Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Najlepszy ekogroszek


matt9325

Rekomendowane odpowiedzi

To jest taki, który super się pali, nie chce się spiekać, i ma super moc  :) 

 

ps. nie zostawia po sobie popiołu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2020 o 01:40, matt9325 napisał:

Jaki Waszym zdaniem jest najlepszy Ekogroszek pod względem cena/jakość. Jak najmniej spieków i popiołu i jak najbardziej ekonomiczny pod względem całego sezonu opałowego.

Kolego, pytasz o trzy różne ekogroszki :)

Na forum jest opisane sporo różnych ekogroszków, sporo osób wymienia się doświadczeniami odnośnie tego co kupili na dany sezon. Ja całą zimę paliłem groszkiem z KGM, był dość OK. Na wczesną wiosnę kupiłem tonę PowerMAXa i też nie narzekam. Zbliża się czerwiec-lipiec i trzeba będzie zapełnić skład w piwnicy bo prawie pusto. Chyba każdy rozgląda się już za opałem na następny sezon, ja nadal wypatruję obniżek cen :) Sam nie wiem co zamówić, im więcej czytasz tym mniej wiesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie są podwyżki. Sambudrol ma obniżkę do 15 maja wg Facebooka. Pojechałem na skład, kupiłem kilka na próbę. Dziś chcę zamówić-a tu już wyższe ceny. Więc jeśli 14 jest po 15- to do widzenia. PGG też troszkę podbiło. Ruscy handlarze ceny trzymają nadal wysoko, choć cena giełdowa węgla najniższa od 17 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Chyba trzeba będzie zamówić ze 3 lata do przodu skoro kopalnie chcą zamykać , już 2 Chwałowic zrzuciłem do piwnicy po 700/tona i teoretycznie powinno starczyć ale chyba ze względu na idiotów z rządu zamówię sobie jeszcze 2 lub 4 tony na potem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na idiotów z rządu we Wrocławiu mogę kupić Chwałowice po 1000pln w maju:-) Zrzut że strony PGG, do tego transport, bo w takiej wsi jak Wrocław PGG nie ma żadnego sprzedawcy.

 

Screenshot_20200514-165504_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po 780.- luzem Piast  i po 850.- luzem Wesoła. Za workowanie +80.-/tona   Oczywiście +transport!

Zawsze kupowałem w czerwcu/lipcu a tu widzę że chyba nie ma na co czekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
13 minut temu, HarryH napisał:

Ze względu na idiotów z rządu we Wrocławiu mogę kupić Chwałowice po 1000pln w maju:-) Zrzut że strony PGG, do tego transport, bo w takiej wsi jak Wrocław PGG nie ma żadnego sprzedawcy.

 

Screenshot_20200514-165504_Chrome.jpg

Nie taniej wyjdzie cie kupić od sambudrola ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupię we wrześniu, drożej być już nie może. To co teraz się dzieje, to jakaś zmowa cenowa. Ale uokik mafii węglowej nie tknie. W porcie węgiel 30usd na statku, a 200 po wyładunku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 14.05.2020 o 17:10, Jozefg1 napisał:

U mnie po 780.- luzem Piast  i po 850.- luzem Wesoła. Za workowanie +80.-/tona   Oczywiście +transport!

Zawsze kupowałem w czerwcu/lipcu a tu widzę że chyba nie ma na co czekać

Wesoła na kopalni 598zł ale ri wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
W dniu 6.06.2020 o 15:49, jacekmury1 napisał:

Wesoła na kopalni 598zł ale ri wysokie.

Ri nie ma żadnego znaczenia , gorszy problem to duża ilość popiołu w innych ekogroszkach bo spiekalność Ri  prawie nigdy nie robi kalafiorów tak jak to robi duża ilość popiołu w słabych ekogroszkach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to spora Ri robi wielgachne nie spalone skwary. Przynajmniej miałem tak na Ekoenergii z grochem z Bogdanki,  Ri 80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Też spalałem powyżej 80 Ri w podajnikowcu i dało sie zapanować nad tym po kilku dniach ustawień zgoła o 100 % zmienionych natomiast na słabym bez Ri opałem z dużą ilością popiołu np stabek nie da się zapanować , same szklane kalafiory które rosną i rosną aż dołem wysypuje się niespalony ekogroszek a czapa szlaki ciężka do rozbicia , dlatego wolę ekogroszki mocne nawet z sporym Ri niż słabe słomiane ekogroszki które chyba nadają się tylko do dolniaka nic poza tym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spaliłem ekogroszku stabek 6 ton , u mnie nie było żadnych szklanych kalafiorów, palił się dość równo, tylko jeden minus, ponad 10% popiołu, mam palnik rynnowy od Defro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • marcin zablokował(a) ten temat

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.