Skocz do zawartości

Didek

Forumowicz
 • Liczba zawartości

  59
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1 Neutralny

O Didek

 • Tytuł
  Rozkręca się

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Okolice Lublina

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  Pow.180m2
 • Instalacja
  Grawitacyjna i pompowa
 • Kocioł
  węglowy+Gaz

Ostatnie wizyty

217 wyświetleń profilu
 1. Didek

  ocieplenie domu jednorodzinnego

  Według Pana inżyniera pustka powietrzna jest najlepszą izolacją. Gdy nie ma styropianu na zewnątrz, mur zewnętrzny się ogrzewa od promieni słonecznych, co samo w sobie powoduje mniejsze utraty ciepła oraz wysuszanie muru. Podobnie w przypadku ocieplania styropianem fundamentów.
 2. Didek

  ocieplenie domu jednorodzinnego

  Koszt samych materiałów został wyceniony na 29000 zł, koszt robocizny w moich okolicach 60 zł i więcej. Do pozostałych pytań wrócę z odpowiedzią wieczorem.
 3. Didek

  ocieplenie domu jednorodzinnego

  Potrafię liczyć pieniądze, a nie wspierać producentów styropianu. Branża ociepleniowa deklaruje – ocieplenie musi wystarczyć na ok. 25-30 lat !!! Koszty poniesione na ocieplenie zbilansują się właśnie dopiero ww. okresie. Zysk po ociepleniu mojego domu wynosi 1700 zł. - na podstawie programu Ciepło właściwe.pl. Koszt termomodernizacji mojego budynku ma wynieść 52000 zł. Pomijam późniejsze koszty ww. okresie (25-30) odnowienia elewacji tj. mycie, malowanie. A co później po deklarowanym przez producentów okresie, co zrobić z taką ilością styropianu ?
 4. Didek

  ocieplenie domu jednorodzinnego

  Jestem po rozmowie z inżynierem budownictwa, w jego ocenie mój przypadek (ściana z pustka powietrza) nie ma potrzeby ocieplać. Taki stan wprowadzi więcej szkód niż zysku. Koszt inwestycji nigdy się nie zbilansuje, a mogą wystąpić problemy z wilgocią murów, a co za tym idzie zwiększenie zapotrzebowania na energię. Dodatkowo, wchodzą kwestie zdrowotne - grzyb, pleśń, itd...
 5. Didek

  ocieplenie domu jednorodzinnego

  Czy po ociepleniu pojawiła się wilgoć, czy meble w domu masz ustawione na ścianach zewnętrznych, czy tynk elewacji zielenieje ?
 6. Didek

  ocieplenie domu jednorodzinnego

  Program Ciepłowłaściwe.pl nie bierze pod uwagę pustki powietrznej którą posiadam tj. 5 cm. Rzeczywiście jest to przestarzały system budowania domów, ale duża część domów w Polsce tak została wybudowana.
 7. Didek

  ocieplenie domu jednorodzinnego

  Posiadamy kocioł o mocy 20kW dolnego spalania, palimy węglem rosyjskim całodobowo,
 8. Dzień dobry Jestem właścicielką domu kostki wybudowanego w 1988r. Ściany mają wysokość ok. 9,10 m a szerokość 11 x11 m. Dom wybudowany jest z cegły ceramicznej 2 x typu "Max" plus szczelina tj. od zewnątrz 12 cm cegły+szczelina 5 cm+24 cm cegły . Dom jest otynkowany (tynk cementowo-wapienny), bez ocieplenia, gdyż ok. 20 lat temu fachowcy odradzali ocieplanie styropianem domu z Maxa z pustką powietrzną. W mojej ocenie dom jest bardzo energochłonny, na tę chwilę ogrzewany węglem (temperatura w domu 23 stopnie) i spalam ok. 5,5 ton węgla z CWU. Poza sezonem grzewczym woda grzana jest gazem. Ogrzewam dwie kondygnacje- łącznie 200 metrów powierzchni mieszkalnej (tj. 575 m3) Chciałabym podjąć kroki ku termomodernizacji aby przejść na gaz. Dlatego zastanawiam się na ociepleniu styropianem 15 cm. Ale ciągle z tyłu głowy mam myśl czy nie spowoduje to, że nie będzie odpowiednio odprowadzana wilgoć ze szczeliny powietrznej, czy na pewno ta inwestycja przyniesie mi jakiekolwiek oszczędności. Strych mam ocieplony 30 cm wełna mineralna, zaś najniższy strop piwnice- parter ocieplony styropianem 10 cm.
 9. Thermagen to jest klon kotła ACV
 10. Głowica dedykowana, na lato odkręcony był na maxa. Żonka wietrzyła pokój i zakręciła zawór i tak już pozostał :( Od góry jest nakrętka, czy mogę ja odkręcić ?
 11. Witam, posiadam zawory termostatyczne firmy Herz, w jednym zaworze po maksymalnym zakręceniu, trzpień zaworu zablokował się na równo z nakrętką. Mam do Was pytanie, czy muszę spuszczać wodę z układu żeby go wyciągnąć.
 12. Didek

  Kocioł ACV

  Witam, chciałbym się Was zapytać, czemu na tym forum brak jest informacji na temat kotłów firmy ACV, czy te kotły są tak kiepskie ? Czytam dokumentację tego kotła, producent zaleca ich montaż również w instalacjach otwartych, więc w wielu przypadkach sprawdziłyby się w starych instalacjach bez dodatkowych kosztów w wymienniki, itd.. W mojej ocenie jego konstrukcja jest prymitywna i nie ma w tych kotłach wielu elementów, które ulegają awariom. Takich jak zawory przełączające i wymienniki płytowe. Czytając opis tego kotła, to jego konstrukcja jest tak przemyślana, że bardzo łatwo jest się dostać do wnętrza komory spalania i wymiennika kondensującego. Większość producentów montuje wymienniki, do których jest problem z dostępem trzeba czyścić je specjalnymi szczotkami. W tym kotle odkręca się całą płytę, która zakrywa komorę spalania oraz wymiennik ciepła, które można idealnie wyczyścić śrubokrętem, skrobakiem czy nawet nożem - stwierdzam to na podstawie obejrzanych filmików na Youtube.
 13. @Sambor, krótkie pytanie jakie ciśnienie (powietrza) powinno być w naczyniu przeponowym ??
 14. @sambor czyli mam podpiąć tak jak na schemacie który umieściłeś, wtedy będzie poprawnie ?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.