Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Junkers Cerapur Smart 24-5c


Krokodyl2215

Rekomendowane odpowiedzi

Taaaaa serwis wg serwisanta miałem cw400 na piecu do dnia dzisiejszego piec uruchomił się prawie 37tysiecy razy a pracuje niecały rok (11miesoecy) dziennie odpalał się ponad 140razy. Na początku mieliśmy piekarnik 26stopni w domu i dzięki forum zmieniłem położenie tego cuda i teraz startuje około 70 razy na dobę z czego już jestem zadowolony ale chce skumac co i jak ale to jednak jak piszesz wezwe serwis niech ustawi jak było będę miał lepiej

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego szypior ja nikomu łaski nie robie pytając się o te punkty itp, na forum muratora (jak jest źle że podaje inne forum to przepraszam ale to przykład) jest wklejone foto z punktem 1.w1 szukam tego punktu u siebie w instrukcji NIEMA, jestem na stronie junkersa sciągam instrukcje ( ta jest ciut inna bo różnica jest w numerach w mnie jest 6 720 812 361-13,30 a na str junkersa 6 720 812 361-13,20 ) tutaj też tych punktów NIEMA nawet pisząc kropa w krope to co jest tam na zdjęciu. To teraz kolega szypior niech sie pochwali jaki Ty masz numer skoro to u Ciebie jest a u mnie niema nawet w 2 różnych instrukcjach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego szypior ja nikomu łaski nie robie pytając się o te punkty itp, na forum muratora (jak jest źle że podaje inne forum to przepraszam ale to przykład) jest wklejone foto z punktem 1.w1 szukam tego punktu u siebie w instrukcji NIEMA, jestem na stronie junkersa sciągam instrukcje ( ta jest ciut inna bo różnica jest w numerach w mnie jest 6 720 812 361-13,30 a na str junkersa 6 720 812 361-13,20 ) tutaj też tych punktów NIEMA nawet pisząc kropa w krope to co jest tam na zdjęciu. To teraz kolega szypior niech sie pochwali jaki Ty masz numer skoro to u Ciebie jest a u mnie niema nawet w 2 różnych instrukcjach 
A mówiłem przeczytaj instrukcje serwisowa, nie muszę się chwalić bo cudownej instrukcji nie mam tylko taka jak Sambor wrzucił ale tobie już nie chciało się zajrzeć do dwóch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego szczypior skoro jesteś aż tak  ***  to znajdz mi proszę tutaj te punkty link bezpośredni do instrukcja montażu i konserwacji mojego kotła a ten to link bezpośredni do mojego kotła ale Instrukcja obsługi i nie gadaj że nie zaglądałem 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2019 o 10:47, macsss napisał:

kolego szczypior skoro jesteś aż tak *** to znajdz mi proszę tutaj te punkty link bezpośredni do instrukcja montażu i konserwacji mojego kotła a ten to link bezpośredni do mojego kotła ale Instrukcja obsługi i nie gadaj że nie zaglądałem 

Czyli nie tylko masz problem  czytaniem instrukcji ale też tematów na forum lub/i z czytaniem ogólnym bo nie wiesz jaki masz kocioł.

Podpowiem ci ostatni raz bo jestem  ***  i kończę tą bezsensowną konwersację z tobą a ty się dalej bujaj z kotłem.

TYTUŁ TEMATU Junkers Cerapur Smart 24-5c

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ustawiłem strefy czasowe według 1 poziomu temperatury czyli przez całą dobę 1 temperatura ale nie wiem czy to dobrze zrobiłem. Może podpowiecie.

Od 0:00 ustawiłem 16 stopni

Od 6:00 ustawiłem 16 stopni

Dobrze czy źle?

A Jeszce chciałem zapytać o próg obniżenia mam ustawiony na 16 stopni może być czy coś zmienić?

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez różnicy, tryb automatyczny może być na dwie temp i wtedy ustawia się od której godziny grzanie a do której obniżenie, drugi tryb to ustawienie więcej niż dwie temperatury na dobę a manual to stała temp przez 24h. W każdym trybie, działa pogodowka i utrzymywanie zadanej temperatury. Sprawdzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zmieniaj na manual- zostaw w automacie- po to on jest - przy manualu działa w oparciu o strefy czasowe i będzie utrzymywał stałą temperaturę do zmiany - zwykle max 48h chyba że zablokujesz tryb manualny. ten sam efekt masz ustawiając 1 poziom temperatury całą dobę. wystarczy ze zadasz ją od 00:00 i wyrysuje kreske na grafice godzinowej stałej temperatury przez całą dobe lub cały tydzień zależnie od tego jaki program wybrałeś

jak rozumiem chcesz trzymać na razie 16stC- może więc aby nie taktował obniż górną granicę w krzywej grzania. wtedy będzie pracował z niższą temperatura zadaną i rzadziej się wyłączał 

macsss

wystarczyło napisać że masz Bosha a nie Junkersa i całej dyskusji by nie było. myślę że musisz kombinowac z krzywą grzania jak ciągle się wyłacza i masz zbyt ciepło ale to można pociągnąć w twoim temacie 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timon ja używam tak, że mam manual i temp ustawiona 22'. Nie jest ona przez 48h chyba że przytrzymasz przycisk manual , jest na stałe. Dlaczego sądzisz inaczej? Czy w instrukcji jest napisane inaczej? Co rozumiesz mówiąc że w trybie manual oparty o strefy czasowe? Ja sprawdziłem każdy tryb i utrzymuje taka sama temp na każdym z nich. A ty?

 

 

 

 

 

 

cd5c619cf6f642355b671792ab56ff70.jpgfea3c3c2f877821832643b34ca4695ca.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nieprecyzyjnie się wyraziłem.

Jak włączysz Manual nie na stałe to CW400 będzie utrzymywało temperaturę z tego trybu  na okres czasowy jaki ustawisz dla trybu Manualnego. Jak przytrzymasz będzie trzymać stała temperaturę  przez cały czas- ale tylko wtedy.

pogodówka będzie działać  niezależnie czy w auto czy w manualnym trybie.

wolę i sugeruje używac trybu automatycznego a manualny zostawić na sytuacje nietypowe ale jak komu wygodniej to sam wybierze.

Mam nadzieję że teraz wszystko napisałem w sposób zrozumiały bez skrótów myślowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.