Skocz do zawartości
IGNOROWANY

"Świeża podłogówka" częsty problem z zapowietrzaniem się . Zdjęcie instalacji do wglądu .


Gonzus1989

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, sambor napisał:

autor chyba ich nie zdejmował podczas dotychczasowych działań

Jestem pewny że ich nie zdjął   , a całość przeczytałem i dalej nie ma na to odpowiedzi . A na pewno tak jak ja to proponuje z zamkniętym zaworem na powrocie z 4d? aby pompa CWU nie pchała w 4D bo ten klapowy to na pewno nie działa , nieprawdaż ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłowniki zdjęte . Siłowniki były założone tylko do sprawdzenia poprawnej synchronizacji.  Z tego co pamiętam wczoraj podczas odpowietrzania instalator zrobił obieg zamknięty z ciśnienia z kranu ( do sprawdzenia )  . Przepływomierze praktycznie do 4 dobiło na kazdym obiegu. Czyli problem jest na górze z ciśnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmienie jutro (wyleciało mi z głowy ) a jakie uzasadnienie ,wymiany ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten który masz jest tylko do montażu w poziomie , głównie dla układów grawitacyjnych, a tam jest pion i na dodatek pompa i zawór będzie zawsze otwarty.

Z resztą co tu uzasadniać - każdy kto się na tym choć trochę zna pisze ci o tym a ty chcesz nadal "uzasadnienia".

To śmieszne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor szanuję Twoją pomoc w udzielaniu informacji . Nie kwestionuje Twojej wiedzy i odbiór mojego pytania z pewnością został odebrany w sposób odwrotny. Pytam .. bo w razie czego chce mieć uzasadnienie i "wytłumaczyć" być może albo nasunąć kierunek instalatorowi. Tak jak pisałem jeszcze trochę czasu mu dam następnie zmienię strategie działania ( nie po to płaciłem za instalację ) żeby ktoś teraz poprawiał. 

Dlatego to że pytam "dlaczego " uzasadnienie" itd itp. Nie jest kontrą / jest po prostu zapytaniem dlaczego tak sądzisz - to wszystko. Moje wykształcenia jest dalekie od takich rzeczy . Przez 1 miesiąc w kwestii sterownika pluma 860 p3c czy jestem do przodu niż nie jeden ,który spędził kilka miesięcy  w kotłowni - chodzi o zaangażowanie ,ale nie jestem w stanie z dnia na dzień opanować konstrukcji ,schematu działań ,fizyki panującej w kotłowniach.  A to że pytania są "durne" bo i takie będą oznaczać mogą że ktoś wcześniej przekazał mi te informację , które są weryfikowane właśnie przez takie forum. 

 

Powiem mu wymień zawór zapyta dlaczego ? powiem że sambor z forum mi powiedział ? Wiesz to może być śmieszne ,ale tak jak pisałem do końca tygodnia postaram się współpracować z instalatorem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Gonzus1989 napisał:

powiem że sambor z forum mi powiedział

Przecież w poprzednim poście ci napisałem co i jak - naucz sie tego na pamięć

18 minut temu, sambor napisał:

Ten który masz jest tylko do montażu w poziomie , głównie dla układów grawitacyjnych, a tam jest pion i na dodatek pompa i zawór będzie zawsze otwarty

przez co nie spełnia swojej funkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz że to boli Instalatorów że się im coś wytyka bazując na " mocy internetu " ? 

Przeczytałem uzasadnienie- Dzięki  .

Spokojnie nie będę się niczego uczył na pamięć .

1 cal-  Jutro zmienimy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Gonzus1989 napisał:

Wiesz że to boli Instalatorów że się im coś wytyka bazując na " mocy internetu " ? 

Z tego co mi wiadomo to kilku instalatorów to forum wykształciło- lepiej, gorzej ale błędów podstawowych już nie popełniają.

Choć nie prowadzi się na forum kursów doskonalenia zawodowego, ale wiedzy trochę jest i to głównie praktycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. 

Jutro napisze Wam co i jak.. Dzieki Panowie za czas- miłej nocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zawór klapkowy od strony CO też zmienić na sprężynowy ? Bo też jest zamontowany na tym samym poziomie ? numer 2 na zdjeciu .

IMG_20200126_134531.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2020 o 19:16, gmaj22 napisał:

image.png.b81b23229e05f6a831c7d241616b89ba.png

1/ czy to jest zasilanie grzejników?

2/Czy to jest zawór zwrotny klapowy?

3/W tym miejscu powinien być zawór zwrotny

4/ Odpowietrznik automatyczny bezpośrednio przed pompą - to może być przyczyna zapowietrzania, jeśli kapturek odkręcony.

5/ jaki kvs tego mieszacza? Dla 15 pętli może być zbyt mały.(DN20?)

Nawiasem mówiąc ten 4D z siłownikiem to zły pomysł. Lepszym rozwiązaniem byłaby pompa kotłowa a zasilanie 3D  z kotła.

 

Zauważ co ci napisał kolega w poście #2 - tam musi być zaw zwrotny sprężynowy, - poz 3 na fot 

 

Ten co oznaczyłeś na swojej fot jako nr 2  to po prostu zdemontuj , jego tam ma nie być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK czyli numer 2 ma go tam nie być .  A numer 1 oznaczony na moim poście ? Bo tam też jest zwrotny . Pozycja 3 nie ma żadnego zaworu klapkowego . Tam nie ma nic . Ja myślalem że cały czas chodzi o numer 2 - zdjecia gmaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TU kolega napisał : 2/ zawór klapowy jest w tym miejscu bezużyteczny, bo non stop otwarty - powinien być sprężynowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Gonzus1989 napisał:

Tak jak pisałem jeszcze trochę czasu mu dam następnie zmienię strategie działania ( nie po to płaciłem za instalację ) żeby ktoś teraz poprawiał. 

Jak słysze co ten koleś planuje to ja bym chyba nie czekał tylko poszukał kogoś innego a jemu wystawił fakturę za przeróbki

 jeszcze jedno tak mi teraz wpadło w oko pompa kotłowa -1 i pompa bojlera -2 są tak samo na zdjęciu a jak są strzałki na nich

poprawiony 3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było by na pewno szybciej , żeby nie moja galeria , to też bym się pogubił , bo najgorzej przerabiać ,poprawiać po kawałkach . Mnie w tej instalacji od początku irytował ten 4D tylko dla podłogi , skoro jest 3D podłogowy , to może go wywalić na allegro i dać 3D z siłownikiem - to był by ful wypas , bo PRZECIEŻ 3D TERMOSTATYCZNY i tak jest zasłaby  oczywiście jeśli sterownik ma mieszacz 3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze byłem przeciwny dwóm zaworom mieszającym  pod rząd, ale niestety tak się czasem robi.

4-D to na ochronę powrotu kotła.

Na razie lecimy bez tego 3-D, więc można tak ustawić 4-D aby było sterowanie na podłogę- czujnik dać na zasilanie instalacji + odpowiednie zmiany w sterowniku,  a powrót zostawić jako wynik - będzie na pewno ponad 55C.

A tak naprawdę to przy siłownikach nie ma potrzeby zaw 3-D z siłownikiem gdyż tu decyduje termostat pokojowy i siłownik na pętli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propo pomp to ta kotłowa jest zle zamontowana ( głowica pompy nie moze byc przekrecona  o 180 st)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.