyp wszystko, przykręć i z głowy. Jak uszkodzusz uszczelkę to włoż starą chyba że wcześniej kupisz nową. Ja zrobiłem z koca gaśniczego :) 

Wyczystkę czyścimy z tegi ci wpada przez dziurki podajnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Animus napisał:

Mam to w tyle, za to większość czytających nie  ma świadomość do czego powadzi dłubanie w kotle.

Nie koniecznie nie mają świadomiści. W większości są to osoby bardzi dobrze znające temat. 

A dkaczegi przerabiałeś palenisko szamotem? Przecież to też ingerencja w fabrykę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8010

a jak często czyscisz tą wyczystke? Ile razy na sezon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej przy groszku po zakończeniu sezonu. Częściej nie musiałem. Odkręc dwa motylki z dołu i praktycznie wszystko się wysypie. Możesz ściągnąć to co zostało odkurzaczem. Przedniej wyczystki nie ruszaj.

To raptem 5 minut roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2020 o 17:21, 8010 napisał:

 

No a ja myślałem że ci chodzi o wyczystke pod zasobnikiem!!! No ja właśnie o tym mówię że ta wyczystke pod rynna wyczyszcze minie około 5 dni i znowu mi się zaczyna źle palić i rośnie temp.podajnika. i zastanawiam się czemu ta wyczystka pod rynna  mi tak szybko sie zapycha. W sobotę wyczyściłem wszystko paliło się super do wtorku a później znowu mały ogień rynna pełna złoża i malutki ogień. Jaka może być przyczyna? Sprawdzałem teraz otwory w rynnie to byly drożne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedzieć. Jak paliłem kiedyś miałem i trocinami to czyściłem dwa razy w sezonie sle też nie była pełna. Może wina opału? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2020 o 04:16, Wisiek85 napisał:

około 5 dni i znowu mi się zaczyna źle palić

Może takie anomalia powodować spiętrzanie się popiołu ,można spróbować jak dojdzie do pogorszenia spalania włączyć dmuchawę na max obroty i z palnika wygarnąć popiół to pomoże na parę dni dobrego spalania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2020 o 04:16, Wisiek85 napisał:

No a ja myślałem że ci chodzi o wyczystke pod zasobnikiem!!! No ja właśnie o tym mówię że ta wyczystke pod rynna wyczyszcze minie około 5 dni i znowu mi się zaczyna źle palić i rośnie temp.podajnika. i zastanawiam się czemu ta wyczystka pod rynna  mi tak szybko sie zapycha. W sobotę wyczyściłem wszystko paliło się super do wtorku a później znowu mały ogień rynna pełna złoża i malutki ogień. Jaka może być przyczyna? Sprawdzałem teraz otwory w rynnie to byly drożne.

Masz ustawione czyszczenie palnika i dodmuch podczas podawania w sterowniku? Ja mam czyszczenie co 120 minut 20sek. Dodmuch przy podawaniu +5

Oprócz mnie taki zestaw mają jeszcze dwie osoby którym montowałem i nie mają problemów z zapchanym palnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2020 o 18:50, 8010 napisał:

Masz ustawione czyszczenie palnika i dodmuch podczas podawania w sterowniku? Ja mam czyszczenie co 120 minut 20sek. Dodmuch przy podawaniu +5

Oprócz mnie taki zestaw mają jeszcze dwie osoby którym montowałem i nie mają problemów z zapchanym palnikiem.

Czyszczenie mam co 5 na 3s. Zobaczymy jeszcze jak zmienię eko co wtedy będzie bo możliwe że mam zły groszek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2020 o 17:23, 8010 napisał:

A dkaczegi przerabiałeś palenisko szamotem? Przecież to też ingerencja w fabrykę...

Robiłem to przed zakazami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne czy przed czy po zakazie. Zmiana to zmiana :)

Pytanie kto wyda tyle jast na piec 5 klasy jeżeli ma swój sprawny i w miarę młody? Jeżeli mój zestaw niw wydaje żadnego dymu to po vo wymiana? Pomijając fakt że certyfikat jest wydawany przy odpowiednim paliwie. 

To co wychodzi przez komin to nie tylko piec ale przede wszystkim opał. 

Najlepsze że przepisy działają dla kotłowni do 1mw. A to co dzieje się w zakładach to masakra ale tam nikt tegi nie widzi. Tylko zwykły Kowalski ma za wszystko bulić. Moja mama ma 1400zł emerytury. Pytanie kto ją zmusi do wymiany kotła jak nawet na raty gi nie jest w stanie kupić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmuszać nie będą, choć  robi się coraz bardziej państwo policyjne.

Dadzą mandaty/ zaplombują kotłownię/ potem komornik zlicytuje co zostanie.      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.