Skocz do zawartości
IGNOROWANY

"Świeża podłogówka" częsty problem z zapowietrzaniem się . Zdjęcie instalacji do wglądu .


Gonzus1989

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli wydaje mi się że nie mam tej pompy kotłowej. - albo mogę ją nazwać pompą tą po prawej od powrotu ? widoczna na moich zdjęciach . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa między powrotem kotła a zaworem mieszającym np 4-D jest pompą kotłową., ale w twoim przypadku jak masz za nisko naczynie przelewowe a za mocno pompujesz tą pompą to instalacja zapowietrza się przez naczynie przelewowe, czy jest odwrotny efekt od zamierzonego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro ewentualnie dziś naczynie podnosimy wyżej .. Przekaże relacje co i jak.  

Na tą chwilę bardzo Wam dziękuje za pomoc i cierpliwość . Będę pisał na dniach co i jak .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do kol.Sambora jeżeli chodzi o podłączenie zasilania do rozdzielacza z dwóch stron jednocześnie

Czy należy również podłączyć w ten sam sposób belkę powrotną?

Załóżmy że do rozdzielacza idzie rura CU28 czy za zaworem odcinającym,na trójniku przejść na CU 22 czy zachować średnicę 28?

Czy ma znaczenie podejście główną rurą CU 28 z boku do rozdzielacza czy raczej powinna  iść przez środek rozdzielacza aby odcinki rozchodzące się na boki były mniej więcej równe?

Dziękuję

Podłączenie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejścia do rozdzielacza daj rurą Cu28, każde zmniejszenie średnicy będzie tłumić przepływy, które u ciebie bez tego są za małe,

Najlepiej zrobić to symetrycznie aby opory przepływu były jednakowe, ale jak dasz tak jak narysowałeś na rys lewym to też będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się tylko upewnię czyli powrót tak samo?Nie zawracałbym głowy ale w najbliższej przyszłości czeka mnie montaż rozdzielacza czternastoobwodowego.Chyba ciężko będzie się z tym pomieścić w szafce?) zwłaszcza z tym środkowym podejściem Jeszcze raz dziękuje za odpowiedz to było dla mnie bardzo wazne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, @Gonzus1989 pomijając już te błędy ,które koledzy wypunktowali ,to ja uważam że te rotametry, które masz zamontowane na tym rozdzielaczu nie nadają się do tej instalacji..... jak widzę jak producenci rozdzielaczy do belek 1" montują rotametry ze skalą od 0 - 5 l/min to mnie to trochę bawi , po pierwsze taki rotametr bardziej tłumi przepływ wody, a po drugie przy rurze 16 ,czy 17 , gdzie złączki pex mają otwór przepływu fi 8 ,lub fi 9. To przy zwykłej pompie nie ma szans uzyskać 3 litrów/min . Dlatego mam dla Ciebie propozycję jeśli oczywiście chcesz... , wyślij mi na priv adres , ja Ci wyślę ,,gratis" na próbę odpowiedni rotametr w ramach testów tutaj na forum . Podmienisz sobie jeden z twoich i zobaczymy czy jest jakaś różnica. 

Ps . muszę tylko znać grubość belki , aby dobrać odpowiedni .  pozdr. Tomekb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj , dziś wieczorem instalator będzie próbować umieścić dodatkowe naczynie za zaworem 4D tak żeby utworzyć ciśnienie. Dodatkowo podniesiemy odpowietrznik wyżej o jakieś 30 cm . Sprawdzę i zdam relację. Tomekb dzięki za propozycję do jutra Ci dam znać ( wyślę adres na priv i szczegóły ) . Btw co masz na myśli odpowiedni Rotametr ? z mniejszą skalą ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak instalatora . Ja to raczej nie znam się aż tak na hydraulice - jestem w temacie 1 cały miesiąc - jedynie przekazuje inf. ( do tematu ,który poruszyłem na tym forum )  

Możesz uzasadnic?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z prawem Pascala ciśnienie w układzie połączonych naczyń jest na danym poziomie takie same, czyli jak podniesiesz za zaw 4-D to przed 4-D będzie takie same ,

Sensowne jest podniesienie odpowietrznika i ew skorzystanie z propozycji @tomekb, 

To że masz zły rozdzielacz sugerowałem bodaj na pierwszej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie wyżej to naczynie aż pod sam sufit w kotłowni ( to będzie z tego co mi mówił ,próba ) nie będzie to na stałe no chyba że się sprawdzi . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Naczynie to nie bedzie przelewowe z tego co się dowiedziałem . Będzie to przeponowe 18l membrana będzie dociskać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad kotłem jest przelewowe . 

Wysłane z mojego Pixel 2 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może pracować w układzie zamkniętym . 

Rzeźba że naczynie jest tam przelewowe ? 

czy rzeźba że instalator chce sprawdzić czy to problem z ciśnieniem na zasadzie "triala" z naczyniem przeponowym ? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie może to się w to nie pchaj, pisałem wcześniej - podnieś naczynie wzbiorcze o 2m nad najwyższy element pozostałej instalacji - pompę, rurę czy co tam masz.

Na przykładzie twojego wykonawcy widać jak kiepskim jest fachowcem, zmień go

PS

Co ci da że sprawdzi

41 minut temu, Gonzus1989 napisał:

czy to problem z ciśnieniem na zasadzie "triala" z naczyniem przeponowym ?

Przecież w takim układzie docelowo nie będzie kocioł pracował!

 

Jeszcze jedno do naczynia musi z kotła iść rura Cu28 lub stal 1"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok będę na bieżąco informował Was co i jak. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymajmy sie póki nie przyjedzie , opowie co i jak. Być może miał na myśli co innego - Ja przedstawiam co innego.  Dam znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, 

 

Nie mogę ustawić na 1,5l . One są cały czas otwarte na FULL i wskazują do 1l/h maks .80% jest na 0,7 l te które mają krótkie obiegi mają 1l. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.