Skocz do zawartości
IGNOROWANY

"Świeża podłogówka" częsty problem z zapowietrzaniem się . Zdjęcie instalacji do wglądu .


Gonzus1989

Rekomendowane odpowiedzi

Filtr wydaje się brudny , zawór wymontowany - prowiziorka będzie jutro poprawiona.

IMG_20200126_134531.jpg

IMG_20200126_134626.jpg

IMG_20200126_140000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic nie da przelewanie.

Ten sam skutek jak pedzisz na jednym obwodzie pompą.

Jaka pompa i jakiej srednicy rury do rozdzielacza ?

Filtr ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyżej w poście podałem parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyzej w poscie to podajesz wilo grundfos i tyle po za tym to taki atm na 15 sekcji to jakas pomylka jeszcze na 20stkach .... ale to tez podajesz w poscie wyzej .

Pozdrawiam przeokropnie i zycze sukcesów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd taka ironia ? " przeokropnie" ? - człowieku dystansu trochę . Jak widzę sam nie jesteś alfą i omegą a sadzisz mi tu sarkazmem

 

14 godzin 

Mogę ,ale mnie nie ma na budowie. 28 to są.  Pompy wilo 2,5  25/1-4 2szt oraz na CO 2,0 25/1-6 nie są za słabe ? 

Atm już nie ma również w poście wyżej jest napisane. 

Dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - odnośnik miałbyć do innego użytkownika. 

Dzięki

Btw wrócmy do tematu. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tematu 

Jezeli masz wilo 1-4 i nie masz nigdzie podrodze przewezen to powinna obrócic te 15 sekcji ... pod warunkiem ze jestes pewny ze sa takich dlugosci jak podajesz. 

 

Mozesz jeszcze puscic po 3 petle na raz i zobaczyc czy przeplyw jest w okolicach 3l. 

Odemnie ..cos kryzuje przeplyw do rozdzielacza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na CO jest mocniejsza 1-6 wilo . 

Dzięki za rady . Jutro wezmę każdą pętle przewale ,przepcham wtedy zobaczymy co dalej.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie uzyskam tego co ma być to będzie trzeba to robić lub coś innego.

Instalacja swoje ma spełnić

Ja jako inwestor nie będę zasilał 15kw potwora przez to tylko że mam słaby przepływ na pętlach  i niedogrzane pokoje . Dogrzać i bym pewnie dogrzał ,ale dlaczego mam dawać na mieszalniku dużo temp tylko dlatego że instalacja nie działa prawidłowo  , kiedy to mogę na niższej mocy osiągnąć to samo .

 

Zasilić z dwóch stron tzn ? w skrócie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn zasilanie równolegle podłączyć do drugiego końca belki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gonzus1989 napisał:

kiedy to mogę na niższej mocy osiągnąć to samo

Każdy budynek potrzebuje jakąś ilość ciepła i to nie ważne czy będzie to zasilanie niskotemperaturowe czy wysokotemperaturowe.

Twój budynek po docelowym ociepleniu będzie potrzebował około 4-6kW ciepła , więc na jaki rympał kupiłeś takiego jak sam piszesz "potwora"?

Wracając do tej instalacji - sprawdź ile można podłączyć pętli aby osiągnąć np 2l/min 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz będąc na etapie budowy w jakimś stopniu trzeba bazować albo na kierownikach albo na projekcie. W projekcie mam 12 kw więc 3 kw miało być " modulowane lub ewentualnie w razie "w" " . Tak czy tak to akurat najmniejszy problem.  Gdyby człowiek miał czas poświęcił więcej czasu to i pewnie każdy etap budowy by zaprojektował samodzielnie aczkolwiek czas to pieniądz i niestety jest go mało więc komuś zaufać trzeba ,akurat piec mnie nie martwi. 

Zaraz sprawdzę przykręce kilka i zobacze przy ilu pętlach mam 2l/min 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 15 pętli w tej chwili mam przepływ 0,7l ( wszystkie rotamery na maxa otwarte ) - pompka na 3 bieg

Po zakręceniu 7 obiegów na biegu trzecim (pompka) uzyskałem 2l/min  

Po zakręceniu 9 obiegów na biegu drugim ( pomkpa) uzyskałem 2l/min 

Sporo pęcherzyków w Rotamerach i wciąż " bulgocząca woda " w instalacji . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To daj po jednej petli na kilka minut i po sprawie, masz zawor dopuszczajacy jeśli nie to kontrolola cisnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie na tą chwilę ; jutro biorę się za kompleksowy przelew każdej z pętli . Pytanie tylko z grubsza jak to zrobić żeby to miało ręce i nogi .

Wpiąć przewód zasilania z kranu w którym mamy ciśnienie  ( zaznaczone miejsce na zdjęciu  ?  ) 

drugim przewód przelewowy zdjęcie następne wpiąć w który odpowietrznik , dolny ,górny ? czy w inne miejsce ? - przewód do spływu w kotłowni wrzucić ? 

Ewentualnie może jakiś sensowniejszy sposób ? 

IMG_20200126_140500.jpg

IMG_20200126_140455.jpg

IMG_20200126_140000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego dolnego kranika wpinasz węża do kanalizacji, przecież to powrót i inaczej nie pójdzie woda, zasilanie podajesz do takiego samego na górnej belce, odcinasz rozdzielacz od instalacji , zamykasz wszystkie pętle i tylko 1 przelewasz wodą z kranu - wolno aby nie powstawały bąbelki, jak już na pewno nie lecą bęble z wodą to odcinasz pętlę , najlepiej z obu stron i następną lejesz itd...

Te zaworki po prawej stronie belki to mają zostać - to ręczne odpowietrzniki i nimi docelowo będziesz odpowietrzał, prawe strony belki mają być ciut wyżej aby się tam powietrze zbierało 

natomiast wywal odpowietrzniki automatyczne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok - Dzięki . Zakręce automatyczne. Dzięki wielki. 

Ps. Pompki jakieś włączać na trybie ręcznym ( kocioł wyłaczony ) ? czy nic nie włączać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast do kanalizacji to wyprowadz na zewnatrz do wiadra i niech sie przelewa. W wiadrze widac czy juz czysta woda leci czy bable z powietrzem. Wody nie żałuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok - tak zrobię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, sambor napisał:

najlepiej z obu stron

 

Jedna to przy Rotemerze zakręcam a druga strona  ? :)  masz na myśli ze zamykam jedną i otwieram drugą w tym samym czasie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.