Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ferroli Biopellet Pro


Bouncer

Rekomendowane odpowiedzi

Ferolli Biopellet 18 ma zasobnik 108kg, czy to dużo? Biorąc pod uwagę spalanie ok 3-4kg/h starczy na 36-27 godzin? Czy coś źle liczę?

I czemu Defro o mocy 20kW ma podane powierzchnię ogrzewanych pomieszczeń 270m a Ferolli 18 ma 350 m? Podane orientacyjnie? Jakie inne kotły w podobnej cenie Ferroli byście polecili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie ten minus. Większy kocioł na paliwo stałe, to większa moc minimalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak dobrać kocioł do takiej powierzchni 120m2 z możliwością rozbudowy do 370m2? Oczywiście będzie też kominek w piwnicy na drewno z płaszczem. Pierwsze co muszę zrobić to zdecydować się na średnicę komina i z tego co widzę żaden kocioł nie będzie potrzebował aż 200mm, czyli iść w mniejsze średnicę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej znać zapotrzebowanie cieplne budynku. Z projektu albo orientacyjnie ze strony cieplo.app

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sambor napisał:

Te 350 m2 to wg norm włoskich. 

Z resztą wszystko zależy od wielu czynników np izolacji domu tem zewn temp do jakiej grzejemy

Tylko to ferroli to chyba w m3 bo włosi podają z zasady kubaturę. A do tego są to dane takie MOCNO orientacyjne. I żeby dobrze dobrać kocioł z mocą należy wykonać Rzetelny audyt energetyczny budynku i to taki z wiżytą audytora i to taką kilku godzinną z długą rozmową itd. Te wszytkie obliczenia wykonywane przez internet przy pomocy różnej maści kalkulatorów wykonane przez przecietnych mieszkańców domów należy traktować też jak te dane podawane w instrukcjach obsługi kotłów ( no może czesto trzeba w drugą stronę bo potrafią być mocno zaniżone) . A generalenie to i tak kocioł moduluje w zakresie 0d do wiec takie dokładne wyliczanie zapotrzebowania to .....................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli teraz jestem jeszcze w większej kropce niż na początku. Pałuwiak napisałem ci na FB wiadomość. Zdecydowałem się na pellet ale jak mnie za kilka lat przyłączą do sieci gazowej to chciałbym też i taki kocioł założyć. Nie wiem tylko jak z kominem bo ceramika się nie będzie nadawać (żeby wykorzystać jeden komin pod dwa piece, chociaż nie wiem czy to możliwe) więc myślę żeby kocioł gazowy zamontować w garażu, który dolega do garażu lub na jego strychu bo to musi być osobne pomieszczenie a rurę wystawić przez ścianę. W piwnicy gdzie będzie pellet przez ścianę nie da rady bo jest tylko 100 cm ponad gruntem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam szacowne grono 😊

Od 3 lat jestem uzytkownikiem ferolli biopellet 18. Generalnie bez wiekszych problemow,ale wlasnie sielanka dobiegla konca .

Od kilku dni wywala blad AL A jest to temperatura bezpieczenstwa wody. Piec sie zagrzeje i wywala termostat bezpieczens

Niestety piec po gwarancji , z serwisem kontakt nie najlepszy.

Dodam, ze jestem laikiem w tym temacie. 

Poprosze  jakiegos magika o podpowiedz 

Pozdrawiam

Monciak 

W dniu 2.07.2019 o 00:13, radik81 napisał:

Najlepiej dopytać @Puławiak facet ma ogromną wiedzę o kotłach pelletowych (i nie tylko) i co najważniejsze bezinteresownie służy pomocą. 

Czy @Pulawiak pomoze ?😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.