Skocz do zawartości
IGNOROWANY

"Świeża podłogówka" częsty problem z zapowietrzaniem się . Zdjęcie instalacji do wglądu .


Gonzus1989

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Gonzus1989 napisał:

Temperatury mam 65 stopni kotła / powrót mam cały czas 3 lub 4 stopni niżej czyli 62 ,61 . nigdy nie miałem poniżej 5 stopni .

Ale to są temp na kotle a nie na rozdzielaczu podłogówki , a odpowietrza się po 1 pętli 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak robie . Dzięki. 

Moje pytanie co jak po zakończeniu tego cyklu rotametry będą wskazywać po odkręceniu na maksa 1 lub 1,5 . Tak ma być ? Pytam gdyż skala jest do 5 - Ja będę miał do dyspozycji  tylko od 0 do 1,5 załóżmy czy ok ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor na mieszalniku mam 32 . Rotametry odkręcone na maksa czyli jest tam w tej chwili około 1l/min 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sambor napisał:

A jak temp wraca z podłogi?

Przepływ 2l to max dla PEX16, inaczej będziesz słyszał swoją instalację.

Jakie rury ( średnice) są użyte do połączeń w tej instalacji

Odpowiem Ci na to pytanie jutro ( jakie rury ) . Aczkolwiek na fakturze teraz sprawdzam jakies są oznaczenia - LWxGZ 28 lub srubunki mosiężne 3/4 cal  (musze instalatora zapytać ) Z moich informacji to na powrocie jest dodatkowa pompka ( ta po prawej ) całość to układ otwarty . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sambor napisał:

A sam nie potrafisz średnicy rury po zewnątrz zmierzyć? - pewnie są miedziane ale mogą być Cu22 albo Cu28

Mogę ,ale mnie nie ma na budowie. 28 to są.  Pompy wilo 2,5  25/1-4 2szt oraz na CO 2,0 25/1-6 nie są za słabe ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie cytuj każdego postu , to nie ma sensu.

Co do pomp to masz

na CW - 25/1-4

na powrót na kocioł 25/1-4 

na podłogę 25/1-6

To ok, większych nie potrzeba, dasz mocniejsze instalacja będzie grała, czyli w domu nie wytrzymasz.

Mam nadzieję że dom będzie ocieplony- wtedy ten kocioł będzie 2-3 x za duży.

PS

Jaka jest izolacja na podłodze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to 2x po 5 cm na przekładke .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że tyle pętli czy dlatego że moc kotła 15 kw ? Moc kotła jest na 65%-70% w modulacji ustawiona więc maks to 10-12 kw . 

Dom metraz 115m2 więc jaki ma być powód dużego spalania ? w chwili obecnej przy tej sytuacji kiedy nie mam dogrzanego domu , etap po wygrzewanieu więc juz zjechałem do 30 stopniu na mieszaczu . Spalanie mam od 17 do 22 kg na dobe .

Problem jest ze Rotemetry nie zejdą powyzej 1 l/min a potrzebuje przy kilku pomieszczaniach dobić do 1,5 . Jutro przeleje całą podłogę wężem obstawiam że będzie wtedy można do 2 ustawić . Co ma wpływ na to w chwili obecnej że mam tylko 0,5- 1 l na skali po maksymalnym odkręceniu . Myślę że na 90% zapowietrzenie ? Zbyt długie pętlę ( maksymalna jedna ma 92 / pozostałe 70-80 ) , dużo obiegów ? układ otwarty ,słabe ciśnienie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogromny masz ten kocioł.  Apropo powietrza. Pozamykaj te odpowietrzniki po stronie ssawnwj pomp. Przepedz podloge po jednej petli. Zanontuj separator powietrza przy zasilaniu kotla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Ja po podłogówce grzeję cały parter a jest tego 120m2 do tego czasem dodatkowo 2 kaloryferami na poddaszu ok 60m2 kotłem 10kw i on na samej podłogówce w taką pogodę potrzebuje ok 4kw a po zał poddasza ok 6-6,5kw i spalanie to ok 60kg / 7 dni w taką pogodę a cieplejszą  wydłuża się o dobę , rotametry przez 3 lata miałem otwarte ma max a w ten sezon trochę je wyrównałem ale w spalaniu nic się nie zmieniło , na zasilaniu mam 30 stopni ale grzeję non stop bez regulacji bo to najlepiej i najoszczędniej się spisuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ACE84 napisał:

Jakie masz dawki paliwa do przerw na tych65 70%

Jade na Fuzzy logic sterownik plum 860p3  więc sam sobie pobiera w zależności od mocy . Ale tak jak mówie startuje od 11kw/12 kw potem przy 65 stopniach ( taka mam ustawiona temp) zjezdza do 7-6kw potem tylko podtrzymuje na 4kw . ew nadzór na 2,4kw mam . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berthold masz ogrzany dom ? ile mieszkasz w domu ? ja odpaliłem piec miesiąc temu z tego wygrzewałem do 40 stopniu na mieszaczu przez kilka dni. Pustak 25 cm porotherm do tego elewacji brak ,mury zimne - pierwsze palenie . Temperatury w chwili obecnej przy tym spalaniu mam po 22-23 stopnie w kazdym z pomieszczen . Gdybym zjechał do 20 stopni 18 stopni było by przez pół. Mówimy oczywiście o pellet.  

Jaki tryb używasz ? Przy FL większość byś miał w nadzorze ,albo postoju . 

Wychodzi na to że 8kg na dobę Ci pali. Wiesz nie wnikam jak palisz itd itp. Ale to jest praktycznie zero. Możesz zamieścić screen ze spalania ,tryb pracy , moc pracy z tygodnia ? 

 

Ile masz na rotametrach przy otwartym maks ? 0,5 ? 1? 1,5 ?

 

Btw nie odbiegając od tematu, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Gonzus1989 napisał:

Ile masz na rotametrach przy otwartym maks ? 0,5 ? 1? 1,5 ?

Dziwne pytanie.

Nigdy tego nie sprawdzałem ustawiam wg projektu i dopiero jak jest za niska temp to podnoszę przepływ ale nie więcej niż o 20%.

PS

A jak zdejmiesz siłownik to przepływ wzrasta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy dziwne pytanie ?  odkręcam każdy i wiem ile mi wskazuje przy maksymalnym otwarciu bez żadnej regulacji -  . Tak jak Ja mam w tej chwili wszystkie otwarte i mam na miarce od 0,5 do 1 . Więc stąd moje pytanie ile jest  u Was przy maksymalnym otwarciu .

 

Jak zdejme siłownik to jes ttak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma min max otwarcia ustaw petle na 1-1.5 l/min ta 90 metrowa na 2.5l/min

u mnie powyzej 3l zaczyna byc glosno.

Mam chalupe bez styropianu na porothermie czynnik 32 st na mieszaczu wystarczy zeby bylo ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę powyzej ... nie mogę ustawić więcej jak 1,5l to jest maks i to nie na każdej pętli... Wszystko odkręcone na maksa i przepływy mam jedynie 1,5. 

 

wklej screen z econet z tym o co Cie prosiłem .  Według Ciebie na godzine Ci spala 0,35kg pelletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do regulacji przeplywu musisz zdjac te silowniki i pompe na maxa nastepnie zakrecasz wszystkie obwody reczne i pokolei po jednym puszczasz sprawdzajac jaki w danym momecie ma przeplyw ustawiasz okreslony i zamykasz i tak 15scie razy po ustawieniu wszystkich otwierasz wszystko dostosowujesz pompe  patrzac na najdlyzszy obieg i zakladasz silowniki i jak to mówią czapeczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawór zdjęty jest całkowicie. - dziś rano zdjąłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ACE 84 ja Cie doskonale rozumiem.  Zrozum jedno ; mimo iż zrobie to tak jak Ty piszesz a robiłem kilkanaście razy . Mimo ustawień każdego z osobna ( zakręcając 14 ście.. odkręcając tylko jeden - ok skala spadnie do 3,5 na Rotametrze ,ale po odkręceniu wszystkich 15stu z automatu każdy podchodzi pod 0,5 lub 1 ) Nie mam możliwości skręcenia do 3,5 bo przy maksymalnym rozkręceniu wszystkich 15 stu mam 0,5 do 1l maks.. . TAK jeżeli pojedynczo odkręcam to efekt na skali jest od 0 do 3 ...  

Jutro przelewam każdy obieg wężem na zasilaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.