Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zużycie prądu w domu jednorodzinnym


Szczypiorr

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem mniej oszczędny około 250 kwh miesięcznie . Muszę coś z tym zrobić:((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio zrobiłem bilans finansowo-energetyczny za ostatnie lata (jakie znalazłem rachunki) i tak to wygląda:

2013 - 1.905 kWh

2014 - 1.967 kWh

2015 - 1.949 kWh

2016 - 1.997 kWh

2017 - 1.970 kWh

2018 - 1.680 kWh

Dość ciekawie to wygląda, a szczególnie ostatni rok - mam nadzieję że ten rok też będzie podobnie wyglądać jak 2018, a dlaczegóż to tak nagle spadło? - zmiana systemu grzewczego i przejście na pellet. Dom oczywiście jednorodzinny piętrowy.

Pozdrawiam.

slawul

Edytowane przez slawul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

350 zł za dwa miesiące, dwa domy, dwie lodówki, dwa telewizory, komputery, ups do ogrzewania i kocioł, kuchenki są dwie elektryczno-gazowe, 6 osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie energii miesięcznie to ok 300 kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
8 godzin temu, o6483256 napisał:

Czyli na tej indukcji nic nie gotujesz.

No sęk w tym że ona idzie cały czas  znaczy się ta indukcja (mam 3 fazy) jak 5 lat temu mieszkałem na bloku i gotowanie na gazie to za prąd szło średnio 180/miesiąc a tu dom kocioł podajnikowy ,indukcja latem podlewanie czyli pompa hydroforowa idzie , ale nie bedę wzywał taurona aby sprawdzili licznik hehe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam domu jednorodzinnego a mieszkanie w kamiennicy. Rodzinka 2+1, plus działka i garaż.

Co z gazu i cwu. Piekarniki, indukcja, plus nreszta z enea

Co dwa miesiące 220zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podgrzewasz dania etc, bo "prawdziwe" gotowanie zużywa jednak prąd nawet w indukcji.

 

PS Lepiej nie drąż tematu dalej .-)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałbym pałę za taką odpowiedź

4 godziny temu, o6483256 napisał:

Może podgrzewasz dania etc, bo "prawdziwe" gotowanie zużywa jednak prąd nawet w indukcji.

 

 

Pomyślałem jednak że Polak potrafi złamać kulkę od łożyska, czemu by nie potrafił zużyć prądu. Wszystkiego dobrego i nieużywanego prądu na Nowy Rok Hermogenes.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

U mnie 120 pln na miesiąc obecnie. Latem 100 -110. Gotowanie na gazie z butli. Oświetlenie energooszczędne. W dwóch pokojach jescze halogeny. Garaż a w nim drobne prace, wiadomo. Przed zmiana kotła przy ekogroszkowcu szło za 140 PLN miesięcznie. Pompa obiegowa adaptacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

288,2 kWh/miesiąc Grudzień zeszłego roku , już :) zeszłego . W mieszkaniu 6 osób , mieszkanie we Wrocławiu . Trzy kompy praktycznie nontoper dzialaja , piekarnik elektryczny  I jeszcze telewizor z bajkami :)). Często pranie . Oświetlenie ledy  . Woda jak i reszta ciepła z kociolka z podajnikiem .  Czasem coś tam spawarka odpalana , czasem coś się potnie czy wywierci . Ogólnie miesiące zamykamy w okolicach 300kW/h.

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie widzieliście mój bilans energetyczny i jak patrzę na wasze to faktycznie ja chyba z kurami chodzę spać bo prawie nic nie ciągnę z ZE, a nie mam jeszcze fotowoltaiki, i tak myślę kiedy mi by to się zwróciło jak tak dalej pójdzie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pafiik napisał:

250zł / miesiac.  Czy duzo czy malo?  Mysle, że w normie. 

Witam.

Rodzina 4 + 2 bąble , CWU tylko z ekogroszku cały rok, żadnych solarów, czy FV , gotowanie z butli gazowej. Też około 250zł co miesiąc

Poniżej ostatni rach i niedługo będzie nowy to zamieszczę.

Pozdrawiam YARO

image.thumb.png.8e10d3f2d11459431d1dc23089bcb41e.png

Edytowane przez YaroXylen
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, slawul napisał:

Panowie widzieliście mój bilans energetyczny i jak patrzę na wasze to faktycznie ja chyba z kurami chodzę spać bo prawie nic nie ciągnę z ZE, a nie mam jeszcze fotowoltaiki, i tak myślę kiedy mi by to się zwróciło jak tak dalej pójdzie.

Pozdrawiam.

Jak masz nikomu nie potrzebne fundusze, to nie patrz na termin zwrotu inwestycji. Lepiej mieć własne panele na dachu niż tracić kasę w banku poprzez dewaluację kapitału. Pozdrawiam Hermogenes 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.