Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Junkers Cerapur Smart 24-5c


Krokodyl2215

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Jestem świeżym użytkownikiem kotła Junkers z regulatorem CW400 oraz MM100
Instalacja grzewcza składa się w całości z podłogówki.

1 obieg grzewczy, dom w niedługim czasie będzie ocieplony styropianem.15cm, lane skosy ocieplone wełna 30cm.
Potrzebuję pomocy w ustawieniu .
Bardzo proszę o  podpowiedź co i jak mam ustawić

Dołączam zdjęcie kotłowni 

Pozdrawiam 

20191114_173122.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co chcesz ustawiać?  

serwisant przy pierwszym uruchomieniu powinien skonfigurować wstępnie kocioł i sterownik pod instalację( krzywa grzewcza, sposób regulacji, temperatury projektowe). nie podałeś jak jest i jaki tego efekt oraz czego oczekujesz po zmianie "ustawienia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisant skonfigurować wstępnie kocioł ale, dzisiaj przeglądałem CW400 i na 110h pracy kotła miałem 222 starty palnika, a powinno być raczej na odwrót prawda? 

Obieg grzewczy zainstalowany - Moduł

Sposób regulacji - tem.zew. z punktem pocz.

Wpływ pomieszczenie - 4K

Punkt początkowy - 20stopni

Punkt końcowy - 40stopni

Maksymalna temp. Zasilania - 45 stopni

Sposób obniżenia - Red.

Tłumienie - Tak

Typ.budunky - średni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpływ pomieszczenia ma znaczenie przy doborze temperatury zasilania- zmieniłbym na 2K- przy podłogówce nie ma sensu wyżej. obniżyłbym też punkt końcowy na początek o 2stC. sprawdziłbym tez w menu serwisowym kotła jaki jest czas pomiedzy startami palnika i ewentualnie wydłużył. Pytanie czy masz ustawioną 1 temperaturę czy 2 i jakie sa różnice między nimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam z innej beczki.

Dlaczego są tutaj dwa naczynia wyrównawcze?

Rozumiem jedno do zasobnika, ale do instalacji zbiornik w piecu nie wystarczy?

A ten moduł MM100 w jakim celu?Instalacja ma jedną pompę czyli jedną grupę to nie można było sterowania podłączyć pod piec bez tego modułu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naczynie wyrównawcze mogło być niezbędne ze względu na wielkośc instalacji- to w kotle ma niewielką pojemnośc i mogła być konieczność dołożenia dodatkowego. Pytanie jak liczył hydraulik jeśli w ogóle liczył. Odnośnie wybiegu pompy minimum 3 minuty a można i 5 jak pisze Sambor. nie zwracałem uwagi na foto ale jeśli masz jeden obieg grzewczy to obsłuży go pompa wbudowana w kotle i zawór 3d który również jest pod obudową 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak jest jak.mówisz ale teraz to już jest po zawodach wszystko zamontowane i uruchomione. Tylko teraz proszę o wskazówki jak dobrze to wszystko pozostawiać aby było dobrze. Wczoraj zresetowalem starty palnika bo było ich 222 na 110h pracy palnika. Dzisiaj jest 6h pracy palnika a startów jest 8 to też słabo?. Ale może tak ma być dom jeszcze nie ocieplony kotłownia uruchomiona od 3tyg. 

Możecie coś podpowiedzieć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powinno tak być. ma działać płynnie a nie załączać się co chwilę i na chwilę. nie uważam że jest za późno. skoro jest jeden obieg to powinna to pociągnąć pompa z kotła i nie byłoby problemu ale moja wiedza z zakresu hydrauliki jest zbyt mizerna żeby jednoznacznie wyrokować. wtedy sterowanie temperaturą zewnętrzną i płynna praca pompy jedynie w oparciu o krzywą grzania i zmiany temperatury zasilania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znów sprawdziłem starty palnika i jest 22 starty przy 7h pracy palnika. Po przeczytaniu instrukcji doszedłem do funkcji serwisowej 3.3d Minimalna znamionowa moc cieplna i mam ustawioną na 4.9kW i nie mogę jej obniżyć. Po konsultacji telefonicznej z kolegą z forum doszedłem do wniosku że to może być przez ogrzewanie propanem.

Możecie coś powiedzieć na ten temat jak to wszystko pozoustawiać aby tak często nie traktował tylko chodził płynnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moc minimalna to jedno a poprawność instalacji i jej działanie to drugie. wrzuć zdjęcia wszystkich ustawień z CW400 jak możesz zobaczymy co masz tam poustawiane. Napisz też co masz ustawione w kotle- może coś się gryzie. rodzaj paliwa nie ma raczej znaczenia. myślę że tu jest problem z odbiorem ciepła i stąc ciągłe starty i wyłaczenia palnika. obserwowałeś może jak wygląda praca kotła- czy rośnie temperatura zasilania, jak szybko, do jakich wartości i dlaczego się wyłacza?? może moduł źle skonfigurowany albo ta zewnętrzna pompa robi złą robotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten kocioł jeśli jest poprawnie spięty  realizuje grzanie CWU przez wbudowany zawór 3d. Jeśli nie ma grzania CWU to realizuje jedynie funkcję grzania domu na podstawie zbieranych danych. jak ma niewłaściwe dane albo jest źle wszystko pospinane to głupieje. ja bym odłączył MM100 na próbę oraz zewnętrzną pompę CO  i zobaczył jak sobie poradzi na pompie wbudowanej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.