Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Junkers Cerapur Smart 24-5c


Krokodyl2215

Rekomendowane odpowiedzi

Krokodyl2215

tak 

ja mam CW400 i korzystam ze stref dla CWU i włączyłem funkcję ECO na kotle. Jak miałem ekogroszek też miałem histerezę dla CWU 10stC i też korzystałem ze stref więc ustawiłem identycznie. Wiem jakie mam zużycie CWU i w jakich godzinach. Nie widzę potrzeby grzania wody kiedy jest niewykorzystana. Zasobnik 140L grzeje mi w pół godziny pracując na 50% mocy. Właśnie dlatego wybrałem CW400 żeby móc sterować zarówno obiegiem CO jak i CWU według moich potrzeb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczypiorr

Mam Eco na kotle włączone, podbicie ma o 25st - jak grzeje CWU to rozkręca się do 80stC i zasobnik w pół godziny mam zagrzany.

DrKoko

możesz ustawić w CW400 swój własny program czasowy dla grzania CWU z 2 temperaturami- "główną" i obniżoną, które wcześniej określasz w menu dla CWU

Edytowane przez TIMON120777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Czy macie włączony program napełniania syfonu? Rozumiem, że ważna sprawa gdyby kocioł nie był używany miesiąc ale gdy jest normalnie użytkowany tzn CWU w lecie i ogrzewanie w zimie to jest macie włączone? Burza idzie to odłączam od prądu i już napełnianie, lub gdy wyłącza prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witajcie. Nie kupujcie tego szajsu piec ten ma zastosowana pompe obiegowa całą plastikową łącznie z wirnikiem i efekt jest taki że po 2 sezonach teraz 3 sezon rozpoczęty w środku jesieni zostałem z małymi dziećmi bez ogrzewania i ciepłej wody bo urwał się wirnik w tej pompie i nie na obiegu tylko gotuje wodę w kondensacie . Dodaję że piec jest jeszcze na gwarancji. Brak serwisu 24h także pełna kicha. Dodaję że z tego co czytałem to problem z tymi pompami jest bardzo duży ukreca się wirnik od 2 do 5 lat eksploatacji a koszt jej zakupu poza gwarancja to 1000zl. W starym modelu z 2010r. który mam w drugim domu  ta pompa jest cała metalowa i chodzi do tej pory. Od firmy bosch będę domagał się wymiany pompy na nie wadliwią konstrukcyjnie. Zapewne więcej nie zaufam już tej firmie. Omijajcie ta chinszczyzne z daleka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę potwierdzić, też niestety miałem taki przypadek z padniętą pompą w Junkersie po roku użytkowania, ale przyczyną nie jest plastikowy wirnik, bo w każdej pompie teraz jest plastikowy, a pompa w tym kotle faktycznie jest cała plastikowa. Choć przyznam szczerze   że mam kotły z pompami elektronicznymi pracującymi po kilka lat, bez separatora zanieczyszczeń itp. i pracują bez zarzutu także coś musi być na rzeczy z tymi junkersami

Edytowane przez KubaSko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.