Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tematy Związane Z Ochroną Powietrza


Andrzej_M_

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, berthold61 napisał:

Norwegów jest kilka milionów w dodatku mają gazu i ropy po uszy więc porównywanie ich z nami to nie fair 

No, to jak my nie mamy tyle gazu i ropy to usprawiedliwia nas z gorszego recyklingu plastiku ? , co ma piernik do wiatraka ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212
4 godziny temu, form napisał:

W Norwegii powszechnym zjawiskiem jest zwrot plastikowych butelek

Ale nie tylko w Norwegii pisałem już o tym dawno w Holandii płacą 50 centów za butelkę czyli nasze dwa zeta jak wyrzuciłem do kosza butelkę po koli to zaraz się rzucili po nią tutejsi.

U nas jest syf bo tłuste misie (nomenklatura poprzedników) mają ustawę napisaną pod siebie zgodnie z dyrektywą unijną i kradną na legalu.

Przypominam, że śmieci są moją własnością a jak gmina chce je odbierać to musi mi płacić a nie tak jak teraz, że to ja płace i jeszcze muszę segregować, myć niedługo to w zębach będe im zanosił a oni tylko kasę będą trzepać cholerny socjalizm BRAK  wolnego rynku, brak wyboru odbiorcy śmieci = korupcja i syf jak zwykle w centralnym zarządzaniu wszystkim.

Nie wspominam już o tym, że to najbiedniejsi płacą w tym systemie za bogatych bo mają najmniej śmieci a płaca tyle samo co ci co maja najwięcej śmieci.

Ile razy trzeba pisać to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

Dzisiaj cały dzień elektrociepłownia kopci od samego rana widziałem, potem jak byłem w sklepie pod wieczór to samo ehhh a miało byc tak czysto po likwidacji pieców w domach.

e582ab3dca71.jpg

W dniu 8.03.2019 o 10:46, marekbest napisał:

Duże kotły mają opomiarowanie, emisja jest monitorowana bez przerw.

Serio? No to ja mam chyba jakieś niedowidzenie... Ewidentnie wali dym z kanałów spalinowych ja i jeszcze ze dwie wsie bym chyba przez 20 lat tyle nie nakopcił co ta elektrownia w jeden dzień ale oni maja pomiary i wszystko się zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie, dym Ci się nie podoba ? a to mój dym i moje powietrze, a jak chcą mi zabrać to niech zapłacą . A jeśli chodzi o poprzednią nomenklaturę to chyba kierownikiem tej ciepłowni jest ktoś z obecnej nomenklatury?

Edytowane przez drewniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
W dniu 14.03.2019 o 16:15, drewniak napisał:

No, to jak my nie mamy tyle gazu i ropy to usprawiedliwia nas z gorszego recyklingu plastiku ? , co ma piernik do wiatraka ?

 

Ja *** , kasa panie kasa , jak jest kasa to zrobić idzie wszystko a jak siedziałes pod ruskim zacofanym butem to g....no zrobisz , podziwiam fantazję jak to w niespełna 30 lat miałoby sie dac naprawić zaległości dziesięcioleci zapóźnienia i biedy w ciągłym kryzysie ,stany wojenne , embarga , kruciutka pamięć panie .

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212
2 godziny temu, drewniak napisał:

Poważnie, dym Ci się nie podoba ? a to mój dym i moje powietrze, a jak chcą mi zabrać to niech zapłacą . A jeśli chodzi o poprzednią nomenklaturę to chyba kierownikiem tej ciepłowni jest ktoś z obecnej nomenklatury?

Poważnie? Ciepłownie są czyste, wszystkich podłączyć pod rure kopcić dalej i bić kase? To ci się podoba ale mój dym już nie? Cebula pełną gębą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyczne przejmowanie rynku i zysków. Ty nie możesz czegoś sam robić, bo nie spełniasz wymagań ( ekologia, dobrostan, jakość, bezpieczeństwo, itd.). My albo ktoś inny, większy, mądrzejszy, lepiej wyposażony zrobi to lepiej, czyściej i w dodatku taniej. Ty będziesz tylko za to płacił grosze i miał wszystko w nosie. A jak już oddasz wędkę, to podkręcimy ci tak opłaty, że weźmiesz drugi etat, żeby wyrobić. A ekologia i inne pierdoły będą tak jak przedtem. Kto dużemu podskoczy. Jeszcze państwo będzie musiało dołożyć do interesu z podatków, bo to dla dobra ogółu. Miejscowa oczyszczalnia ścieków w dzień oczyszcza a w nocy puszcza do rzeki bez oczyszczania, żeby na prądzie zaoszczędzić. Duży może więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 lat za murzynami !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2019 o 15:49, sambor napisał:

Podobny obraz

Podobny obraz

Podobny obraz

Nic dodać, nic ująć. Właśnie takiego mam sąsiada ..zadymia całe osiedle, a jak zwrócić mu uwagę to wyzywa od "ekooszołomów". Moje śmieci i mój dym to moja sprawa? Czyli wolność Tomku w swoim domku ...i powodzenia na onkologii ..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś się naśmiewał "a kto to węgiel kupuje" i "ja za tonę węgla mam całą gorę sklejek i płyt wiórowych" Pali odpadami meblowymi zmieszanymi z mokrym drzewem z tartaku, z nadmuchem, który potęguje efekt. Robi tak nie z biedy, to mentalność jak w grafice przywołanej przez sambora.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem w straży miejskiej i jeśli oficjalnie to zgłoszę to przeprowadzą kontrolę. Kilkukrotnie zwracałem mu uwagę, że nie wszyscy chcą to wdychać. Nie czuję się w roli pieniacza i donosiciela, ale to kwestia determinacji. Sąsiad kupił ten dom dwa lata temu. Na osiedlu nikt tu na taką skalę dotąd nie kopcił więc pewnie nie jestem jedynym którego to rusza. Pożyjemy zobaczymy.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,.... znowu ja? Tylka ja, i ja. Panowie dlaczego Wy tego nie widzicie? Macie szkoły, macie odwagę cywilną naa..aa.. No dobrze: narzekać . Ale chory system przyjął durne wzorce zachowań a Wy? Tolerancja, tolerancja i miękka kita za to twardy defekator. Straż, policja, sądy elity specjaliści, nikt nie robi tego co powinien. Jeśli nie złożycie pisemnego oświadczenia to żaden urząd a w nim urzędnik co bierze kasę nie zrobi tego co powinien. On przychodzi i zaczyna interwencję, bo jakaś ŚWINIA ( czyli Wy - świnie) kablujecie. On - urzędnik- funkcjonariusz zjawia się na miejscu zdarzenia i choć widzi drakę to zaczyna od : nas powiadomił i tu wezwał do czynności (bo my byśmy w życiu tak obywatela nie nachodzili,... w końcu wolność Tomku w swoim domku....) ta świnia Kowalski spod ósemki, i on skarży się że wy palicie śmieci, bijecie, żonę, konia i nie chodzicie do kościoła. A jak się obywatel czuje? Ma obywatel zawroty głowy, wezwać pogotowie, zamówić na kasę chorych rezonans magnetyczny?....  Obecny ten POwski i PiSowski system dbają o to aby się oprócz obsady koryta nic nie zmieniło.

Mówię i piszę , że należy ustanowić na nowo całe prawo, regulaminy postępowania i zachowania to Wy że jestem arogantem i despotą , że mi się marzy zamordyzm,... Nie ! ,.. tylko normalność mi się marzy.

Tak między nami, ja moim urzędnikom te rzeczy już uświadomiłem, ale żeby mnie nie pokazywali palcem to mówię im to w żartach i tylko raz. Są grzeczniejsi i uważniejsi ale i tak nic nie robią inaczej. Siła systemu,...

Edytowane przez def
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audiko napisał:

Nie czuję się w roli pieniacza i donosiciela

Ach ta polska mentalność. Heloł, okupacje się skończyły, nie wywiozą go za to do Auschwitz ani na Sybir! Poczuj się w roli obrońcy swojego zdrowia i komfortu oddychania powietrzem, które nie wykręca płuc na lewą stronę.

Jeśli gość faktycznie pali odpadami – mandat murowany. O ile znajdziesz w sobie nieco odwagi do bronienia własnego tyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Juzef napisał:

Jeśli gość faktycznie pali odpadami – mandat murowany. O ile znajdziesz w sobie nieco odwagi do bronienia własnego tyłka.

Tak masz rację, ale ja biernie na to nie patrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na różnych portalach internetowych pojawiały się zatrważające informacje, że oto w roku pańskim 2017 z powodu ubóstwa energetycznego w Polsce zmarło ponad 35 tysięcy osób.

Podążyłem tropem tych informacji, by dotrzeć do źródła. Nie było to zadanie zbyt trudne.
Autorem raportu "Ubóstwo energetyczne - śmiertelność i jej koszt" jest pan dr Grzegorza Libora.


Nim podam źródło tego dokumentu, wzmianka o autorze.
Pan dr Grzegorz Libor jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Instytutu Socjologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Młoda osoba, praktycznie bez dorobku naukowego.
źródło:
 http://www.wns.us.edu.pl/pl/bank-ekspertow/311-dr-grzegorz-libor


Ten raport nie jest wynikiem jakiś badań naukowych, są to tylko szacunki obliczeniowe na podstawie ogólnodostępnych danych.
Nie jest to jakiś obszerny materiał. Określiłbym to na mizerie młodego pracownika naukowego. 
Owoc jego szacunków  pochwyciły, jak zawsze w ustalonym czasie  dyspozycyjne medialne sępy.
źródło:
https://www.cire.pl/pokaz-pdf-%2Fpliki%2F1%2F2019%2Fubostwo_energetyczne_koszty.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że kolejność mogła być odwrotna. Najpierw było polityczne zlecenie a potem znalazł się lub został znaleziony " naukowiec", który to potwierdził... Pełno teraz takich " niezależnych" ekspertów i komentatorów, którzy przyklaskują tym co im płacą. Wystarczy, że spojrzę na taką gębę w tv. i wiem jaki będzie przekaz zanim jeszcze gość otworzy usta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy nasi celebryci pójda do sądu żeby oskubać niemieckiego potentata chemicznego ? Tylko smog, smog i smog !!! A tutaj proszę. Ale pewnie jeszcze uda się ukręcić łeb sprawie... U nas nie hameryka...

https://www.money.pl/gospodarka/roundup-wywolal-raka-bayer-straci-grube-miliardy-dolarow-6361372763998337a.html  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ulubiony wirtualny-wykładowca pan prof. dr hab. inż. Konrad Świrski.
Pan Konrad Świrski jest profesorem nadzwyczajnym  w Instytucie Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej a także i kierownikiem Zakładu Maszyn i Urządzeń Energetycznych tejże politechnice.

Na jego blogu dnia 2019.03.18 ukazał się artykuł o złowieszczym tytule "Wielka Wojna Gazowa 2020?".
Pozwolę sobie zacytować fragment z tegoż artykułu.
 
Wojny zawsze toczono o zasoby – w starożytności były to żyzne pola i zastępy niewolników, potem kopalnie i porty, które kontrolowały handlowe szklaki dla transportu cennych towarów.
Potem znowu linie kolejowe, który intensyfikowały handel i pustynne obszary, pod którymi znajdowały się bogactwa ropy i gazu. XXI wiek zmienił niewiele i pomimo tak wielkiej wagi nowych cybernetycznych i internetowych zagrożeń, wciąż kluczowe dla konfliktów jest panowanie nad zasobami, a patrząc dokładniej nad gazowymi rurociągami lub wielkimi portami LNG.
Na naszych oczach i z naszym udziałem stajemy w obliczu jednego z większych geopolitycznych zagrożeń gazowych, w którym sprzeczne interesy wielu krajów powodują możliwość potencjalnej … wielkiej wojny gazowej.
 ,,,,

źródło:
http://konradswirski.blog.tt.com.pl/wielka-wojna-gazowa-2020/


ps.
Kolega @SONY23 zapewne będzie usatysfakcjonowany treścią tego artykułu, ponieważ często w swoich wypowiedziach podkreśla słowo "uzależnienie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212
2 godziny temu, Andrzej_M_ napisał:

Wojny zawsze toczono o zasoby

Wojny zawsze toczono o kasę i władzę a przyczyną są kobiety bo ten kto ma władzę i kasę ten ma kobiety i największą możliwość przekazywania swoich genów - czysta biologia, z pewnością doktor Freud zgodził by się z tym twierdzeniem, Darwin pewnie też.

A generalnie możemy wyróżnić 2 główne przyczyny wojen z których wynika cała reszta - kobiety i religia. Przy czym religia jako idea. Tych przyczyn nie da się usunąć więc wojny będą zawsze w różnych formach.

Jak widać jesteśmy ofiarami rewolucji a smog to tylko jeden z frontów tej wojny (ideologicznej bo chodzi o incepcję obcej nam idei w celu czerpania korzyści gospodarczych)  co staram się przekazać chyba od początku.

Chodzi o zmuszenie całego państwa do porzucenia swoich źródeł energii i korzystanie z obcych, cały naród będzie zmuszony płacić podatki obcemu państwu w tym przypadku tym co handlują gazem więc nie potrzeba kosztownej i krwawej wojny bo nikomu się nie opłaca zabijanie niewolników w sile wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.