Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zużycie prądu w domu jednorodzinnym


Szczypiorr

Rekomendowane odpowiedzi

@Hermogenes dobrze gadasz i faktycznie tak mam zamiar zrobić, ale jeszcze nie wiem czy w tym roku bo mam zamiar wymieniać dach innych ewentualności raczej nie ma.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, YaroXylen napisał:

Witam.

Rodzina 4 + 2 bąble , CWU tylko z ekogroszku cały rok, żadnych solarów, czy FV , gotowanie z butli gazowej. Też około 250zł co miesiąc

Poniżej ostatni rach i niedługo będzie nowy to zamieszczę.

Pozdrawiam YARO

image.thumb.png.8e10d3f2d11459431d1dc23089bcb41e.png

Mamy podobnie tylko, że u mnie 2+2pociechy. Latem CWU z grzałki + indukcja do gotowania i ostatnio doszedl mi hydrofor na deszczowke. Jeszcze mnie stać na rachunki więc nie narzekam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie uzmyslowił zainteresowanie  sie zuzyciem  energii (zapowiadane podwyzki) w moim 150 m2 pietrowym domu, z rodzina (2+2) syna na parterze i nas dziadkow na pietrze.Kazdy płaci swoje zuzycie (osobne liczniki od zawsze ) z tym ,ze na parterze jest taryfa G12 a na pietrze G11.

1 stycznia zrobilem zdjecia licznikow i coz sie okazało.Do dzisiaj tj. 6 stycznia ,syn z rodzina  zuzyli 25 kWh dziennego + 8 kWh nocnego , my natomiast 34 kWh w taryfie G11.My jestesmy cały czas w domu (oswietlenie led, tv ,komp.router ), syn z synowa pracuja a wnuki w szkole.Oni całosc ciepłej wody z gazu, my bojlerek pod zlewem plus łazienka gaz.Kocioł ogrzewajacy dom  zasilany z parteru, wolnostojacy budynek gospodarczy i garaz tez.

Parter płaci mniej z powodu krótszej obecnosci w domu i z  racji taryfy G12,mimo zasilania  kotła co i uruchamiania swojej pralki wiecej razy.

My placimy wiecej w taryfie G11, babcia wnukom stale cos upiecze a piekarnik 2600 W.(na zdrowie niech idzie).

Kwot miesiecznych za rachunki nie podaje , bo niektórych moze to nudzic.

Elektrownie widze z okna i nie moge zrozumiec ,dlaczego moja taryfa G11   jest wyzsza niz tam, gdzie elektrowni nie ma? Przesył w prostej linii ok. 4 km.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mosz recht , u nos 45 lot temu starziki byli tez na dole a my młodzi poszli na gore i tak juz zostało do teroz. I dobrze ,bo nikt nad głowa wczesnie  rano i póżnym wieczorem nie klupie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o dyskusję na temat. Wydzielone tutaj:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 5.01.2020 o 17:57, YaroXylen napisał:

Witam.

Rodzina 4 + 2 bąble , CWU tylko z ekogroszku cały rok, żadnych solarów, czy FV , gotowanie z butli gazowej. Też około 250zł co miesiąc

Poniżej ostatni rach i niedługo będzie nowy to zamieszczę.

Pozdrawiam YARO

image.thumb.png.8e10d3f2d11459431d1dc23089bcb41e.png

Witam Kolegów

Pisałem że zamieszczę nowe rachunki, dzisiaj przyszły ......porównywalne

Pozdrawiam.

IMG_20200124_121601.jpg.bed2dc53e22a92c06d84f14b7b6b6a3e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam gazu, wszystko z gniazdka.

Taryfa G11, 3 osoby.

Przez 12 m-cy 4600 kwh, indukcja, 2 kompy po 10-12h, zmywarka 2 razy na dobę, pranie (chyba codziennie), w okresie zimowym 3 pompy 24 h + 1 cwu, woda ze studni głębinowej 1,3 kw, płukanie filtra co 3 dni, POŚ 24h - dmuchawa, w całym domu  żarówki led.

Czy już czas na rozmyślania o PV?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CooleR przy takim zużyciu to bym się nawet nie zastanawiał skoro są takie możliwości i jeszcze dofinansowanie z programu Mój prąd a i od podatku można też odliczać. Są gminy gdzie ten program wchodzi i naprawdę spore dofinansowanie jest, nawet 70 %.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

1956kWh za 6 m-cy czyli średnio niecałe 330kWh/mc.

Screenshot_20200221_171033_com.google.android.apps.docs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Miesięcznie 3os.

Latem WU na prąd 250 - 280KWh 

Zima 170 - 200KWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A u mnie rachunki za prad 800-900zl/2miesiace(brutto), czyli ok 1300-1400 kwh co 2miesiace , 2 +1 w mieszkaniu w kamienicy. Oboje pracujemy z domu, przed covidem rowniez.
Nie uzywam gazu, wszystko na prad. 2xTV, 3xPC, Pralka ,suszarka, sprzety kuchenne.
Tesciowa twierdzi ze zuzywamy duzo za duzo. Ja juz sam nie wiem..

image.png.9a4dd6f993cd8ad956593d8bcbe79412.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teściowe mają to do siebie, że zazwyczaj są stare i nie mają takich potrzeb jak młodsi, o komputerach nie wspominając. Siedzicie w domu, gotujecie "na prądzie" to zużycie wydaje się normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destin ogrzewanie też na prąd? Może ktoś wam się gdzieś podłączył...
Jak masz miejsce w domowej rozdzielni elektrycznej załóż sobie podlicznik. Wyjdzie na co idzie tyle energii.
Jesli nie ogrzewasz sie prądem to faktycznie bardzo dużo zużywasz energii.
U mnie z indukcja w okresie jesień-zima-wiosna wychodzi miesięcznie ok 280 kWh, a latem ok 480 kWh z racji na grzałkę w boilerze. Boilera nie opłaca mi się ładować groszkiem co kosztuje właściwie tyle samo a nie rzadko jest i droższe od prądu.
Na chwilę obecną zużycie energii u mnie od początku roku do teraz to całe 1260 kWh za rodzinę 2+3.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najszybciej będzie zobaczyc co jest napisane na zasilaczach PC i jak bardzo się je obciąża np graniem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@makow12 najszybciej to zakup sobie miernik i poobserwuj ile ci komp zżera w czasie gier.
Pamietaj że nie ma jeszcze zasilaczy o sprawności 100%. A to co podane na obudowie trzeba pomniejszyć o ok 20%.

Osobiście nam takowy i co jakiś czas sprawdzam co mi tyle Energi żre. Mam też zamontowany podlicznik w domu i czasem są dni kiedy nie puszczona zmywarka i pranie a zuzycie 6 kWh od 7 do 17. A są dni kiedy to są 2 prania i zmywarka a zużycie w tych samych godzinach dobije do 7 kWh. Czym to idzie...? Jeden cykl prania czy zmywarki to ok 1.2kwh.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

700 W kobyła pod pełnym obciążeniem zeżre znacząco więcej prądu niż popierdólka ok 200W niezbyt mocno eksploatowana..

po rachunkach widziałem jak się zużycie zmieniło po zmianie kompa, gdzieś jeszcze mam notatki

PS licznik mi mniej potrzebny, mniej prądożernej klimy potrzebuję (albo zimnego lata)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.