Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Junkers Cerapur Smart 24-5c


Krokodyl2215

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co czytałem to mm100 monitoruje- pytanie po kiego skoro te same czynności wykonuje również CW400. Jeśli nie ma jakichs dodatkowych urządzeń w instalacji to powinna to ogarnąć pompa wewnętrzna w kotle bez konieczności podłączania MM100- on to wtedy jak więcej niż 1 obieg grzewczy i konieczność nadzoru i uruchamiania /przełączania w razie potrzeby miedzy obiegami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze do sprawdzenia sposób sterowania tą zewnętrzną pompą- może ona blokuje przepływ z kotła co powoduje brak odbioru ciepła i wyłączanie palnika???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze widzę jest wpięta w moduł mm100- pytanie czy masz podglad w CW400 na parametry tego modułu- może pokazuje czy pompa co pracuje i z jaką mocą. czytam teraz wątek o tym kotle na innym forum i tam padła jasna deklaracja od jednego z użytkowników (mam wrażenie że również hydraulika) iż jak jest całość w podłogówce to nie ma potrzeby MM100 i wszystko pójdzie z kotłe bez problemu. MM100 dopiero przy kilku obiegach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się. odkręcasz z przodu  pod kotłem 3 lub 4(nie pamietam dokładnie) śrubki ponumerowane, zdejmujesz osłonę płyty i odpinasz z kostki moduł. potem trzeba też zmienić w menu serwisowym sposób sterowania.  Pozostanie pytanie o zewnętrzną pompę CO- czy jej opór nie będzie zbyt duży do działania pompy w kotle- może wtedy ją na sztywno do gniazdka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

istotny będzie tylko ten idący z kotła- on daje mu sygnał i napięcie zapewne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniłbym wpływ pomieszczenia z 4K na 2K- przy podłogówce nie ma potrzeby więc ej moim zdaniem. już to powinno obnizyć temperaturę zasilania i poprawić płynność pracy. zmieniłbym tez sposób obniżenia na próg temperatury pomieszczenia.  Jeśli wyłączyłeś pogodówkę to teraz musisz zdecydować jak sterować temperaturą pomieszceń.  z tego co widzę wartość zadaną temperatury pomieszczenia masz ustawioną na 16,5stC- może to jest powodem ciągłego wyłączania palnika??? jak masz ustawione parametry grzania? dla temperatury grzania i obniżonej czy dla dowolnej temperatury?- tego z CW400 nie wyczytałem. dopisz albo dodaj zdjęcie programu czasowego - on tez ma wpływ na sposób działania kotła. 

co do ustawień serwisowych- 

2.1A- może być 10KW - nie powinieneś potrzebować więcej

3.1A-powinno być powtórzeniem 2.1A 

3.1b- moc dla CWU możesz zostawić - będzie szybciej grzał CWU - chociaż ja mam ustawione przy zasobniku 140L 12KW i grzeje mi go 30 minut

3.2b- przy podłogówce  możesz obniżyć do około 60stC - nie pamietam czy tu nie ma też znaczenia grzanie CWU więc nie proponuję niżej schodzić żeby się nie okazało że nie grzeje CWU jak trzeba - musiałbyś sprawdzić sam czy jak ustawisz 50 to nie będzie to wpływać na temperaturę podczas grzania CWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest ta pogodówka? bo nawet nie wiem jak ją włączyć, czy lepiej zostawić wyłączoną czytałem instrukcję ale gdzieś umknęło.

Parametry grzania i program czasowy też nie wiem jak ustawić możesz napisać albo podać stronę w instrukcji będę wdzięczny.

Teraz jestem w pracy ale jutro bym sobie to postawiał.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogodówka to ogrzewanie z uwzględnieniem temperatury zewnętrznej i  korekty w zależności od jej poziomu temperatury zasilania żebyś nie musiał kręcić przy sterowniku za każdym razem jak na dworze cieplej lub zimniej. w CW400 pokazuje temperatury zewnętrzne więc warto to wykorzystać i włączyć funkcję serwisową na kotle 1.W1 ponownie na 1. wtedy na CW400 pojawi się rysunek domku i termometru. będzie to oznaczało że pogodówka jest aktywna. potem warto jeszcze zmienić 1.W2 na okolice 40stC w twoim przypadku. ten parametr mimo iż w teorii CW400 jest nadrzędnym sterownikiem nie pozostaje bez wpływu na temperaturę zasilania chociaż przy krzywej dla podłogówki podnosi ją nieco mniej niż przy kaloryferach.

ustawianie stref czasowych dla temperatur pomieszczenia masz od strony 18 instrukcji CW400. Proponuję 1 poziom temperatury. możesz go ustawiać na każdy dzień tygodnia oddzielnie lub wybrać jeden stały rozkład temperatur w ciągu doby na przestrzeni całego tygodnia. ustawienie jest proste i zawsze jak coś poknocisz możesz zresetować program czasowy.

Spytasz dlaczego 1 poziom temperatury ?- Moim zdaniem przy nowym dobrze izolowanym domu nie da się utrzymywać np w dzień 21stC a w nocy 18stC- dom nie odda tyle na zewnątrz przez 8 godzin a potem i tak musi rozgrzać wszystkie wylewki ponownie co wymaga większych nakładów energii. Lepiej zatem moim zdaniem trzymać równą temperaturę przez całą dobę w pomieszczeniu wiodącym a np w sypialniach skręcić pętle aby była w nich niższa temperatura ale równiez stała cały czas. jeśli inni uważają inaczej - uznam ich argumenty ale zdania nie zmienię. Możesz jednak wysłuchac różnych opinii i zrobić po swojemu. To ma być komfort dla Ciebie i nie musi on oznaczać tego samego co dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak że jak na kotle jest włączona opcja w1 to krzywa grzewcza jest brana z ustawień w kotle? A jeżeli wyłączona to krzywa grzewcza brana z cw400 oczywiście jeżeli jest wybrane sterowanie za pomocą temp zewnętrznej z punktem początkowym.

U mnie tak to wygląda z wyłączona opcja w1, czyli nie działa pogodowka?

 

Mam ustawione na kotle 45' i grzeje wodę normalnie, w opcji serwisowej mam zwiększenie zasilania grzania CWU o 10' a zadana CWU 45, kocioł podczas grzania nie przekracza 55'13b524ae6f80a0b63352af66643e7f26.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem z ciekawości. W domu zadana 22' a nawet 21.5 bo nocne obniżenie , na zewnątrz 8'. Temp w domu 21.9'.

 

Włączyłem opcje 1.W1 z domyślnymi ustawieniami jakie były, czyli punkt A 82', B 30' i kocioł od razu się włączył z temperatura zadana 45'. Mimo że temp w domu jest ok, na dworze jest temp na plusie więc nie ma potrzeby grzać z wyprzedzeniem i oczywiście w cw400 temp końcowa mam ustawiona 35' a Maks temp zasilania 40'.

Także moim zdaniem jest tak jak mówię, jeżeli jest cw400 to włączamy 1.7d na 1 a 1.W1 na 0 inaczej krzywa grzewcza nie steruję Cw400 tylko kocioł a nie o to chodzi. 3a16d47e849ccea40fea14c1ad71697d.jpg&key=04dc12843580b8e362179dca0412399c4d2042cd6a004f609f6fea89463ed2a5fac5e268c02f9444b6c011178e1a42c3.jpg&key=5fc6f3746691631bf31bf6f632c766d43aa0f27398d52987dcd7e4e01f3715a0

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.