Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ocena ofert na instalacje FV


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, boru napisał:

tego wynika, że mniej istotne jest czy to bedzie Longi, czy Q.Cells czy JA Solar, natomiast bardzo istotne jest aby ta instalacja była właściwie zaprojektowana.  Niestety ja nie zweryfikuję czy firma X czy Y zaprojektowała to wlasciwie bez konkretnych porad

No widzisz jesteś na dobrej drodze teraz już wiesz, że prosta odpowiedź na twoje pytanie NIE istnieje a obliczeń jest sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Agni napisał:

,,,,  Skoro już powołujesz się na Froniusa to zobacz co dzieje się z wydajnością powyżej 20 procent. ,,,,

No właśnie to wszystko zależy od wysublimowanych detali. 
Jak chociażby od odległości instalacji generatora fotowoltaicznego od równika.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Agni napisał:

Po prostu nie wie do końca czy dobrze pisze jak sam przyznaje szuka info zanim coś napisze a skoro się nie zna na rzeczy to niedopowiada sprawia wrażenie że wie ale nie powie taka dziecinada.

Drogi kolego @Agni zamieścił bym Ci dzisiaj najnowszy numer seryjny falownika Fronius, ale jest aktualnie tak duży popyt na produkty tego producenta, że dzisiejszy wyjazd do Gliwic był bezowocny (pomimo zapewnienia dystrybutora).
W przyszłym tygodniu, jak nie zapomnę to zamieszę dokumentacje.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://fronius.solarconfigurator.de/solar.configurator/Quick

Fronius ma takie narzędzie do projektowania instalacji, nie wiem na ile jest ono przydatne, ale pokazuje jak najlepiej podzielić stringi.

Edytowane przez robert1991
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Andrzej_M_ napisał:

Drogi kolego @Agni zamieścił bym Ci dzisiaj najnowszy numer seryjny falownika Fronius, ale jest aktualnie tak duży popyt na produkty tego producenta, że dzisiejszy wyjazd do Gliwic był bezowocny (pomimo zapewnienia dystrybutora).
W przyszłym tygodniu, jak nie zapomnę to zamieszę dokumentacje.  

Zacytował bym znane przysłowie ale znowu stwierdzisz, że cie obrażam.

Ciesz się, że nie ma Froniusa i zobacz test wydajności na znanym portalu z filmami, niestety film jest po hiszpańsku ale cyfry powinieneś zrozumieć.

Wiesz już jakie to przysłowie :) Widzisz jak szczęście się do ciebie uśmiecha? :)) Te same pieniądze a jaka różnica...

Aha a popyt obecnie jest ogólnie duży na wszystko co związane z PV, lud miast i wsi rzucił się w wir ekologii :) a może raczej to wina rachunków za prąd? Kto to wie? Może wizyta Grety w kopalni tak działa.

Edytowane przez Agni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agni gdyby pisal technicznie to cos by z tego bylo (nie wazne nawet czy dobrze czy zle - czlowiek myslacy cos wylapie), a tak to 3/4 tego co naskrobales nadaje sie do kosza (lacznie z tym moim postem).

Edytowane przez PioBin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem technicznie to mnie zwyzywano a post z wykresem poszedł w kosz no to jak z wami gadać jak na wykresie wydajności niektórzy widzą Francję :) Normalnie komedia. A już podstawa to podać źródło. Wszystko było ważniejsze tylko nie to co reprezentuje wykres. To jak ja mam tutaj pisać jak obliczyć string albo jak skonfigurować falownik do sieci jak sprawa rozbija się o rzeczy nieważne.Poza tym żeby pisać technicznie to odbiorca też musi być techniczny. 

Dzisiaj wgrywałem nowy firmware do falownika, świeży prosto z fabryki chińczyk mi podesłał. Sprawdzałem w edytorze HEX jakie są zmiany, w release notes jest napisane, że jest dostosowanie do nowej normy EN50549-1:2019 zobaczymy jak będzie działać na nowym sofcie, czekam aż będzie więcej słońca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeslij ten plik, tez se poogladam z ciekawosci. Do jakiego to falownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Andrzej_M_ napisał:

Kolega @Agni  vel @miki1212 zawsze maił w głębokim poważaniu ....

A dlaczego konieczna była metamorfoza ?

Przecież wystarczy być sobą...

YARO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, YaroXylen napisał:

A dlaczego konieczna była metamorfoza ?

Jaka metamorfoza? Mnie sie wydaje, że po prostu ktoś uważa się za guru na tym forum i próbuje podważać nowych userów tak jak wczoraj ktoś mnie zwyzywał a teraz chce przypiąć mi gębę. Przypadek, że tak jeden po drugim zaraz się pojawił? Chyba nie. Powody można wyczytać w poście kolegi Visitor, który zauważa

Cytat

@Andrzej_M_ zawsze odpowiadasz w sposob bardzo zawoalowany. 

Ot przykład człowieka, który chce coś napisać mądrego ale niestety wiedza mu nie pozwala więc bluzga na innych lub pisze mętnie, ze niby coś wie ale nie powie :)

 

12 godzin temu, PioBin napisał:

Podeslij ten plik, tez se poogladam z ciekawosci. Do jakiego to falownika?

Gdzie wysłać plik na PW?

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jak nie przejdzie na forumowym to podam Ci email prywatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem. Pobawie sie pozniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na czym zarabiają? Skoro sprzęt kosztuje tyle i tyle to pewnie na montażu i fachowcach oszczędzają. Jak wiesz z tego wątku panele i falownik to tylko 33% sukcesu. Teraz wydasz 13700 a potem dopłacisz jeszcze 6000 tyle, że w ratach za serwis :)

Aha najwięcej sprzętu produkują Chiny (największe doświadczenie i dopracowana technologia, rozwinięty serwis globalny) więc Japońskie pochodzenie nie wiem czy jest wystarczającą gwarancją jakości.

Edytowane przez Agni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wycenę moduły 12x longi solar 360 half cutt falownik huawei sun 2000 4 kw,(fronius +500zl) instalacja 4.32kwp na gruncie, na mojej konstrukcji oczywiście montaż itd w cenie od 16 tys do 20 tys w zależności od firmy. A która firma  lepsza? niewiem,nie znam się na tym. Wszystkie równie dobrze nawijają makaron na uszy. Więc pozostanie chyba tylko wziąść najtańsza a ewentualne "" zaoszczędzone " pieniądze zostawić na ewentualne poprawki.  

Pytanie do autora tematu, wybrałeś już zestaw dla siebie, czy im więcej szukasz tym mniej wiesz? 

Edytowane przez Dioob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ee tam wystarczy kilka technicznych pytań i już wiesz z kim masz do czynienia. 

Natomiast oferciarze tak mają nazbierają 30 ofert a potem z wahadełkiem oraz przy pomocy fusów wróżą sobie wybór :)

Mój kolega od września wybiera firmę i jak widzę chyba nie załozy tego nigdy. Czeka aż kilowat będzie za 500 złotych a gmina pokryje 100% inwestycji :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dioob napisał:

Ja mam wycenę moduły 12x longi solar 360 half cutt falownik huawei sun 2000 4 kw, ,,,, 
,,,, instalacja 4.32kwp na gruncie, na mojej konstrukcji oczywiście montaż itd w cenie od 16 tys do 20 tys w zależności od firmy. ,,,,

Zajrzyj do sklepu internetowego prowadzonego przez firmę Soltech Energy. Nie jest to żadna hurtownia, lecz zwykły sklep dla zwykłych śmiertelników.
źródło:
https://sklepsoltech.pl/

Mnie w przybliżeniu wyszło 11 300 zł brutto z 8% podatkiem VAT. 

ps.
Nie mają akurat paneli fotowoltaicznych half cut cells (cięte moduły na pół), ale porównałem z panelem fotowoltaicznym Longi LR6-72PE-370M .

Edytowane przez Andrzej_M_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.