Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ocena ofert na instalacje FV


Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, szari napisał:

Agni proste pytanie kiedy założyłeś pierwszą instalację PV na swojej chałupie?

A numer pesel też ci podać? Codziennie naoglądam się takich wydumek pseudoinstalatorów i nasłucham różnych teorii z racji aktywności zawodowej, każdy tłumaczy głupotę inaczej niestety matematyka jest bezlitosna to nie jest polski, na którym można lać wodę :)

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie i tu pies pogrzebany. Kolega ma instalację zbyt krótko i żal mu się do tego przyznać, popisuje się że założył sobie PV, do tego ma najlepszą! Agni szkoda że na rzeczowe pytania nie potrafisz odpowiedzieć tylko wskazujesz że naoglądałeś się/ naczytałeś w tych swoich 191 postach i rejestracją 17 Listopada 2019r?

Co to jest 1000kWh mam na jednym inwerterze 13 razy więcej, na kolejnym 4,5 razy więcej.. Czyli łącznie licząc jakieś 18000kWh

 

Edytowane przez szari
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Agni napisał:

No i tak trzymaj skoro miarą wydanych pieniędzy jest twoje zadowolenie a nie uzysk no to jesteśmy w domu :) I w zasadzie każdy argument tutaj nie trafi bo przecież mówimy nie o kategoriach technicznych tylko o zadowoleniu a jak wiadomo zadowolenie każdy ma swoje :)

Aleś ty uparty. 
Moje zadowolenie = zerowe rachunki za prąd. Wielkość pv była dobierana do zapotrzebowania domu na prąd. Przy takiej cenie za 1kWp nawet niech sobie będzie przewymiarowana 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, szari napisał:

A no właśnie i tu pies pogrzebany. Kolega ma instalację zbyt krótko i żal mu się do tego przyznać, popisuje się że założył sobie PV, do tego ma najlepszą! Agni szkoda że na rzeczowe pytania nie potrafisz odpowiedzieć tylko wskazujesz że naoglądałeś się/ naczytałeś w tych swoich 191 postach i rejestracją 17 Listopada 2019r?

Co to jest 1000kWh mam na jednym inwerterze 13 razy więcej, na kolejnym 4,5 razy więcej.. Czyli łącznie licząc jakieś 18000kWh

 

Czyli jak ktoś ma instalację od 2005 roku to z łatwością może powiedzieć, że głupoty piszesz?

Czy ty rozróżniasz kWp od kWh czy w tym swoim szale i pianie na gębie tego nie dostrzegasz hyh. Ty masz jedną instalację a ja zrobiłem juz 250 taka mała różnica.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maniek76 napisał:

Aleś ty uparty. 
Moje zadowolenie = zerowe rachunki za prąd. Wielkość pv była dobierana do zapotrzebowania domu na prąd. Przy takiej cenie za 1kWp nawet niech sobie będzie przewymiarowana 

A moje zadowolenie to max kWh przy min cenie za instalację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Agni napisał:

Ty masz jedną instalację a ja zrobiłem juz 250 taka mała różnica.

Od 17 listopada 2019r? to jakieś 3 doboro musisz robić i do tego masz czas na klepanie na forum.

Pytanie dotyczyło ile kwh wyklepała twoja instalacja.

Rodo obowiązuje w cyferkach... faktycznie

Edytowane przez szari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

@szari nie karm trola. Nie wygrasz. Musisz sie pogodzic niestety z tym, ze twoja instalacja nadaje sie na zlom. Nie wiedziales? Teraz juz wiesz? Taki jeden agni z drugim mieszkaja sobie np w kawalerce i takie gry i zabawy urzadzaja. Hobby takie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jedyny instalator w kraju który wszystko ma dopięte na ostatni guzik, i przechodzi każdą inspekcję. Inspekcję to moja instalacja przechodziła 6 lat temu jak elektrycy OSOBIŚCIE przyjechali ze sprzętem i wszystko udokumentowali. A sam czas podłączenia instalacji do sieci trwał 4 miesiące, abyś ty teraz mógł instalować a papiery do ZE składać jeszcze przed zrobieniem czegokolwiek. Ciebie nikt teraz nie musi kontrolować dopiero jak kogoś popieści to wyjmiesz głowę z biura i sprawdzisz robotę.

Więc Agni inne czasy, inne instalacje ty jeden nieomylny który w biurze sprawdza czyjąś robotę hahaha:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze w tamtym roku "ktoś", pytał sie jak najlepiej przechowac wannę ruskiego wegla na działce i skarżył sie ,że kominy Łagiszy bardzo dymią.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak też się odezwę bo chyba trzeba .
Kultura kończy się od wpisów tego kolesia. Jak ma już pokazać jakaś wiedzę to ci wytyka że nie masz 20 lat doświadczenia w dolniakach albo jesteś pseudohydraulikiem i docisnie dyskusja z czym co zmyślił.

To by można było przelknac gdyby dał choć jednego linka do rzeczy które sadzi tu i tam. Wypalanie traw się w to wlicza. To już chyba nie murator tylko murator plus.

A przeważnie kończy się tym że tekst dalej kontynuuje tylko jakoś troll który potem cię atakuje w innych wątkach.
Z tego co pamiętam to przez jednego z nich zamykałes wątek.

Mnie to rybka. Tylko kończy się to tym że bardzo fajny jest zly bo ten koleś stawia takie tezy nie odróżniając 5kl od ED i GCV od NCV.

Już rozumiem czemu doświadczonym użytkownikom nie chce się odzywać i na tym *** forum niedługo będzie postapokaliptyczny obraz gdzie trolle będą ganosc się chamaechory'ami.

Wysłane z mojego Redmi 7A przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już sobie poużywaliście? ;D

 

bo ja sie teraz zastanawiam nad wrzuceniem jeszcze pompy ciepła do mojego domu. Niestety dom kilkanaście lat temu nie był przewidziany do takiego ogrzewania. W większosci pomieszxczeń są grzejniki oprocz łazienek i otwrtej kuchni gdzie jest podlogowka. W salonie jest też koza. 

Czy uważacie, że przy takiej instalacji jest sens rozważać pompę ciepła? 

Druga kwestia to malo miejsca w kotłowni  - raczej nie wejdzie tam pompa bez wywalenia pieca na ekogroszek. A trochę sie obawiam wywalenia całkowicie ekogroszku. 

Co o tym sadzicie?

Ile może wogole kosztować taka inwestycja z pompą ciepla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pompę ciepła musisz liczyć przynajmniej 20-25k PLN. Lepsze pompy typu Panasonic T-Cap jakieś 35k PLN

Jednak nie napisałeś nic o samej chałupie ile m2, czym i gdzie ocieplona, jakie okna itp. Pompa jest niewielka coś jak piecyk gazowy, na zewnątrz stoi sam wiatrak i sprężarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego co pisze szari dorzucę, że do pompy ciepła najlepsze są grzejniki niskotemperaturowe. Te co masz teraz to pewnie tylko do pompy ciepła wysokotemperaturowej, czyli ceny od 35k pewnie.

Dlatego ja sam już od paru lat grzeję kotłem elektrycznym Kospel. Kupiłem używany za 250zł + wymieniłem główny element grzejny (400zł) i podłączyłem go równolegle z moim starym kotłem węglowym. Nowe kotły elektryczne parę tysięcy (4000-7000zł) może warto się zastanowić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, amaslow napisał:

,,,,  grzeję kotłem elektrycznym Kospel. Kupiłem używany za 250zł + wymieniłem główny element grzejny (400zł) i podłączyłem go równolegle z moim starym kotłem węglowym. ,,,,

Nie drogi sposób, by dosyć dokładnie oszacować zapotrzebowanie ciepła w  budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.