Skocz do zawartości
IGNOROWANY

"Świeża podłogówka" częsty problem z zapowietrzaniem się . Zdjęcie instalacji do wglądu .


Gonzus1989

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma potrzeby żeby była na wyzszym biegu - sprawdź na pewno na I biegu powrót wężownicy jest gorący

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a czy w każdej instalacji co przy biegu II bulgotanie występuje ? .

Wysłane z mojego Pixel 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Może być zapowietrzona wężownica - w zasobniku stojącym nie tak łatwo się odpowietrza zwłaszcza gdy instalacja była napełniana zbyt szybko.

Druga sprawa to wspominany już wcześniej problem wysokości naczynia. I nie liczy się wysokość względem podłoża tylko względem najwyższego punktu instalacji -nie tylko w kotłowni ale i w pozostałej części(grzejnik, grzejnik drabinka). Druga sprawa to samo naczynie - na zdjęciu nie widać żeby było ono napowietrzone(otwarte). Jest możliwość że w momencie przelewania zasysa wodę z instalacji na zasadzie lewara. Na przelewie też nie powinno być żadnych zaworów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczynie jest na wysokości 1,1m od najwyższego elementy instalacji. Naczynie wzbiorcze posiada w sobie zawór zwrotny,który otwiera się tylko wtedy kiedy trzeba dobić wodę. 1,1m za nisko ?

Wysłane z mojego Pixel 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta instalacja to  jakies harakiri. ztego co widze z postu 177 rysunek pompa 1 [kotla] i pompa 2 [powrotu ]moim zdaniem  zaklucaja sie i na dodatek wszystko pchaja przez zawor4 drozny pompa 2 zbedna , a powinna ciagnac jedna pompa na zasilanie podlogowki,naczynie odpowietrzajace za nisko  niema cisnienia hydrostatycznego dodtatecznego , automaty do wywalenia,mozna zalozyc reczne przy dobrze zrobionej inst. wystarczy odpowietrzenie z  naczynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2020 o 11:37, Gonzus1989 napisał:

Naczynie wzbiorcze posiada w sobie zawór zwrotny

Na pewno zawór zwrotny?? !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jurek74 napisał:

Ta instalacja to  jakies harakiri. ztego co widze z postu 177 rysunek pompa 1 [kotla] i pompa 2 [powrotu ]moim zdaniem  zaklucaja sie i na dodatek wszystko pchaja przez zawor4 drozny pompa 2 zbedna , a powinna ciagnac jedna pompa na zasilanie podlogowki,naczynie odpowietrzajace za nisko  niema cisnienia hydrostatycznego dodtatecznego , automaty do wywalenia,mozna zalozyc reczne przy dobrze zrobionej inst. wystarczy odpowietrzenie z  naczynia.

Nie jestem pewny ,ale bez pompy nr 2 nie uzyskałbym tak dobrego powrotu jaki mam teraz a mam praktycznie różnice 2 stopni .

Naczynie mam 1,1 metra nad ostatnim elementem instalacji ;  wedle wskazań " w instalacjach pompowych z pompami zamontowanymi na powrocie minimalna wysokość to 0,7 wysokości podnoszenia pompy (H>0,7 Hp)."  - czyli powinno być ok .

Automaty wywalone są na ręczne. 

Instalacja funkcjonuje w tym momencie po kilku korektach ( usunięciu zaworów klapkowych itd ) Jedynie co występuje to w momencie przełączenia pompki od CWU na bieg II występują bulgotania ,ale to tylko w momencie gdy załącze ją na II i III z tego co czytałem to raczej się tego w układzie otwartym nie robi i zdarza się że występuje takie coś przy szybszych prędkościach pompki ( pisze tu o CWU ) pozostałe nie ma różnicy czy I czy II czy III . Rotametry mam od 1,5 do 2,5. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Naczynie mam 1,1 metra nad ostatnim elementem instalacji ;  wedle wskazań " w instalacjach pompowych z pompami zamontowanymi na powrocie minimalna wysokość to 0,7 wysokości podnoszenia pompy (H>0,7 Hp)."  - czyli powinno być ok ."

 

Policz sobie ,pompa 60 naczynie 4.2 m , pompa 40 - 2.8 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,ale przy maksymalnej szybkości pomp. Btw musiałbym dziure na wylot w kotłowni i na poddasze  żeby uzyskać 2,8 metra i to pod same kontr-łaty pod kominem :) Cała wysokość mojego domu od ziemi to 7 metrów :) Nie wiem czy to ma tak funkcjonować jak z ociepleniem tego  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.