Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec wybucha przy starcie


Agadaga

Rekomendowane odpowiedzi

Na obudowie od góry jest nazwa Rolux 4G https://www.bu-shop.be/a-54391357/dakdoorvoeren/ubbink-rolux-4g-hr-dakdoorvoer-60-100/ i faktycznie chyba już nie do dostania.

dzieki za podpowiedz z obudowa. Sprawdze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy rurą spalinową 60 a powietrzną 100 nie powinno być żadnych kołnierzyków itp. Osobiście zdemontowałbym tą nasadę zamontował inną i podwyższyłbym o ok 50cm w górę. W poście #22 podałeś wysokość od dachu do góry nasady to 50cm. Do czerpni powietrza patrząc na zdjęcia będzie ok 30cm a to jest nisko. Co będzie jak napada dużo śniegu ?

Tak wygląda oryginalne pionowe wyprowadzenie Saaunier Duval 60/100

image.png.927e09dc15c62fceaa593b1e82def986.png

Wygląda podobnie. Na Twoim zdjęciu widzę, że rura jest czymś owinięta może za bardzo i ogranicza zasysanie powietrza

image.thumb.png.e514fcbc2a43e0b477a9b4cef1b99038.png

Edytowane przez vps1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisantów do kotła przyjeżdżało 3 różnych + monterzy. Wszyscy autoryzowani przez SD/V. Monterzy nawet rozbierali ten przewód kominowy, bo nie mogli spasować, wyszliśmy na dach itd. 
 

Wszyscy dość stanowczo odrzucali winę komina. A widziało go w sumie z 6 osób. 
 

Obudowę zdejmowali wszyscy, którzy u mnie byli, ale nie było jasne skąd wybuchy, więc szły do wymiany poszczególne elementy na zasadzie „jeszcze to może wpływać, więc damy nowe”.  Sam podsuwałem im komin, ale nikt się specjalnie tym nie przejął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawdź średnicę rur doprowadzających gaz do pieca. Musi być minimum 3/4 jeżeli to kocioł dwufunkcyjny. Miałem podobny problem przy isotwin condens. Wymiana wężyka z 1/2 na 3/4 cala rozwiązało problem. Niskie ciśnienie gazu było i zdmuchiwało płomień w palniku.

Edytowane przez Pawelkac84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Gaz może nie zapalać się łagodnie, a wybuchać podczas uruchamiania z powodu niedostatecznej ilości tlenu w mieszaninie gazu i powietrza spowodowanym bardzo intensywnym wypływem gazu podczas uruchamiania. Również kinetyka strumienia gazu przepływającego pod bardzo dużym ciśnieniem może utrudniać zapłon, a gdy ostatecznie do niego dojdzie, to gazu jest już tak dużo, że następuje wybuch.

Również czyściłem elektrody, ale  problem powtarzających się wybuchowych zapłonów wyeliminowałem zmniejszając doświadczalnie zaworem dopływ gazu do kotła.

Pozdrawiam Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2022 o 17:52, Pawelkac84 napisał(a):

Wymiana wężyka z 1/2 na 3/4 cala rozwiązało problem. Niskie ciśnienie gazu było i zdmuchiwało płomień w palniku.

Jak zwiększasz średnicę to ciśnienie spada.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytać jeszcze raz co napisałem.

W rurce z gazem 1/2" ma mniejsze ciśnienie niż w wężyku 3/4".

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Animus napisał(a):

Przeczytać jeszcze raz co napisałem.

 

16 godzin temu, Animus napisał(a):

Jak zwiększasz średnicę to ciśnienie spada

Edytowane przez PioBin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 30.11.2021 o 20:39, Alex2006 napisał(a):

Witam. Czy udało się rozwiązać problem wybuchów? U mnie podobna sytuacja. Co jakiś czas walnie mocno po odkręceniu ciepłej wody.

Witam, odsunięcie przewodu zapłony od mi miedziane rurki pomogło w 100%. Przyczepiłem przewód trykotką do plastikowej rurki po lewej stronie. Czyszczenie elektrody u mnie było zbędne bo 1 roczny piec mam, chociaż to zrobiłem wcześniej. Dziękuję za pomoc forumowiczom

Witam, odsunięcie przewodu zapłony od mi miedziane rurki pomogło w 100%. Przyczepiłem przewód trykotką do plastikowej rurki po lewej stronie. Czyszczenie elektrody u mnie było zbędne bo 1 roczny piec mam, chociaż to zrobiłem wcześniej. Dziękuję za pomoc forumowiczom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
W dniu 17.02.2023 o 16:09, iwanhusarz napisał(a):

Witam, odsunięcie przewodu zapłony od mi miedziane rurki pomogło w 100%. Przyczepiłem przewód trykotką do plastikowej rurki po lewej stronie. Czyszczenie elektrody u mnie było zbędne bo 1 roczny piec mam, chociaż to zrobiłem wcześniej. Dziękuję za pomoc forumowiczom

Witam, odsunięcie przewodu zapłony od mi miedziane rurki pomogło w 100%. Przyczepiłem przewód trykotką do plastikowej rurki po lewej stronie. Czyszczenie elektrody u mnie było zbędne bo 1 roczny piec mam, chociaż to zrobiłem wcześniej. Dziękuję za pomoc forumowiczom

Witam można prosić o zdjęcie mam ten sam problem z góry dziękuję 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.